fransız malı alacağım o zaman.

hangisinden başlayayım karar veremedim.
Ortadoğu’da bölgesel güç olacağız, dünyanın sayılı ülkelerinden olacağız diye geldiler, kavga etmedikleri ülke kalmadı. Dış politikada seviye yerlerde.

Aynı tepkiyi, arap ülkeleri türk mallarını boykot ettiğinde de beklerdim. işleri güçleri malum seçmen kitlesini gazlamak.

Rabia diye araptan çok arapçı oldular. Mısır bile posta koydu.
Arabistan kralı öldü diye bayrağı yarıya indirdiler, araplar türk mallarına yunan bayrağı asıp türk mallarına dokunmayın yazdı.
Suriyeyle papaz. Rusların uçağını düşürdü, abd’ye parasını verdi uçakları alamadı. Daha tonla örnek var.

Euro olmuş 9.60. Ortamlarda boykot ediyorum dersin kim ne diyecek.

Siyasal islam ile sistematik fakirleşme.
fransa'da mq türk malı ne var; maske, araba, soğan, patates; alası fransa'da vardır. megan dersen, alası fransa'da üretiliyor. millet peugeout manyağıydı, tepkiden değil, paramızın değperi tuvalet kağıdına (sayenizde) yaklaşıyor, alamıyorlar.

bu da hem kel hem fodul ha.
Şu andan itibaren fransız malı almaya başlayacağım.Ülkede doğru düzgün Tm’mı bıraktınız ki bunu istiyorsun bizden.Bir ara italya malı da almayın diyorlardı tırt çıktı.Ben yokum bu işte.
nasil olacak o is?

havayolu ulasim araci airbus,

bebek mamasi ve piyasada lider olan aptamil ve bebelac, ustelik cagimizin hastaligi alerji de aptamil in saglam mamalari var.

araba markası reno, citroen ve pegout. reno'nun üstelik turkiye de fabrikasi var.

daha sayayim mi? hadi uygulayin boykotu.
peki şu an 83 milyonluk ülkeye 1,5 milyon gönderilen bu sebeple alması ali cengiz oyununa dönen, eşdeğeri(muadili) olmayan, karaborsalara düşen, uğruna eczanelerin sağlık ocaklarının kapısı tırmalanan grip aşısı hangi firmaya ait ?
sanofi pasteur.
hangi ülkenin?
fransa.
diyeceklerim bu kadar.

görsel
jartiyerimi yakacağım #FranceBoycott.
Fransanın'da çok umrundaydı zengin Türk halkının Peugeot, Citroen gibi arabalarını almamaları.
Dert etme başgan, sen raat ol.
Milletin cebinde kuruş olmadığından alabilecekleri tek Fransız şey Fransız ekmeği zaten.
görsel
Türkiyede fransız markası var mı lan sorusudur.
Zamanında italyayla da böyle olmuştur. Ne oldu? berlusconi ile rte kolkolaydı sonrasında. olan dünya barışına oluyor.
(bkz: Renault)

Şimdi bu Renault fabrikasını kapatalım çağrısı mı?

Clio da mı almıycaz, Fransız şarabı da mı içmiycez?
la bu fossssssssmanlı torunları thy nin

2.abdülhamidin şahsi vakfiyesi olan

hamidiye suyu almasını yasaklayıp

gitti fransız firmasıyla anlaşma yaptılar

ha bu davar dinciler

bir de din din deyip öterler

ama fransızın suyunu da lüpletirler

böyledir dincinin işi

oyna coti başii.
French kiss de buna dahil mi?
bunun bindiği uçak özel yapım airbus (fransız malı). o da düşer inşallah.

#airbus
#madeinfrance

(NOT: katar emiri'nin hediye ettiği jumbo 747'den bahsetmiyorum)
hadi ülkedeki bütün renault marka arabaları yakalım. sonuçta amerika'yı protesto etmek için eminönü'nden 20 liraya alınan deste deste sahte dolarlarla burnumuzu silip yere atmış ve o sümüklü dolarları da belediyenin çöpçülerine temizletmek zorunda bırakmış bir ülkeyiz biz.
tam da anam bana fransız gelin alacakken . oldu mu şimdi !..
Fransız malları hep lüks,hele birde Hermes çantası var herkes alamaz.