bugün

Kız ilaç diyor.adam parayı veriyor, "daha ne yapıcam onları sen kendin al .düşürme parayı , orda epey para var "diyor .kız içinde bir ümitle gidiyor.parayı bulabilecek yeri vardır o kızın belki ama `umut'larını tekrar yeşertecek bir yeri yoktur.
sonra yok medya yanlış yansıtıyor , işte yanlış anlaşıldım ben ,yok öyle demek istemedim.*
o çıkardığı parayı da camiye yardım yapalım girmişken ,ihtiyaçlarını gidersinler diyerekten cebinde de tutmuyorsa namerdim.**
niye beton işini buna verdikleri belli olan kişi...adamın kalbi vicdanı beton olmuş..
morale ve umuda ihtiyacı olan bir insanı çok üzmüş kişidir. o kadar duygusuzca davranmışki kıza içim acıdı. cebine para sıkıştırırken, ''bak düşmesin baya var orda, git al işte ilacı, daha ne yapayım''. demesi zaten benim bile sinirimi zıplattı, kızcağız ne haldedir. ve kızın derdini dinleyip, bütün hastalara çözüm bulmak yerine, parayı sıkıştırıp namaza koşması da, ben sadakamı verdim, ibadetime koşuyorum gösterişi değilde ne?
https://twitter.com/Ferha...23552056923283456/photo/1
varlığı öyle bir şeydir ki, ne desek göte girer davalarla. ah ulan o dokunulmazlık yok mu, o genç kızın her gözyaşı elbet ilahi bir yerlerde sorulur, sana da seni o makama getirenlere de dokunulmazlık işlemez orada. keşke bu dünyada hesabı sorulabilseydi.
öncelikle şunu belirtmek isterim ki , "heh akp'nin bi açığını buldum hemen saldırayım" kafasında fanatik, art niyetli bir insan değilim. ama bu adam var ya, beni bu gece çok üzdü. böyle sanki o kızın gözyaşları benim kalbime aktı, eridim. bir insanın bu kadar kalabalık içinde böyle küçük düşürülmesi, tam da morale en çok ihtiacı olduğu bir dönemde bu şekilde üzülmesi beni inanılmaz yaraladı. akp'si chp'si yerin dibine batsın. olayın siyaset, parti bilmem ne boyutunda değilim. sabah erken kalkacağım ama hala yatamadım. o kızın o üzüntüsünü gözümün önünden atamıyorum. erdoğan bayraktar aklıma bile gelmiyor şuan, tek düşündüğüm o hasta kız. kim bilir neler çekti son zamanlarda.. kim bilir ne kadar çaresiz kaldı ki gururu bir kenara bırakıp çare olarak gördüğü o takım elbisenin karşısına çıktı. ben çok utandım, bir insan olarak çok utandım. sonra baktım ki bu takım elbise bu hareketinden sonra bir de camiye gidiyor , bir müslüman olarak tekrar utandım. ben bu gece başkaları adına utandım. bu ülkede bu şekilde hastalıklarla boğuşup imkansızlık yüzünden çile çeken kim bilir kaç tane insan var. biz bu insanların durumunu değil şu an bu gafı * konuşuyoruz ya o da ayrı bir konu. ne diyim ben istiyorum ki bu adam bu kıza verdiği bu üzüntüden dolayı pişman olsun, ve yarın çıkıp istifa edebilsin. ama nerde onda o yürek ? bu olaydan herkese ders var. görmek isteyen herkese yeterince ders var. ben sıradan bir vatandaş olarak birçok ders çıkardım. herkes de çıkarmalı.
akp ye yakışan, türk halkının hakettiği bakan.
çok merak ediyorum "kanserli kıza para verip yanında ayrılmak" eyleminden sonra camisinden çıkıp kızın parayı iade edip "hiç çaresiz kalmamışsınız, insanlık adına umutlarım tükendi" demesinden sonra acaba düşünmüş müdür kendi kendine? ben insan mıyım diye. gerçekten eve gidip vicdanıyla baş başa kaldığında içi sızlamış, yaptığından utanmış mıdır?

o kıza elbet olması gereken yardım edilmiştir, yani inşallah. ama bu hareketinden bir nebze olsun pişmanlık duymamış mıdır merak ediyorum. ne diyelim sözlük. bence kendisinin bugün yaptığı yüzyılın insanlık ayıpları listesine girer.
"ben hata yaptım ayıp ettim" der mi acaba kendine.
seviyesiz bir akp li bakan.

"insanlık konusunda bir kez daha hayal kırıklığına uğradım"

bu sözü duyduysa ve idrak edemediyse allah şifa versin.
eski toki başkanı olmasından mütevellit beyni hala beton veyahut çimentodur.
parayla boğasım var. tamam belki bir insanı öldürmenin en maliyetli yolunu seçmiş oluyorum ama adam da hakediyor be kardeşim. kanser hastası olan birisine bile ölseydim de bu günleri görmeseydim dedirtebilecek kaç kişi kaldı ki sonuçta dünyada ?
Vicdansiz insandir.

Peygamber efendimiz, sag el ile verdigini sol el gormeyecek diyor. Sen ise onca kameranin onunde nasil bir harekette bulunuyorsun. Sonrasinda da namaza gidiyorsun!!!

Susarak haykiriyorum sana erdogan bayraktar, trabzon'umun yuz karasi!!!
partisine, kabinesine ve başbakanına yakışan bir adamdır. ve bu milletin hakkı olan bir adamdır. bunlar peçeteden kendi imkanlarıyla gelmediler oralara...

he işin bir de uhrevi boyutu var tabii. kameralar önünde şovmenlik yapmak için cebinden çıkartıp sen o kızcağızın eline parayı tutuştur sonra "çok kral müslüman" mertebesine eriş... bakalım mahşer-i kübra'da senin eline ne tutuşturacaklar? sırf kazandaki hallerini, çığlıklarını, pişmanlıklarını duymak için hemen yanıbaşında yanmaya razıyım bende.

bir de unutmadan;

kaç çeşit kanser varsa, hepsine ayrı ayrı yakalanmasını istediğimdir. böyle kan kanserinden kurtulsun, akciğer kanserine yakalansın, akciğerden kurtulsun, cilt kanserine yakalansın. öyle acınası bir duruma gelsin cami önlerinde dilensin. evet, o kızcağızın kalbindeki kırıklığı ses tonunda o kadar hissettim ki. eksenim kaydı.
son vukuatı hakkında yazılabilecek o kadar çok şey varken sadece çok ama çok ayıp ettiğini bilmesi gereken insandır. bakan, iş adamı, padişah vs olmanız farketmez yardım isteyen çaresiz bir insana böyle davranmayı hiçbir gerekçe mazur gösteremez.
japonya'da yaşayıp bunu yapsaydı istifa ile kurtulamayacak olan, üzerine harakiri yapması gerekecek olan adam.
kültür farkı.
Cehennem kütüğüdür. Velid bin muğire bile senin gibi değildi. Artık siz varken herşey öbür tarafa kalıyor. Allah sizi düşülebilecek en kötü duruma hem bu dünyada hem de öbür tarafta düşürsün.
büyük bir bakandır, temsilcisi olduğu halkın derdini dinleyip eline para sıkıştırıp, sonra da sakın düşürme cebine koy telkinlerini eksik etmemiştir.. adamdır, varın değerini siz biçin.
bir ülkede bakan milletvekili sokağa çıktığında insanlar ondan sadece para ve iş istiyorsa, umut istiyorsa, bana hiçbir şey anlatmayın. vatan, bayrak demeyin. o ülke bitmiştir. sizin bir ülkeniz yok. olmayan ülkenin varmış gibi yapan siyasetçilerinden sadece biri.
yaptığı affedilmez bir hata. tanrının bile cenneti ve cehennemi var ki en affedicimiz o.
tebrik ederim tam akp li bakan profiline yakışan o kişilikte bir davranış yapmıştır..

on sene daha bakan olabilir bu davranışı ile..
idris naim şahinden boşalan, boş bakan sıfatını hemen üstlenmiştir.
ölüme bakan genç bir kadının çaresiz çırpınışına olabilecek en utanç verici şekilde karşılık vermiş adam. gitmiş namaz kılmış ardına da. tanrıyı bilmem, haşa ama ben o namazı kabul etmiyorum. kulu anlamayanın tanrıya yakarabileceğine inanmıyorum.
idris naim meğer melek gibi adammış. bu adam camiye giden bir deccal, bir iblis.
görülen odur ki, görgüyü para ile satın almış, para ile görgü edindiğini sanan siyasetçidir.

Kanser hastasına, teselli ikramiyesi vermiştir; "zaten ölücen, git bununla son demlerini yaşa bari, fakir" demiştir.
dun yedigi boktan sonra kendisinden bir kez daha nefret ettirmistir.
doğum kontrol yöntemlerinin ne kadar gerekli olduğunu bize ispat ettiren kişidir.

keşke 1948 yılının şubat ayının o talihsiz gecesinde bu hata olmasaydı.