bugün

"Vıy vıy vıy da vıy vıy yar." * Diye devam eden komik/saçma bir türkü.
Sivas gibi müzik kültürü zengin bir yerden bu da nasıl çıkmış dedirtiyor.
Yarak kürek bir şarkı. Evet.
bu yıl ödül alamayıp hayal kırıklığı yaratan film şarkısı.
Gelüür diye umdum yar.
(bkz: entrysi dım dım yar)
(bkz: enough)
sözü ve bestesi osman şan'a ait olan, bir sivas türküsüdür. 1977 tarihinde oğlu ömer şan tarafından trt'ye kazandırılan sevilen bir türküdür.son zamanlarda izinsiz olarak bir filmde kullanılmış olup torunu nida şan tarafından izinsiz kullanıldığı için dava edilmiştir. 1976 yılında ömer şan'ın kendi plağındada seslendirmiş olup bağlamalarını ise arif sağ çalmıştır. bir örneği aşağıdaki linkte mevcuttur.
https://www.youtube.com/watch?v=ROFSW6SYY7g
Herkesin diline pelesenk olmuş. Artik ciddi anlamda midemi bulandiran ve aşırı derecede samimiyetsiz gelendir. Spor salonunda, okulda, sokakta, vapurda, kisacasi hayatimin her alanina girmiştir . Fazlasiyla baydi.
bir an önce kolbastı gibi azalarak bitmesini dilediğim boku çıkan, türkü. yeter amk lan. susun bi.
ahmet kural ve murat cemcir tarafından düğün dernek adlı sinema filmi için yeniden derlenen anadolu türküsüdür. oldukça eğlenceli bir müzik klibi tarzında videosu çekilen türkünün sadece youtube isimli video paylaşım sitesinde ki izlenme oranı an itibari ile 8.972.232'dir.
yine güzel ülkemde fenomen olmuş saçma sapan bir oyun havası. insanlar bunu söyleyerek ya da dinleterek komik olduklarını düşünüyor olabilirler ama itici ve antipatik oluyorlar farkında değiller. sizi görünce kusasım geliyor.
ya nolur azalarak bitsin mabelden sezaiden bile daha kötü bi geyik bu ya.
bokum gibi bir şarkı mı türkü mü neyse artık.
düğün dernek adlı filmin 18 günde 6 buçuk milyon izlenen şarkısı.
melodisi ve kafiyesi güzel, lakin anlamı çok vıy vıy.
Ortaokul yedide müzik öğretmenim tarafından ezberlediğim müzik.
entariye baget vurunca çıkan ses.
yarmış türküdür. bu kadar saçması loke loke den beridir gelmemişti *
çocukluğumdan beri bildiğim türkü, nerden bildiğimi bilmiyorum ama hep söylerdim. iyi de olmuş ama böyle, güzel olmuş.
ahmet kural ve murat cemcir'in seslendirdiği harika parça.
sözlerini serdar ortaç'ın yazmış olabileceğinden şüphelendiğim türkü.
beş gündür aralıksız dinliyorum. ahmet kural- murat cemcir ikilisi muazzam seslendirmiş. dımdım yar diye ortalıkta dolanıyorum ya la.
düğün dernek filmi ile tekrar gandeme gelmiş ve ahmet kural ile murat cemcirin oldukça iyi yorumladıkları sivas yöresi türküsü.
ahmet kural - murat cemcir - selçuk aydemirin olduğu her işi izlerim. senaryosunu selçuk aydemir çalgı çengiden önce yazmıştır ekibin aklında uzun senelerdir olan bir proje. ankara semalarından sivasa geçmeleride önemli bir detay olmuştur bence. sıcak ve samimi bir ekiptirler benim gözümde. prensip olarak biz gülmediğimi anda işi bitiririz demektedirler ve bu star tv işler güçleri devam etsin derken kendileri bitmesini istemişlerdir.
yine gülmedim. beceremiyorlarsa yapmasinlar film falan.