Kendisini çok kişinin kıskandığını düşünüyorum.
Bunun dışında kendisi hakkındaki düşüncelerim tamamen nötr.
videolarında mizah yok.
üslübu komik degil, anlattıkları şey güldürmese de eglendiriyor da diyemiyorum..
bilgi içerikli videolar da paylaşmıyor..
trollük yapıp ilgi çekişi işlere de imza atmıyor.
allah sormıyacak mı reyis gibi röpörtajlar da yapmıyor.
edieucoteder gibi montaj da yapmıyor en eglencelisinden(ismi tam şey edemedim idare)

yani allah aşkına buldugunuz şey ne.. 10 dakika telefon aldım şöyle böle diyen insanı takip edecek kadar boş zamanı nerden buluyorsunuz..

düşünün mk, evimde şu an soba yanıyor, tutup 10 dakika sobayı nerden aldıgımı içine ne atarsam yanıp nasıl durumlarda yanmadıgını anlatıyorum 5 dakika kalan 5 dakika ise sobada ne pişirildigini..

mimik yok aksan yok, espri yok..

allah aşkına naısl bu kadar işsiz olabiyorsunuz..

mk takipçi falan mı satın alıyorlar her video 2 milyon nedir abi..

yazık ya..

edit;ekstradan adamın 5,6 abonesi var ahahaha gel de inan. en karşıt görüşün bile kişiiligini sevmesede videolarını anıra anıra izledigi ahsen tv reyisin ise ortalama 500 ila 700 bin arası abonesi.. yersen..

mk adamın sırf troll videoları 2 milyon izlenmeli.
(bkz: gereksiz)
Videolarını izlemedim fakat kardeşim izliyor ondan biliyorum. Bu kadar saçmalanabilir. Bir de kalkmışlar altın kelebek ödülü vermişler. Allahtan geri almışlar. illa birine verecekseniz ruhi çenete verin. Adan işinin hakkını veriyor
gereksiz, veled eglendirmeye calısan şahsiyet. Birde buna ödül veriyorlar. yazık. Ülkedeki seviyenin özeti gibi.
Konuşmayı bilmeyen hayır bilse bile mors alfabesi ile konuşan bir YouTuber. Başak bunda ne buluyor hayret. Saygılar.
Adam gelip beni zorla izleyin demiyor ki, belirli bir kitleye hitap ediyor ve demek ki iyi iş çıkarıyor ki bu kadar tutmuş.
Benim için gereksiz bir alan ama canım sıkıldıkça bok atacak değilim, adam youtube dan her ay ülkeye para getiriyor bence güzel bir şey.
Edit:
Lan! Kale 3112 kardeşim yazmış en başta eleştirmiş, şimdi farkediyorum
Bu adam dediyse haklıdır koyim enes batur'a
Ehehe
kitlesi 28 yaşında kürtler olan yutubır.
görsel
arkadaşlar çocuğu ben de sevmiyorum ama kitlesi zaten 6-12 yaş arası. siz niye bu kadar gündeminize alıyorsunuz ki?

siz eleştirdikçe çocuk trend oluyor. sevmiyorsanız çocuğu gündem yapmayın bari amk.
şunları başımıza ünlü yaptınız ya allah sizin tepenizden baksın.
önsöz: bu başlık ve entry de enes batura "fetöcüdür" gibi bir itham yoktur sadece benzetme ve teşbih vardır.

bilinen gerçektir. evet arkadaşlar enes baturun kitlesi günümüz itibarı ile 5 milyon olmuştur. ve açıkça görülüyor ki çoğu velet olan bu kitle enes batura sanki bir peygambermiş gibi bir değer veriyorlar. işin korkutucu tarafı ise bu kitlede şuan geleceğin hakimleri, savcıları, memurları, polisleri ve askerleri olabilir ve bu kişiler meslek sahibi olduktan sonra bile hala enes batura kral gözüyle bakarlarsa enes baturun fetullah gülen gibi paralel bir devlet yapılanması oluşturacağı su götürmez bir gerçektir.
Fazla tanınmadan önce izlemeye başladığım başarılı youtuber. Adam çalışıyor siz bok atmayı marifet sanıyorsunuz.
an itibari ile beyaz tv haberlerinde çocuklarınızı bu adamdan uzak tutun propagandası yapmıştır.

inşallah tüm medya cephe alır. alacaktır da zaten.

çok fazla göz önünde olursan böyle olur enes efendi. arkanı toplayacaksın ama zaten kameraya kafa atarak ünlü olduğunu biliyoruz.
üst düzey hayranıyım. sakalı şerifini evimde duvara asıyorum.
en sevdiği dizi çocuklar duymasın'mış. çocukların dimağını zehirleyip servet edinen bir kişi için ironik.
enes abi anamı silk diyen bir izleyicisine hakaret davası açmış diye bir haber okumuştum.

olum bu hakaret değil ki, resmen iltifat, biri bana böyle dese sevinirim amk, enesin elemana değil karşıdakinin enese hakaret davası açması lazım ehehduhe.
Bu konu üzerinde o kadar çok kişi yazı yazdı ki artık bütün türkiye'nin bu adamdan haberi olduğu düşüncesindeyim.

Biraz size kendi düşüncelerimi iletmek istiyorum.

Birincisi; bu adam çok başarılı. Türkiye YouTube'nin en çok takipçili kanalı ve bu derecesini günlük içerik atma ile koruyor. izlediğim ilk günden beri onda PewDiePie havası sezmiştim ve felix'in izlediği yolu izleyince sezgilerimin ne kadar da doğru olduğunu gördüm. Artık bir oyun kanalı değil, eğlence kanalı sahibi.

Espri anlayışı bana hitap etmiyor, küçük yaş kitlesine de bilerek hitap ediyor çünkü Türkiye Youtube demografiği çok küçük bir yaş ortalamasına sahip. Buna talebe uygun arz vermek denir.

Kendisinden nefret edenleri de anlıyorum, günlük içerik üreticilerinin en büyük sıkıntısı her zaman içerik kalitesidir. Şimdi para kazanıyor diye imreniyorsunuz ama video prodüksiyonu düşündüğünüz kadar kolay bir şey değil. Kamera arkasına geçmiş biri olaraktan size söylemeliyim ki konu bulmak, esprileri oturtmak zor. Bunu günlük yapmak daha zor.

Büyük hayran kitlelerinin en büyük dezavantajı içlerinde bol miktarda çürük elma bulunmasıdır, ki enes'in kanalı küçük yaş ortalamalı demografisinden dolayı bu konuda çok darbe alıyor.

5-12 yaş arası çocuklarda tam olarak idrak yeteneği gelişmiş değildir. Bu yaş aralığına freud ''okul çağı'' der. Bu yaş aralığında çocuklar gerçekle gerçek olmayanı ayıramayabilir. 12 yaşa doğru yaklaştığı zamanlarda ikinci kere seksüel karakterlerini keşfetmeye başlayan çocuklarda idrak eksikliği ile eğer kontrol edilmezse yanlış sonuçlar ortaya çıkabilir.

Enes'in son zamanlarda en çok dalga geçilen ''enes abi gel anamı'' muhabbetinin sebebi de budur.

Ben içeriklerini seyretmiyorum. Direkt Türkiye YouTube ile ilgim yok.

Buradan vereceğim mesaj şu olur: Çocuğunuzun, kardeşinizin ne izlediğini takip edin. Sevgilerle.
Adamın kimseye bir zararı yok ama tüm ülke ona düşman hani diyorsunuzya yok çocukları zehirliyor diye ulan aynı nesilken metin 2 wolfteam gibi olaylarla kafayı sıyırmadıkmı e bu adam ne küfür ediyor ne cinsel birşey paylaşıyor neden herkes düşman ayrıca jaho gibi babala gibi insanları aşağılamıyor yada onları ekrana verip rezil etmiyor.
Tabi bir pintipanda değil orası ayrı.
KOSKOCA 1 (bir) nesil, bu adam sayesinde gerizekalı büyüyecek.. yazık kere yazık.
"Oyuncuların, popçuların devri bitti! Ünlü olmak için dibine kadar kendin ol"

görsel
olm şimdi bu adama bende bi sürü şey yazmışımdır belki. eleştiri anlamında. takip ettiğim birisi değil arada haberlerde görüyordum. geçen gün tesadüfen bir oyun videosunda denk geldim..

hani böyle asılacak, kesilecek adam da değil yahu. biraz fazla üstüne gitmişiz. yoksa enes batur fanı mı oldum dedim yok olmadım merak edecek bişi yok..

yaşı, görünümü, hafif peltek oluşu, oyunlara sarışı böyle tam ergen abisi imajı var. o da allah vergisi. cidden bak övmek için söylemiyorum da, neden küçük çocukların bu elemana sardığını anlıyorum..

hani böyle bi abin olur, sende ufaksındır, bir sürü ortak noktanız vardır falan filan..

adamın duruşu harbi ben "10 yaşında çocuk abisiyim" duruşu...

küfür kullanmazsa videolarında en azından toplumun istemesekte önemli bir kısmı için(çok ciddi bir ergen bile sayılamayacak ufak çocuk hayran kitlesi var) bir "abi, idol" kavramı altına aldığı adam için daha olumlu olabilir..
bunu seyreden ergen gerizekalıdır. ileride toplumda iş güç sahibi olsa da ülkeye hayrı dokunamayacaktır. yani sosyal zekası norma biri bu herifi izlemez
barıs manço dan kat kat iyi sanatçıdır. helal olsun valla. aynen.
Ön yargılı olarak davranıyoruz bazen insanlara.
Evet saçma hareketleri olgun insanlara hitap etmiyor. Enes baturun 5 kadar vidoesunu izledim sırf insanlar neyini seviyor yada sevmiyor anlamak adına.

Ama şunu düşünün birçok insanın Enes batur'a da ihtiyacı var.
Keza iş hayatında o kadar ciddi olmak isteyen insanlar var ki, başka insanların saçmalıklarını izleyerek kendi kafasını dağıtmak zorundalar.
Bu sebeple dileyen izler dilemeyen izlemez
Ben izlemiyorum ama dediğim gibi izleyen insanlara da saygım sonsuz.