bugün

Gece uyurken bir anda annemin adımı zikretmesi ve babamın öldüğünü anladığım ve hissettiğim an dır.
Ben 25 yıldır üzgünüm ki.
bütün depremzedelere çok üzüldüm ama bu acılı anneye ayrı üzüldüm yahu..

https://www.youtube.com/watch?v=RI6F9Le-Ds8
nedense hiç bir şeye fazla sevinemiyor, fazla üzülemiyorum.
az önce bana arı mı sokmus nolmus buna dendi... özr dlrm tipim bu aslnda.
Yengenizin gamzelerine göremediğim andır. Gerisinin koy ardına gitsin.
Aldattığını andır demek isterdim ama bunu neden yaptım bilmiyorum.
Birbirinden ayırt edemiyorum. Ama bir günü hiç unutamıyorum. Dizlerimin nasıl tutmadığını ve zangır zangır titrediğini. Gözlerimin bakıp da göremediğini. O yıkımı, acıyı, hayal kırıklığını, vicdan azabını...
ben üzüldüğüm anları zaman geçtikçe unuttuğum için şu an hatırlamıyorum. beynim siliyor
beğendiğim çocuğun tipimi gördükten sonra engellemesi.

Ayıp etmiş ama ben olsam varya.
Polislik parkurunu 1 saniye ile kaçırdığım an. O anda duvarlar üstüme üstüme gelmişti. Hayat sanki Durmuş gibiydi.
az önce aklıma gelmişti.

(bkz: çocuğuna pantolon alamadığı için intihar eden baba)

bu tip olaylarda kendimi o kişinin yerine veya ailesinden birinin yerine koyunca fena oluyorum.
Hayal ettiğim gibi olmaması.

Kaybetmek.
Düğünümde annem,babam,ablam ve eniştem akşam 22.30'da gitmişlerdi. Hayatımda ilk kez babama sarılıp ağlamıştım o akşam işte. 5 yaşında bir çocuk gibi ağlamıştım. Sonra geri dönmüştüm düğünüme..
Yıllardır her sabah markete giderken hayvanlar icin mama koyarim belli yerlere. Yine günlerden bir gün markete gidiyorum; bizim sokağın kedileri çıldırmış durumda mama vermemi bekliyor derken uzakta kalan kedi mamaya yetişmek için yola fırladı. Orospu çocuğunun teki son Sürat o zavallı kediye çarpti ve kaçtı. Neler yaptıysam yetistiremedim. Zaten o carpma aninda ölmüştü büyük ihtimal, ama işte bir umut belki bir mucize olur diye götürdüm veteriner e oda ölmüş diyince nasıl üzüldüm anlatamam. Hayatimda başka hiçbirşeye bu kadar üzülmedim. Vicdan azabımı anlatacak kelimeler zaten yok. Uzun süre de korkudan mama veremedim. Adam olun da şu sokak aralarında sürat yapmayın pezevenkler.
Ailesi tarafından genç yaşta zorla ve kendinden çokça büyük insanlarla evlendirilen kız haberlerini okuduğum her andır.
Evlenmemek için küçücük çocuklar intihar ediyorlar.

Sürekli böyle şeyler okuyorum allah sizi ıslah etsin.
Tam olarak şimdi. Artık hersey bitti.
taze bir durum olduğu için aldatıldığımı öğrendiğimde üzüldüm.. kız bir de arkadaşım dı..
Sözlüğün gayriciddi ortamında anlatılamayacak özel anlardır.
3 yıl önce,babanemi hastaneye kendi ellerimle götürüp,üç dakika evveli sohbet ederken bir anda kalbinin durduğunu duyduğum o an. doktorların odaya doluşu,güvenliğin beni dışarı çıkarması..kabus gibiydi. şükür ki direndi,atlattı. lafın özü,çok kıymetliniz birinin artık bu dünyada olmayabileceği ihtimali bile kalbini paramparça ediyor. hoş gideni de kabul edemiyorsun,o çok ayrı.
ölümüne ilk defa tanıklık ettiğim kişinin en sevdiğim insanlardan biri olması.
(bkz: Aşık olunan kişinin başkasıyla evlenmesi)

Şimdiye kadar yaşanılan en çok üzücü olay budur tam olarak. Bakalım hayat daha neler çıkaracak. Yaşıyoruz.
Aldatıldığımi öğrendiğim andı.
Açıkçası üzüldüğüm şey o kadının hayatımdan bu şekilde çıkması ve artik olmayacak olması değildi. Üzüldüğüm şey bana yapılandı.
Alkolun bitti an.
ailemi kaybettiğim andır.