bugün

Singapur.
B (bkz: ) Metonya
Kanada.

isviçre.
Herkes iskandinav ülkeleri sanıyor ama oralarda devamlı yaşam tahmin ettiğinizden çok daha sıkıcı. Benim gördüğüm ülkeler içinde yaşamak için en güzeli tayland. Ucuz, yemyeşil, güneşli, insanlar güleryüzlü....
terörün olmadığı ve saydam bir ekonominin olduğu bir türkiye olabilir.
canım türkiyem. çünkü dünyanın en güzel kızları bu ülkede. canım türk kızı.
iskandinav ulkeleri, isvicre, kanada, avustralya vb.
dünya üzerinde müslümanın olmadığı her ülke yaşanabilir ülkedir.
nedense aklıma direkt Finlandiya geliyor amuk.
Tayland dir. Dunyanin yarisini gormus biri olarak en net cevap. En az parayla en cok keyif alinacak ulke. Hersey ucuz, doga desen harika, herkes guleryuzlu. Hem RTE televizyona cikmiyor. Super ulke.
cevap veriyorum. MUŞ.
Her yön isviçre'ye mi çıkar? Nedendir acaba? Bir de kuzey Avrupa ülkelerindeki bu huzur, yaşam kalitesi nereden gelir senelerdir, çözemedim. Her neyse, başarılı bir liste olmuş. OECD yaşam ve çalışma hayatı dengesi, kadınlar vs. ( http://basgann.com/yurt-disinda-yasanilacak-ulkeler/ )
yaşamasını bildikten sonra her ülke güzeldir.
Norveç, Danimarka kısaca kuzey Ülkeleri.
yeni zelanda.
norveçtir ne kadar balıklı çorba dedikleri şey kusturacak kadar kötü olsa da yemek kültürü sıfır olsa da meyve sebze yetiştiriciliği hiç denecek kadar az olsa da hizmet sektörüne önem vermeseler de binaları çok sağlam ve eskidir. Beyoğlu gibidir her yeri.
(bkz: Türkiye) (bkz: ispanya)
neden isviçre diye sorarlar adama.
italya ya da irlanda.
(bkz: norveç)
az kaldı çok az .
(bkz: rusya)
kesinlikle küba değildir. çünkü; içki, sex, gece hayatı ve tütün mamülleri insanın ağzına eder 2 günde.
küba.
lihtenştayn.
andora.
yeni zelanda.
(bkz: küba)
(bkz: isviçre)