bugün

üzgünüm ama hakkımı helal etmiyorum. imamların maaş alması bile garip bir durumken bir de ülke standartlarının çok çok üstünde maaş almaları ilginç gerçekten.
bu toplumda yaşıyorsak ve bu ülkenin vatandaşıysak bu ülkede geçerli vergilendirme sistemine zorunlu olarak tabiyiz. hangi ülkeye giderseniz gidin bu böyledir. biz teknik olarak 80 milyonun aynı özellikte görüldüğü bir ülkeyiz. osmanlı da olduğu gibi türk olmayan azınlıklar ve diğer dinlere mensup insanlar bizim ülkemizde yaşamıyor devlete göre. doğrudur yanlıştır ama devletin durumu okuması bu yönde.

yani ülkedeki en yaygın dinin en yaygın mezhebinin devlet tarafından istihdam edilen görevlisinin maaşını bu kapsamda ele almak gerekiyor. ayrıca günümüz türkiyesinde 4k-5k maaş hiç birşeye yetmez.

din görevlisinin maaşı çok değil diğerlerinin maaşı az.
Pamuk parasıdır o, denilesi entry.
"keşke az daha okuyup imam olaydık" diye iç geçirtmiştir. makine mühendislerinin ortalama maaşı 3500-4000 lira civarında ülkede..
TEMEL OLARAK GÖREVi SADECE NAMAZ KILDIRMAK OLAN, ÖNEMLi KISMI DA BiLGiSiZ, VASIFSIZ, iLMiYLE AMEL ETMEYEN KiŞiLERDEN OLUŞAN iMAMLIK MESLEĞi iÇiN GERÇEKTEN YÜKSEK BiR PARA OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM. KENDiLERiNi ÇAĞA UYDURAMAYAN TONLA iMAM VAR. HALA BELLi GÜNCEL SORUNLARDA CEVAP VERMEYi BIRAK O NE Ki LA DiYENLER MEVCUT. MEMLEKETTE BiLDiĞiM BiR KAÇ iMAM ZATEN FAZLA BOŞ MESAiSiNDE TiCARETiNi DE YAPIYOR. PVC iMALAATHANESi OLAN VAR, CAMiNiN AVLUSUNA KOMŞU BAKKAL iŞLETENi VAR. BUNLARA ŞAHiT OLDUM. YETMiYORSA DEMEK Ki...

iMAMIN GÖREVi CAMiiSiNDE BEKLEMEK, NAMAZ VAKiTLERi DIŞINDA DÜZENLi OLARAK DiYORUM, DÜZENLi OLARAK BAŞKA HiZMETLER VERMEK OLMALI. DÜZENLi YAPILAN TEK HiZMET CAMii ÇIKIŞINDA YARDIM TOPLAMAK. HA Bi ARKADAŞTAN DUYDUĞUMA GÖRE, O DA BABASINDAN DUYDUĞUNA GÖRE, YARDIM PARALARI iÇiN BAŞKA iLÇEYE GiDiP ORANIN CAMiiSiNDE TOPLANAN YARDIMLARI ALIP BU PARA iLE YOLDA FULL ET KAVURMA YiYEN iMAMLAR DA VARMIŞ. BUNU DA ARKADAŞIN BABASINA SÖYLEYEN O iMAMMIŞ. BU DUYDUĞUM BiR ŞEY KESiN DOĞRU DiYEMEM, TÜM iMAMLARA DA GENELLEYEMEM TABi.
Kpss 50 ve imamhatip mezuniyeti yeterli başka şartlar olmali... Çünkü çok basit.
yok mu bir yakışıklı imam?
kimsenin maaşına inkar ettiğimiz yok fakat bu ülkede maden ocaklarında , inşaatlarda vs çok daha ağır koşullarda çalışan kardeşlerimiz var. keşke onlar da bu ücretleri alabilseler.