toplumca desteklenen yani sosyal yardım alan engelli, mülteci, yaşlı, muhtaç vesaire ile, çalışması beklenmeyen çocuklar ve emekliler hariç bir veri, tabii ki..

ben devletin yerinde olsam, şu geçen sene çıkan yasayı iptal etmenin ya da kapsamını daraltmanın bir yolunu arardım.. düşük zam verdi ve eski emekli dedi ki, bunlar benim zammımı aldı.. yeni emekli dedi ki, böyle zam mı olur.. çalışan dedi ki, 16 milyon emeklisi olan ülke mi olur.. seçimde sonucunu gördük..

gittiler ev kadınlarını prim yatırtıp emekli ettiler.. 50 yaşında kadın, 25 yaşında evlenmiş olsa ki, çok bile geç, emekli olup geçti.. bu kadın 90'ına kadar yaşıyor, işimiz gücümüz yok 40 sene maaş mı vereceğiz? devlet bence bu kanunun kapsamıyla, gelecek nesillere sirayet edebilecek bir durum oluşturdu...

hakeza mülteciler.. 15 sene mültecilik mi olur? bunlar kampta değil, açıkta çalışıyor.. vergi desen yok, hepsi ayak işi tarzı işler yapıyor. sosyal yardım desen kesintisiz alıyor; devekuşuna demişler yük taşı, ben kuşum demiş, uç demişler, ben deveyim demiş.. bu hesap.. vergi vermiyor ama istihdama katılıyor, istihdama katılıyor ama vergi vermiyor..

ki, devlet hayır kurumu da değil.. belediyeler yardım veriyor, devlet aylık bağlıyor, öteki parti bilmem ne yapıyor, beriki dernek ramazan paketi veriyor.. ya bu düşkünlerin bir kısmı ekonomiye katılmalı, ya bu işe bir sınır getirilmeli..