bugün

2003 yapımı, noel temalı, yine oldukça komik will ferrell film. Bu onların kültürü ve geleneği olduğu için izlemeden önce iyi karar vermeniz lazım yoksa sıkılırsınız. Ben özellikle Will Ferrell için izledim ve hem hikayesi hem de onun performansı sayesinde iyi eğlendim.
film hakkında bilgi vermem gerekirse; Noel baba nın Elf leri tarafından Kuzey kutbunda büyütülen ilk ve tek insan yavrusu olan Buddy ye yetişinliğe eriştiği gün elf olmadığı, bir yetimhane çocuğu olduğu ve babasının kim olduğu açıklanır. Babası yaşıyordur ve New York lu bir iş adamıdır Buddy ye kalan ise onu bulmak ve tanışmaktır. Ama birden fazla sorun vardır kendisini elf sanıyordur, hayata bakış şekli normal insanlardan farklıdır ve de noel ruhu artık sıfırı tüketmiştir.
https://www.planetdp.org/title/elf-dp13777#1
tamamen simetrik, disiplinli-düzenli-sıralı, ne olursa olsun bu prensiplerinden hiçbir şekilde taviz vermedikleri savaş düzenlerine hasta olduğum üstün ırk.
human olmaktansa elf olarak dünyadan arkama bakmadan valinor'a göç etmeyi dilerim her zaman.
Renault un motorlarında tercih ettiği motor yağı markası (bkz: Renault un tercihi elf) .
bunlar için şöyle böyle diyorlar.

ben demedim bir arkadaş söyledi. o görmüş.

o değil de arwen'i barındıran bir ırk nasıl bu dünyadan çekip gidebilir bizler ne yapacağız ey yüce eru.
(bkz: renault)
Özerk yönetim istiyorlarmış öyle duydum.
Arapça'da 1000 anlamına gelir.

"leyletul kadri hayrun min elfi şehr" -(Kadir gecesi bin aydan daha hayırlıdır.)
tolkienin hayali dünyasındaki elfler kanımca en muhteşem ve hayali ırktır.
reno arabaların arka camlarında yazan bir yağ markası.

https://www.google.com.tr...=elf+motor+ya%C4%9F%C4%B1
nizamı, intizamı, düzeni, koreografiyi, temizliği, sağlığı, güzelliği(ladys), yakışıklılığı(man), itaati, sözü, bir hedefte kilitlenmeyi kendisine şiar edinmiş, belkide insanoğlunun olmak istediği(özellikleri manasında) hayali ırk.
Çok benzediğim orta dünya ırkı.
Almanca'da "11"
dünyada iki türk elf var.
Biri yüzüklerin efendisi diğeri de öbürleri.
Diğeri de renault un motor yağı.
Sanki saadet partisinin seçim sloganı gibi oldu ama neyse.
BULMAK iSTEDiĞiM.
kılıç,yüzük ve yay yapımında ustadırlar.
ayrıca karizma ve savaş alanında kahramandırlar.cücelerle aralarında hep bir husümet vardır.
(bkz: eyeslipsface)
nasıl bu kadar ucuza makyaj sattıgını anlayamadıgım marka.

çok övüyorlar, ama o ucuzdan da ucuz fiyata deneme riskini almadım şahsen.

dikkatli olun bu tür seylerle kızlar, rujun az bir kısmı hep agza temas eder, ve cilt denilen sey şakaya alınmayacak kadar degerli.
petrol şirketi.
Earth Liberation Front (ELF) uluslararası bir yer altı hareketi olup gezegeni savunma adına doğrudan eylemler düzenleyen insanlardan oluşmuş otonom gruplara verilen isimdir. 1992 yılında ingiltere’de Brighton şehrinde EarthFirst! hareketinin bir uzantısı olarak ortaya çıkan ELF Kuzey Amerika’da Oregon’da yaşanan bir seri eylem sonrasında 1996 yılında etkin hale geldi. 1997 yılının sonlarına doğru eylemlerine başlayan ELF bildiri tarzında halk açıklamaları yayınlamaya başladı, bu bildirilerde yapılan eylemlerin sorumluluklarını aldıklarını ilan edip eylemlerin sebeplerini de açıklamış oldular. 1996’dan günümüze dek ELF; ABD, Orta ve Güney Amerika, Avustralya, Avrupa ve Kanada’da ilerleme yanlılarına, kereste şirketlerine, genetik mühendislik araştırmaları ve şirketlerine, kayak merkezlerine, SUV satış merkezlerine ve daha bir çok hedefe yönelik düzinelerce eylem düzenledi. Bu şirketlere ve devlet organlarına yönelik bu eylemler sonunda verilen zarar 150 milyon doların üstündeydi.

ELF; merkezi bir liderliği, hiyerarşisi, üyelik veritabanı bulunmayan ; ama temel ve sıkı bir dizi ilkeye bağlılığa dayanan gizli bir hareket olarak çalışır. Çevrenin karşı karşıya bulunduğu derin tehditleri anlayan ve ELF ilkelerine uyan bireyler ya da gruplar eylemler düzenleyebilir ve ELF’in bir parçası haline gelebilirler.

ELF ilkeleri şunlardır:

1.Halkı çevreye ve içinde barınan türlerin tamamına karşı işlenen suçlar konusunda eğitmek.

2. Doğal çevrenin yıkıma uğramasından para kazanan insanlara maksimum düzeyde ekonomik zararı vermek.

3. insan ya da hayvan olsun hiç kimseye zarar vermemek için gereken bütün önlemleri almak.
(bkz: arwen)

elf dediğin budur.
(bkz: motor yağı)
karizma yaratıklar.

ayrıca: (bkz: yaralı kız)
elif isimde dünyalar güzeli yazar.
orta dunya mitolijisinde iluvatar'in iki cocugundan(yarattigi iki irktan) ilkidir, ikincisi ise insanlardir. keskin gozleri, zarif goruntuleri ve olumsuzlukleri ile bilinirler. olumsuzluk insanlar tarafindan kiskanilsa da aslinda tam tersine korkulacak bir durumdur. cunku elfler olumsuzlukle lanetlenmislerdir.
orta dunyadaki en asil tipler bunlar.