bugün

hava kirliligini onemli olcude azaltacak gelecekte.
Elektrikli motorların uzun ömürlülük açısından klasik tipteki motorlardan daha zayıf olduğu gibi bir şey duydum, bilmiyorum.

Öyle elektrikli alayım, 20 sene kullanayım durumunun söz konusu olmasının zor olduğu şeklinde.
Bilemedim.
Türkiye’nin en ucuz elektrikli otomobili, “875.000 TL” fiyatıyla Dacia Spring oldu.
--spoiler--
Türkiye'de elektrikli otomobil satışları, bu yılın ilk yarısında 2021'in aynı dönemine göre yüzde 154 artarak 2 bin 263'e, hibrit otomobil satışları da yüzde 4.6 artışla 27 bin 582'ye yükseldi.
https://bit.ly/3nUWcSc
--spoiler--
Aha buraya yazıyorum on sene sonra bu furya da bitecek elektirikli otomobil diye bir şey kalmayacak. Asıl geliştirilmesi gereken teknoloji hidrojen yakıt pili teknolojisiyken saçma bir şekilde elon musk'ın piar çalışmaları yüzünden bu furyanın peşinden gidiyor dünya.
2021'de en çok satılan elektrikli otomobiller belli oldu
--spoiler--
2021 yılında dünyanın en çok satan elektrikli otomobillerini belirlendi.

EV Volumes tarafından derlenen verilere göre toplam hibrit otomobil satışları 2021 yılında yüzde 108 oranında artış gösterirken, tam elektrikli otomobil satışları yıllık bazda yüzde 69 oranında yükseldi. işte o liste:

Türkiye
SON DAKiKA | Cumhurbaşkanı Erdoğan: Aylık tüketimi 150 kilovattan 210 kilovata çıkarıyoruz
Para - hesap makinesi - Sputnik Türkiye, 1920
EKONOMi
Türkiye ve dünyadan ekonomi alanındaki güncel gelişmeler, para piyasalarındaki son durum. Kredi kuruluşları değerlendirmesi ve diğer tüm gelişmeler.
2021'de en çok satılan elektrikli otomobiller belli oldu
15:50 31.01.2022
LG elektrikli otomobil üretimi için düğmeye bastı - Sputnik Türkiye, 1920, 31.01.2022
© AA
Abone ol
2021 yılında dünyanın en çok satan elektrikli otomobilleri belirlendi. ilk sırada Volkswagen ID.3 bulunuyor.
2021 yılında dünyanın en çok satan elektrikli otomobillerini belirlendi.
EV Volumes tarafından derlenen verilere göre toplam hibrit otomobil satışları 2021 yılında yüzde 108 oranında artış gösterirken, tam elektrikli otomobil satışları yıllık bazda yüzde 69 oranında yükseldi. işte o liste:
Volkswagen ID.3
Changan Benni
BYD Song Pro/Plus (hibrit)
BYD Han
Li Xiang One (hibrit)
BYD Qin Plus (hibrit)
Volkswagen ID.4
Tesla Model Y
Wuling HongGuang Mini EV
Tesla Model 3
https://bit.ly/346jM8a
--spoiler--
--spoiler--
Elektrikli araç teknolojilerine 5 yıl içinde 23 milyar euroluk yatırım yapılacağını duyuran Nissan, Renault, Mitsubishi ittifakı, 35 elektrikli araç modelini de piyasaya süreceğini açıkladı.
https://bit.ly/3u5lJfy
--spoiler--
Olsa olsa hibrid olur. Tamamen elektrikli zor. Taş çatlasa 5 senede bir bataryanın değişmesi gerekir. Batarya sektörüne şimdiden girip işini kaliteli yapan parayı götürecek.
şimdi bu otomobillere Iki adet akü takılsa biri çalışırken tekerlekten alınan enerji ile diğeri şarj olsa böylelikle hiç bitmeyen bir enerji açığa çıkmaz mı? Yoksa hayal mi kuruyorum? Ilerde böyle bişey olursa telif hakkımı istemek için buraya not düşüyorum.
adı üzerinde elektrik ile çalışan araçtır.
şu an alanında birinci Tesla.
(bkz: evt s1)
Bir icat.
Renault un ürettigi avrupa. Kafa güzel.
Renault'nun ürettiği avrupada kullanılmaktadır.

görsel

görsel
http://www.milliyet.com.t...kara-ya-5-liraya-gidecek/

etox elektrikli otomobil malkoçlar otomotiv tarafından üretilmiş.
tübitak tarafından ilgili projelerin % 100 desteklenmesi planlanmış bir yenilik konusu.
görsel
(bkz: elektrikli corolla)
görsel
fosil yakıt kullanmayarak sıfır emisyonla çevre kurtarılmış görüntüsü veren araçtır. o harcanan elektirik de büyük oranda fosil yakıtlarla üretiliyor. o otomobilin parçalarının ham maddesinin çıkarılmasından işlenmesine, tüm üretim sürecinde harcadığı enerji önemli değil midir?

rahatlığından ve konforundan taviz vermeyen bireyselliğin dibi olmuş konformistlerin yakın gelecekte kendini aklayıp paklama aracı olacaktır. trafik derdimizin biteceği yok, elektirikli araç bu soruna çözüm getirmiyor. bu bariz olanı.
emisyonun ortadan kalkmasına ve başka kollardan götümüze kaçmasına sebebiyet vereceği açıktır.
önümüzdeki yıldan itibaren yaygınlaşması beklenen çevre dostu araçtır. elektrikli otomobiller ilk bakısta faydalı görünse de işin toplumsal boyutunu olumsuz etkilemesi muhtemeldir.
yoğunlaşan trafik ve bu yogunlugun getirdiği potansiyel gelir kapısı olma durumu. belkide en fazla bizleri etkilemesi beklenilen durum. elektrik fiyatları bırakın tasarrufu araç kullanmayan ailelerin başına bile büyük bela olacaktır. bir gün hükümet yetkililerinden biri çıkıp zam açıkladıgında gerekce olarak artan trafik yoğunlunu gösterebilcek. ve yine dünleri arar olacağız malesef.
araç sahiplerinden aylık 193 tl pil kira ücreti tahsil edilecekmiş ki ...

yurdum insanı yolunmaya doymaz yine de merakdan alır bu araçları.

ya kardeşim vatan millet sakarya da bu ne biçim vatandaş yurttaş sevgisidir.

elin oğlu yurtdaşına her türlü ekonomik teknolojik kolaylık yapma peşinde bizimkilere de yan bile dönemiyorsun.
ozel tuketim vergisi yüzde 3 olarak belirlenmis.

Çevreci olması nedeniyle teşvik edilecek olan elektrikli otodan yüzde 38 yerine sadece yüzde 3 ÖTV alınacak.

[http://www.sabah.com.tr/E...es-elektrikli-otoya-biner]
bir türlü yollarda göremediğimiz araç cinsi. iyi bir şey olduğunu oradan anlayabiliriz. bir türlü yaygınlaşmasına izin verilmiyor.