bugün

uludag, ekşi sözlükten iyi diyen açık ara yalancidir.
eski havası yok. hoş; pek çok şeyin eski havası yok.
Dışarıdan bakmak yetmez hele birde içeri girin neler neler var.

Bir iki ufak örnek vereyim zamanla bunları burada çoğaltırım.

1- neredeyse hepsi sadece kendi doğrularına inanıyor. Farklı bir görüşte entry yazanın başına çullanıyorlar. Sanırsın dünyanın tüm doğruları onda gizli. Hiç mi farklı görüş olamaz. Onlar için olamaz.

2- çok çok eskiden de belirtmiştim. Gezi direnişi ile birlikte siyasi odaklı bir yere döndü. Son dönemlerde biraz daha kırıldı bu ama uzun süre başka hiç bir konu konuşulmadı.

3- veritabanı başlıkları. Erkek ve kız düşürmek adına bir çok başlıklar türedi. Kimi tuttu kimi tutmadı. Sadece o başlıklarda gezen eskort arayan tipler çoğaldı.

4- dil üslup vs. artık bir önemi kalmadı. Eskiden çaylaklık cezası verilirdi şimdi nerdeeee neredeyse ödül verecekler.

5- spor başlıklarında kan gövdeyi götürüyor. Beşiktaş'lı mısın yada farklı bir takım diğer takımı eleştir anında 30 tane yeşillendiriliyorsun. Hayatında duymadığın küfürleri duyabilirsin.

6- güzel insanlar zaten bir bir gitti. Geriye boş bir grup kaldı.

Kısacası özenmeyin neden yokum demeyin çokta eski seviyesinde değil.
Uludağ sözlük yazarlarının gitmek için zamanı iple çektikleri yer. Gerçi doğrusunu söylemek gerekirse buradan çok bir farkı kalmadı ekşi her zaman bir tık öndeydi ama iki sözlük de eskiden güzeldi. Şimdi ikisi de her anlamda aynı oldu fakat yine ekşi bir tık önde bu da daha az trolle ev sahipliği yapmasıyla alakalı.
ciddi ciddi farah zeynepe hesap açıp soru alan sözlük.
siz soruyorsunuz zeynep abdullah cevaplıyor
vay bee adamlar yapmış..

bizde ha bire allaha kitaba küfür edenlerle takilalim..
Çaylak onay sırasından 3-4 yıl sonra kurtulup yazar olduğum sözlük. O sırada dayayan dayayana olduğu için götüm süzgece dönmüştü. Ümidi kesmiştim, çoluğuma çocuğuma bırakırım hesabı diyordum ama bir baktım ki yazar olmuşum. Fularımı taktım ve nutellamı kaşıklayarak düşmek üzere sandalyeye gidiyorum.

Uludağ benim evim lan. Buranın yeri bende bambaşkadır. Çok değerli burası benim için. Orada 5 yazıyorsam burada 10 yazarım.
okuması buradan kat ve kat keyifli, tartışılmaz.
bugün 2012 yılında oluşturduğum hesabıma birkaç entry takviyesiyle çaylak onay sırasına girdim. 39 binli bir rakamdan ve ilgili başlıkta üç dört yıllık bekleme sürelerinden bahsediliyordu.

istemsizce verdiğim e ananın amı ama tepkisinden sonra kuyruğumu kıstırıp kürkçü dükkanına dönüp ekşiye bok atmaya karar verdim.
kabul edildiğimde hala elim ayağım tutuyo olursa siktirir giderim belki, bilemiyorum.
Yazar Hesabım var yazmıyorum çaylak hesapla millete sövüyorum çok zevkli.
Yazarı olmaktan gururluyum uludağ nickim de pek hoş.
die untermenschenland.

aşağıinsanili.
ULUDAĞ'A GÖRE TROLL ORANI DÜŞÜKTÜR.
Büyük apartmanda oturmak gibidir. Kimse kimseyi tanımıyor gibi.
ayarlarda mesaj gönderebilecekler şeklinde bir ayar var. orası siz ellemezseniz otomatik olarak ‘sadece yazarlara açık’ standardında.

sırf merakımdan bu ayarı ‘yazar ve çaylaklara açık’ konumuna getirdim, uygulamayı kapattım. sadece yarım saat sonra hesabıma tekrar giriş yaptım ve ne göreyim? onlarca mesaj, bu mesajların birçoğu küfür dolu. sizin yazdıklarınızı gören, okuyan lavuklar size patır patır sövmüş, filtreyi kaldırınca da mesajlar akıyor hali ile.

ne kadar sidikli semt takımı taraftarı çaylak varsa küfür etmiş. gerçekler zorlarına gitmiş belli ki.
2013te onay alan hesabım var, hiç yazmamama rağmen senenin 7 ayı çaylak aq. gerizekalılar.
türkiye'nin halen en ciddi sözlüğüdür. eski nesiller olmasa beş para etmeyecek sözlüktür.
ekşi'de yazan bir yazar arkadaş bana ulaşabilir mi?

Bir sözlük.
Kutsal bilgi kaynağı olmaktan çıkıp ergenlerin fink attığı yere dönüşen site.
görsel
ahhhh belinda.
geçmişe kıymeti yakıştıranlardan biri olarak özlemle eski zamanlarını andığım sözlük. yine de bazı yerler onu bile aratıyor.
Khontkar mıdır ne sikimdir o ergen tayfa rapçisini yerin dibine sokup sokup çıkartan yazarları barındıran sözlük. Sorulan 200 küsür sorunun 3 - 5 tanesini anca cevaplayabildi popüler kültür ergenleri sıçmığısı! Ekşi sözlük yazarlarını bu konuda takdir ediyorum. Ben de aralarında bulunuyorum ehem. Ama fularım yok henüz.

Ama ekşi yerine buraya soru cevap yapmaya gelseydi egosu tatmin olacaktı. Burada ergenden bol ne var aq.

Edit : khontkar ı ekşi sözlüğün kapısından içeriye sokmak bile ekşi sözlük tarihinde kötü hatırlanacaktır. Ezhel ve gazapizm ve benzerlerini de getirin onlar da yerin dibine sokulsun.
Ekşi'de viski içilip briç oynanır. Ulu'da çay içilip pişti atılır.
https://vocaroo.com/i/s08DtKqiZyOo
yazar olmuşum hem de 7 yıllık hesabım. mail gelmese hatırlamazdım bile.

ben kaçar gençler.

bir interaktif sözlük.
Yazarlığım var fakat evlenene kadar kullanmayı düşünmüyorum. Evlenince burayı da bırakmayı düşünüyorum. Evli adamın kız donu kokusu gibi başlıkların olduğu yerde yazması saçma olur. Ekşideki kızlar da ateist ve çirkin olduğundan insanın gözü dışarı kaymaz.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar