bugün

Dha ve ysk verilerine göre ibb başkanıdır ağlamıyorum gözüme mutluluk kaçtı.
ileride daha da yüksek mevkilere geleceği aşikar olan istanbul büyükşehir belediyesi'nin yeni başkanı.

ince out imamoğlu in.
terbiye, seviye, nezaket kelimelerinin hakkını veren.
6 ay içinde birkaç ihale bittikten sonra görücez mütevazi yazanları. boşuna sevinmeyin sadece yiyen isimler değişecek. istanbul o kadar büyük bir rant ki, orada yemeyeni yaşatmazlar.
hani ticarette vardır ya; borç ile açtım dükkanı, şimdi bu holding o zamanlar bir bakkaldı...
işte öyle bir hikaye ekrem beyin hikayesi.
ilk çıktığında bırak istanbulu belediye başkanı olduğu ilçenin komşu ilçesindeki vatandaş tanımıyordu.
ekrem imamoğlu boş bakılıyordu.
işte tüm o boşlukları sabırla, tebessümle, olgunlukla doldurdu, yeri geldi kendine muhalife sarıldı, yeri geldi kendi partilisi eleştirildi, atatürkçü değil denildi, ama ilmek ilmek işledi ekrem başkan.
ev yaparken temel önemlidir, hamuru iyiydi üzerine teker teker tuğla koyarak inşaa etti o başkanlığı...
kendisine oy vermeyen veremeyen bile umut besledi ekrem için,
farklıydı, ezber bozdu, evet oda insandı, ama saygısını hep yüksek tuttu, saygı gösterdi ve milyonların saygısını kazanarak istanbul belediye başkanı oldu.
aslında bu hikayenin giriş kısmı gelişmesi ve sonuç kısmıda olacak elbet....
demirören haber ajansı sonunda dayanamayarak son verileri açıkladı. ekrem imamoğlu istanbul' un yeni belediye başkanı olmuştur. beşiktaş şampiyon olsa bu kadar sevinirim ancak.
31 mart 2019 istabul büyükşehir belediyesi başkanı seçilen zatı muhteremdir.

anadolu ajansı verileri kesti, açıklama yapmıyor. akp kurmayları sabaha kadar toplantı yapıp ne yaparız da istanbul'da binali'yi belediye başkanı seçeriz diye düşünüyorlar.

bence
1. istanbul'daki geçersiz oyları akp lehine sayacaklar
2. ekrem imamoğlu'nun başkanlığını kabul edip, kayyum atamaları olacak.
2014'te Yavaş'ın, 2017'de Kk'nin ve 2018'de ince'nin yapamadığını 2019'da yapmıştır.( Hakkını yedirmemiştir.)
Son dakika Açıklaması yapıyor.

Ysk verilerine göre sisteme girilmeyen sandık sayısı 82, oy farkı 27 bin 382. Yani binali beyden önde.

Açılmayan sandiklardan çıkabilecek oy sayısı 24 bindir. demiş.

Ve Resmen başkan olmuştur.

Hükümet 200 küsür bin Geçersiz oylardan medet umup bu sonucu tabiki kabul etmeyecektir.
Kendisi seçimden önce cv almaya başlamış ben öyle duydum.
sadece 100 günlük bir seçim kampanyası süresince, yandaş medyadan yer bulabildiği kadar kendini anlatmaya çalıştı. iftiralara, haksızlıklara rağmen üslubunu hiç bozmadı. ne yüzünden gülümsemesi eksik oldu ne inancını yitirdi. bu leş siyaset ortamında, adil olmayan koşullarda bile sabrıyla, efendiliğiyle, neredeyse hiç tanınmadan direkt zirveye oynadı.

en önemlisi ise içti mi, kaçırıldı mı diye komplo teorilerine mahal vermeden ''ben bitti demeden bitmez'' dercesine sürekli bilgilendirdi, umudumuzu hiç kaybettirmedi. direndi, bırakmadı, bıraktırmadı..

net ve adil duruşu, dürüstlüğü ve cesareti ile geriye sadece her şekilde hak ettiği başkanlığın bir zahmet kendisinin kazandığının ilan edilmesini bekliyor.

allah utandırmasın.
uyguladığı seçim politikası ile taraflı tarafsız herkesin sempatisini kazanmış siyasetçi. Halk o kadar ali cengiz olaylarına alışmış ki aslında normal olan şeyleri yaptığı için hepimizin saygısını kazanmıştır.
binali öldün çık
görsel
Kazandı kazandı.
Oylar sayılırken adım adım kazanacağı belliydi ve kazandı.

Ekrem imamoğlu değil istanbul, türkiye için bir şanstır.
il genel meclisi tarafından nefes aldırılmayacak olan başkan.
31 mart 2019 istanbul büyükşehir başkan adayıdır.

sandıkta kazanmış ama masa başında malup gösterilen başkan adayıdır.
hakkini kimseye yedirmeyen, sonuna kadar savasan "adam".
tekrar yolu acik olsun.
https://www.uludagsozluk.com/e/23322523/
oyların %99 nokta bilmem kaçı açılmış. ysk başkanının açıklamasına göre 28 bin oy önde olan yeni istanbul Büyükşehir Belediye Başkanı.
Yeni istanbul belediye başkanıdır. Hayırlısı olsun.
https://prnt.sc/n5rv7r
zorlamanın ve cehape adına hayali meşruiyet sorunu ortamı yaratmak gibi -beklendiği gibi- şerefsizce bir algı kasılmasına gerek yok..

17 senede bir kere adam olun ve sonuçları açıklayın..

gece boyu aa’nın sahte sonuçlar açıkladığını da görmüş olduk..

şerefsizlik varoluş felsefeniz..

en azından dozajını azaltın..
bir kare 3 adam *
görsel
tebrikler. binali bey kendisini çok küçümsedi.

bize mhp tabanı ve adaylarımızın laubaliliği kaybettirdi.
görsel