bugün

efes seni kınıyoruz, o ne öyle sarımsaksız işkembe gibi? kimi kandırıyorsun sen güzelim?
yobazlar için üretilmiş gibi durmakta olan bira. zira normalde bira içen biri neden alkolsüz birayla karnını şişirsin ki? için anam için, extra içiyormuşsunuz gibi düşünün mesela, kafa yapar. günaha da girmezsiniz hem.*
Arap ülkelerinde uygulanan ve filmlerin sayesinde içmeyenin bile özenmesi sonucu, tabi alkol kullanmayan kişileri düşünülerek atılan kâr güdümlü ticari atılım.
biz biraya alışalı çok oldu. alkolsüz birada ne ya gidip malta alalım bari, günden güne alkolü azaltıyorlar, iyi güzelde belki ben evde demlenicem bundan kime ne ve alkolü azaltmayın kardeşim helede bizim gibi bir halka, ver alkolü ver alkolü.
''sidik'' gibi olduğunu düşündüğüm içecektir.
(bkz: hayaldi gerçek oldu)
su ile birşeyi karıştırmışlar ama neyi karıştırdıklarını hala çözemedim...
yeni olmayan, 2007 yılında suudi arabistan'ın medine kentindeki bir alışveriş merkezinin raflarında tanıştığım malt içeceğidir.

(bkz: anlayan anladı)
okulumun festivalinde, bira istediğimde verilen, ama benim farketmediğim, elime alınca bir hafiflik hissederek şüphelendiğim sonra açıp, içtiğimde bir yanlışlık olduğunu farkedip kutunun üstünde eşşek kadar alkolsüz yazdığını görüp, çöpe attığım hayalkırıklığı.
tuborg'a alışmaya çalışmama neden olmuş uyduruk içecektir. efes'in böyle "fantastik" işlere yelken açmaya başlamış olması kıllandırdı beni. ne olur ne olmaz. biz önlemimizi almaya bakalım. tuborg'dan da hiç hoşlanmam ama sanırım içtikçe alışılır. sonuçta efes türk firması. birilerine yaranmak için yarın "ben alkolü komple kaldırdım" derse şok olmam. eşeği sağlam kazığa bağlamakta fayda var.
(bkz: ALKOLSÜZ BiRA iÇMEK)
yaklaşık 6 ay önce 20 yıldır içtiğim kısa camel'ı bırakıp, zift ve karbon monoksidi 1mg, nikotini 0,1 mg olan davidoff ultra slim one'a başladım (duty freelerde "white" olarak geçiyor). amaç sigarayı adım adım bırakmaktı. içime hava çekiyordum resmen, hiçbir tadı tuzu yoktu ama el alışkanlığımı gideriyordu güzel yanı. ve hala içiyorum daha az zehirlendiğime inanarak.

peki arkadaş alkolsüz biranın mantığı nedir?

bu soruya cevap arıyorum, bulamıyorum.
şimdi alkolü bırakmak istiyorum, bu nedenle bu birayı içiyorum mu?
yoksa alkollü bira günah, ben alkolsüz içerim günaha da girmem mi?
tadını seviyorum, tapıyorum, bağımlıyım ama alkolede alerjim var mı?

ne amk? ne?

sonuç olarak tanım;
efes ar-ge sinde çalışan bir zihni sinir kişiliğinin götünden uydurduğu bir elementtir ve tutmaz, çok yakında üretimden kalkar diyeceğim biradır.
sarhoş olmadıktan sonra kesinlikle katlanılmayacak olan rezil tatdır.
Ritmix aromalı malt içeceği içen çocuğun babasının, 'Alkolsüz bira gibi bir şey bu.' diyerek çocuğunun alkole meyilinin olmasından korkmasından esinlenilmiş olabilir (Bu uzun cümle de kesinlikle alkollü biranın etkisi yoktur). Ama şu da bir gerçektir ki bira çok tüketilen bir içkidir ve insanları lavaboya sıkça gitmeye mecbur bırakır, çok tüketimi göbeklerde şişmeye neden olur. Bira, kilo problemi olanlar tarafından tüketilmese iyi olur.
antalya'da alman bir kadının biberonla çocuğuna içirdiği biradır...
bira yapısı itibariyle alkollü bir içecek olduğu için kendisiyle çelişen bir tüketim maddesidir. esas arpa suyudur, malt içeceğidir.
prezervatifle sevişmek gibi birşeydir.
dünyanın en gereksiz adamının içeceği olmalıdır.
alkol oranı %0,l-%0,4 arasında olan biradır yani alkolsüz değildir aslında.
dünyanın en amaçsız mamülü...