bugün

bu adam hakkındaki gerçekleri sadece biz mi görüyoruz yoksa biz gerçekten mi anlamıyoruz bu işten bilemiyorum ama çıldırmak üzereyim!! oyundan çıkarılmıyor ısrarla ilk 11 oynuyor yemin ediyorum halı saha maçında bile oynatmam bu ağır vasıtayı.
(bkz: #13453224)
yüksekten gelen top için perde yapmayı bile beceremeyen bir tip.

yemin ederim futbolcu olması mucize aga.
taraftarın hedef tahtası haline gelmiş futbolcu.
süper düper bir forvet. tam beşiktaş'ın hak ettiği türden.
bu adama verilen şans mustafa pektemek'e verilse, adam hiç olmazsa büyük takıma gelmenin verdiği heyecanı, çekingenliği çoktan atmış, şimdiye bildiğimiz mustafa pektemek olmuştu bile.
hani halısahada maç yapacaksınızdır, iyi bir takımınız vardır, maça birkaç saat kala biri arar ve işim çıktı gelemeyeceğim der, onun yerine adam ararsınız ve bulmazsınız, en son seçenek olarak aklınıza biri daha gelir ama onu hemen aramazsınız diğer şansları tekrar zorlarsınız çünkü son aklınıza gelen takım için değil yediliyi tamamlamak içindir, ve kimse gelmez en sonunda bari onu arayalım dersiniz, o da zaten dünden razıdır hemen gelir, işte edu son aranan adam gibi.
1,5 iskender yiyip öyle maça çıkmış gibi bir görüntüsü olan adam. çok kötülenmiş evet vasat bir oyuncu. hiç mi iyi özelliği yok.
tabi ki var. mesela iyi bir sol ayağı var. oturtursa iyi vuruyor. ama şöyle de bir sorun var. edu topa yetişip, topu çekip,
pozisyonunu alıp kaleyi görüp vurana kadar rakip takımın insafa gelip edu bütün bunları yapana kadar oturup bir çay içmesi
lazım. bilmem anlatabildim mi bu zat-ı muhterimi?
barcelona'ya koysanız sırıtmaz.

bak: görsel

ne sandınız.

üşüyoruz almeida reyiz.
beşiktaş'ımın stoperden bozma, futbolcudan daha çok bir güreşçiyi andıran, gol yollarındaki sıkıntımızı daha da kötü duruma getiren, 100 metreyi 1 saatte koşan, guiza'yla dalga geçen biz beşiktaşlılara allahın verdiği cezadır.

(bkz: gülme komşuna gelir başına)

adamın 10 metre ilerideki topa koşması 1 dakika alıyor.
onlu yaşlarımın sonundayım, 1.80 boyundayım sigara - alkol kullanmıyorum, haftada bir halı saha maçı yoapıyorum ben bile bu adamdan daha iyi forvet oynarım.
yıldırım demirören'e küfretmek için yeni bir sebeptir başlı başına kendisi.
demirören kasten mi yapıyor nedir.
kalasın tanımı. bir diğeri için (bkz: albert riera)
24 ekim 2011 mersin idman yurdu beşiktaş maçı nda oynadığı yirmi dakikaya yakın sürede kendisini türkiye ye getiren pilottan, havaalanından tesislere götüren taksiciye kadar sövdüren adamdır.
edu vuramadı edu dönemedi edu veremedi edu geçemedi cümlelerinden bildiğimiz edu.
tek becerebildiği, önündeki topu soluna çekmek olan futbolcudur.
biz beşiktaşlılara nobre'yi bile özlettiren adam. futbola karşı yeteneği san marino forvetleri kadar.
boboyu satıp su adamı alan yonetimi alkıslarım ben hacı..
--spoiler--

Edu Demek Topu Orta Sahadan Alıp Kalenin Önüne götürdükten Sonra Arkadan gelen Defans Oyuncusuna Topu Kaptırmak Demek.

--spoiler--

--spoiler--

messi: normal bir futbolcudan 3 kat daha hizli calim atiyo
quaresma: normal bir oyuncudan 4 kat daha şik vuruyo
sabri: 404 NOT FOUND
Edu : Windows Çalışmayı Durdurdu. Hata çözümü bulunamıyor...

--spoiler--

ayrıca facebook'ta kendisiyle dalga geçilmek için açılan sayfa gitgide büyümektedir.

http://www.facebook.com/#!/Edu.reyiz
yarınki maçta gol umudumuz.
tövbe estağfurullah lan. *
Futbolcular hakkında yazmayı çok severim, kendisi hakkında da üç beş cümle yazayım. *Futbolcular temel olarak üçe ayrılır benim gözümde. Çok kaba bir sınıflandırmayla fiziği muhteşem olan oyuncular vardır. cheick tiote, cheikhou kouyate gibi oyuncuları buna örnek verebiliriz. ikinci grupta, oyun zekası müthiş oyuncular vardır. david beckham, juninho gibi. Üçüncü grupta muhteşem yeteneklere sahip oyuncular vardır. messi george best* gibi. Komple futbolcularsa gezegende çok az bulunmaktadır. Onlar avrupa' nın elit kulüplerinde bulunur ve hepimiz tarafından tanınmaktadır.

Şimdi edu' ya bakıyorum. Dışarıdan bakınca fiziği iyidir diyosun, yok. Havasal hakimiyeti yok. Top süremiyor, tekniği yok. Ben bu adam geldiğinde elmander' e, hakan şükür' e benzer bir adam bekliyordum. Önceki istatistiklerine falan hiç göz gezdirmemiştim. istatistik konusunun nasıl sıçtığını bir guiza örneğinde gözlemleyebilmiştim çünkü. Koskoca beşiktaş bu. Bobo gitmiş, nobre gitmiş, getirdiğin adam edu. Mehmet batdal' ın kiralanması bile daha pozitif olabilirdi. Bogdan stancu yine kiralıktı illa bir transfer şart ise oraya. Mustafa pektemek varken edu niye oynar anlayamıyorum zaten.

Sağlı sollu ortayla seni besleyebilecek mükemmel kanat oyuncuların var, oynarsa guti gibi arapası atabilecek sağlam bir ofansif ortasahan var, manuel fernandes gibi beklenmedik anlarda seni topla buluşturabilecek bir arkadaşın var. eh, o aziz götünün yerle olan mesafesini biraz arttır, kafa topuna çık, yada bi koş be güzelim !
14 aralık 2011 beşiktaş stoke city maçında ömrü hayatında atabileceği en güzel golü atmış olan forvet.

bu, onun gözümüzdeki değerine bir etki eder mi? etmez. çok çok az bir sempati duydum o golü attığında, o kadar.

başka bir yerde bir benzetme okudum, çok hoşuma gitti. hemen paylaşayım: hani halı sahada adam eksik olur da futboldan zerre anlamayan bir arkadaşınızı sırf eksik var diye getirirsiniz ve o kişi uzaktan allah ne verdiyse vurduğu şutu 90'a sokarya... ve o an yüzümüze alaycı bir gülümseme gelir. aynen onu yaşatmıştır bugün.

umarım bundan sonra hiç forma şansı bulamadan kiralık alındığı yere geri döner. zihnimizde bu golle hatırlanır hep.
14 aralık 2011 beşiktaş stoke city maçında oyuna girince çoğu izleyen nerden çıktı bu lan şimdi derken abartmıyorum mükemmel bir gol attı.. şaşkınız. şaşkınlığı daha da arttıran konu ise zayıflamış olması ve oyunda kaldığı süre içinde gayet başarılı oynaması olmuştur.
4 ocak 2012 beşiktaş eskişehirspor maçında kaçırdığı birkaç fırsata rağmen maç boyunca tüm olumlu pozisyonlarda yer alıp, takım arkadaşlarıyla uyumlu oynayıp, arada güzel paslar çıkarıp, defansa sık sık yardıma gelip, güzel koşularla kendisine boş alan yaratıp futboldan anlayan otoritelerden tam not almıştır. yıldız golcü müdür, asla. ama bugünkü kadar verimli olduğu müddetçe beşiktaş'ın kendisine ihtiyacı vardır.
edit: evet böyle oynadığında beni de göt etmekte kendisi. (bkz: #13453224)
dağa taşa vuran bir rivayete göre de uyduya vurup düşüren arada rakip kaleyi füzeleyen gizli silahtır.
gelmiş geçmiş en kazma forvetlerden birisi.
demirören'in alacağı adam en fazla bu kadar olur işte.