bugün

kendisi dişi ise ona salça olmak için yazılan entrylerin bolca olduğu başlıktır.
özgür bir ortamda kimsenin düşüncelerine küfretmemiştir, birilerinin yanlış diye ısrar ettiği şeyler kimseyi incitmemiştir, ona bugün sizin yaptıklarınızı o 3100 entry içerisinde kimseye yapmamıştır. ya bu adama kız diyenlere bu adam geldikten sonra cinsiyetçiliğin hayatlarında ne kadar önemli biryerde olduğunu görüp hayret ediyorum. ya kız yada erkek yada herneyse işte benim bahsettiğim ortadaki 3100 entrylik emek. senin benim harcamadığım emek. anladınızmı? sümüklülere uymayın, toz bulutu dağıldıktan sonra ortada iktidar tarafında öldürülen bir emekçiyi göreceksiniz o kadar.

hatta 3100 entry ile sanılmasın ki bu yazar trolldür. ya arkadaşlar bu adam yazardır. emekçidir. sokaktaki tekel işçisidir. iktidardan hak talep etmek yerine yada iktidara yağ yakmak yerine emeğine emek katmıştır. eee daha ne tartışıyosunuz? neyin yanlışlığından bahsediyorsunuz? size ne elalemnin yanlışından siz kendi eğlencenize bakın. sözlüğün namus bekçisimisiniz arkadaş? yada en baştan başlayayım sözlüğün namusu olur mu?
kendisini referans gösterek başka yazarlara kızmanın gereksiz olduğunu düşünüyorum. kızmıyorum ulan hiçbirinize. bu kapital sistem farkında olmadan sizide içine çekmiş farkında değilsiniz. geçen gün marka bir pastaneden pasta alıyorum, kasadaki kız bana diyor ki bizim şurada fabrikamız var. yani markanın fabrikası ama kıza ne yediriyorlar ne içiriyorlar bilmiyorum o fabrika bizim oluyor. fabrika senin mi diye sordum hayır patronun dedi, sen patronun kızımısın dedim hayır işçisiyim dedi, lan amına kodugumun salağı dedim 700 tl'ye orada çalışıyosun iş güvencen yok bi bokun yok bir de çıkmışsın bana patronun hakkını savunuyosun.

şimdi arkadaşlar bu sözlükte bağlantınız ne ? birileri sizin üzerinizden milyarlarca para kazanıyor. kazanana bişey demiyorum allah bereketini versin. size ne amına koyum sözlüğün anası? sözlüğün anası tanıdığınızmı? size ne tematik mod'dan.işte biliyosun tematik mod kullanmadığını bukadar. lan gün içerisinde ne yiyorsun ne içiyorsunda bukadar emeği görmezden gelemez duruma düşüyorsun.

sen sürekli sözlüğün anasını ebesini teyzesini amını götünü korumak için mi yazıyosun? askermisin polismisin nesin sen?

sende aslında bildiğin emekçisin. ve birgün senin başına da böyle bir olay geldiğinde ben yanında olacağım senin avukatlığını yapacağım anladın mı?
yakında geri döneceğinden emin olduğum yazar. bazı yazarların sözlüğün anasını kendi anaları gibi koruma güdüleri beni çok rahatlatıyor. fakat anaları bu kadar koruyan zihniyet ne yazık ki başkalarının analarına en çok sövenler haline geliyor ya işte o beni üzüyor. aradaşım, sözlüğün anası falan yok. sözlüğün anası demek zall'ın cüzdanı demek. sen sözlüğün anası teyzesi namusunun savunuculuğunu yaparken farkında olmadan başkalarının daşşakçılığını yapıyorsun. hala anlayamadın mı? daha açık ifade edeyim sana.

bak ekşide yazan nazmiye demirel bizden daha önce buranın vergi levhasını ve ödediği vergiyi gördü sonra kendi yazıları üzerinden bu kadar para kazanılmasını kabullenemedi ve gitti. şimdi buradan para kazananlar senin benim gibi yazarların yazdıkları şeyler üzerinden para kazanıyor. bunu da anlamışsındır. burada üstümüzden para kazanıldığı gibi artık toplumu etkileyecek yazarlar da fikirlerde çıkmıyor. artık sözlükler bitti bebeğim. buraya sürekli amlı sikli başlık açarsan ve yazarsan sen sözlüğün anasını sikmezsin bebişim anlayabildin mi? sen buraya tıklayıp zall'a para kazandıracak ergen kızın zall'a para kazandıramayışını sikersin. o yüzden birileri sana der ki arkadaşım sözlüğün ebesi/anası/amı/götü , sende hemen buna kanarsın senin gibi emekçi kardeşlerini satarsın. anla işte ya .. daha da anlamadıysan ben sana anlatmak için buradayım güzel kardeşim oldu mu?
(bkz: şükür kurtulduk)
tematik modu açmamış diye çaylak yapılmış.
sikindirik başlıklarla sol frameyi götüm gibi yapan yazarlar neden tematik modları kapalı diye çaylak yapılmadı o zaman.
tematik modu açmak bir tercih meselesi değil mi?
şu şu durumda açman gerekli diye bir kural mı var?
açılan başlıkları herkesin görmeye hakkı varsa yaptığı işlemde hiçbir sakınca yoktur ve çaylaklığı haketmemiştir.
haksızlık yapılmıştır kendisine.
bu adamın sözlükte çaylak olmasına sevinenler en fazla 3 beş kişidir. önceden en az 30 kişi saldırırlardı. şimdi azınlıkta kalmışlar bununda farkına varmışlar.
interneti farsça sözcüklerin anlamlarını öğrenmek için kullanan yazar kişisi.

http://www.osmanlicasozluk.net

favori sitesidir kanımca.
her gece bu saatlerde sözlüğe damlayan osmanlı türkçesi müptelası yazar. *
hayır anlamıyorum ki entry sayısı 100 değil de 101001100 olsa ne işe yarayacak. ya da hakkaten fatih sultan mehmet kaçmış işine ya da hürrem sultan ne bileyim.
(bkz: sözlük botu)
''gece gece yine gelmiş dağıtmış ortalığı'' yazarı.
gece gece bizi bilgilendirmek amacıyla üşenmeden ve alfabetik sırayla daha önce hiç duymadığım osmanlıca kelimeleri teker teker sözlüğe işleyen yazardır. çok taktir ettim sözlüğün amacına uygun iş yapan ender yazarlardan biri zannımca. google ye yazdım bu kelimeleri genelde uludağ sözlükte bulundu..fakat bu osmanlı ısarınızı da anlayamadım sayın yazar. herhalde osmanlı paşazadesi geldi aklınıza. ayrıca lalanız sizin bu saatte hala uyumadığınız biliyor mu?
murat bardakçı'nın akrabası olduğunu düşündüğüm, gece gece sözlükte korku unsuru yaratan yazardır.
sanırsam fars dili ve edebiyatı okuyan, ve bunu sabaha karşı elindeki farsça sözlükten, gördüğüm kadarıyla b harfinden başlayarak sol frame i yaylım ateşine tutan yazar. * *
farz-i misal;

sozlukte bir hirsizin davranisini konu edinen bir baslik acilir, hirsizligin kotu oldugundan bahseden bir entry girersin (eksi) alirsin.

bir millet yok yere asagilanir; sen o milletin bir ferdi olmasan dahi, hakkaniyetli olma adina o basliktaki ithamlara karsi cikarsin (eksi) alirsin. (bkz: kurt erkegi)

dine kufreden olur, saygi cercevesinde fikir beyanini savunur cizgiyi asmanin saygisizlik oldugunu soylersin (eksi) alirsin.

sayilari pek cok olan ahlaka mugayyir bir konu acilir, en dogal hakkin olarak ahlak materyaliyle karsi fikir uretirsin (eksi) alirsin.

herseyi gectim imla hatasi dahi olmayan ve hicbir sahsi ya da sahsa ait ya da ilgilendiren bir bilgi icermeyen tamamen ansiklopedik bir bilgi yazarsin onda bile (eksi) alirsin.

bazen sol frame dedikleri alanda o kadar baslik aranirsin ilgini cekecek sozluk basligi tadinda bir baslik bulamazsin; mizah ya da sozluk mantalitesinden cok uzakta bazen tiksindirici boyutlarda bazen biktiran basliklar gordukce sozlukten sogursun. genelleme yapmanin dogru birsey olmadigini bilmene ragmen ofkene yenik dusup marjinal tahakkumlerde bulunmaktan kendini son anda alikoyarsin.

simdi bu kadar cok elestirilecek mesele varken bir yazar cikmis kendince gayet de bir sozluk yazari edasiyla kelimeler giriyor ve anlamlarini yaziyor, sozlugun sozluk gibi gorunmesi adina teknik anlamda da pratikte de katkida bulunuyor, buna karsilik birileri de kalkip daha onundeki foseptik cukuru gormeden dan dun tepinen bir edayla hem kendini batiriyor hem ortaliga zarar veriyor; neymis efendim sozlugun altini ustune getiren yazar yok soyle beter boyle kotu...

bu kadar asip kesenler bir de kendilerini tarif etsinler bakalim; orada dahi laf sokma paranoyasindan kurtulamayip kendi capindaki imali argo icerikli sozleriyle kendilerini tanimlayamamak suretiyle kendilerini ele vereceklerinden eminim.

kendi kendine kudurup yazdigi ifadeler araciligiyla butun zihni pisligini kustukca rahatlayanlar rahatsiz olduklarini kendileri teyit ederler lakin fark edemezler.

ece kscg: sozluk yazari degil, o bir sozluk iscisi.
an itibariyle elindeki sözlüğün z harfindeki bütün kelimelerine entry girerek sol frame i dağıtmış yazar.
tematik modu kullanmasını tavsiye değil, e bir zahmet dediğim yazar.
tamam yazsın tabi istediğini de bir sürü züzüzü'lü entry pırtlıyor sol framede, diğer başlıklar hop geriye.
uludağ sözlüğü osmanlıca sözlüğe çevirmiş yazar. kimin ne işine yarayacak bunca osmanlı sözcük ya da kendisi bunları yazmaktan ne haz alıyor merak ediyorum. sıkılır insan ya. hele sabahları bir sürü anlaşılmamış sözcük kaynıyor sol frame.
ısrarla ve inatla tematik moda geçmiyor bu yazar.
algı yolu mu iltihaplandı nedir. bir türlü doğru yolu bulamadı gitti. tematik modda ne halt yiyorsan ye. çaylaklık az bile yani.
artık z ile başlayan kelimeler girmeye başlamış yazar. *
(bkz: son osmanlı yandım ece)
zall bile mesaj attı tematik modu kullanın diye. haaşaaaa.. sen kendinu devlet mu sanursun.
kim ne derse desin, tematik mode'a geçmemesini takdir edip desteklediğim yazar.
yeri gelmişken sözlüğün anasını sikmek belirtecine değinmek istiyorum. ece ile alakası yok. tamamen duygusal..
(bkz: sözlüğün anasını sikmek)
tematik kullanmasını söylemekten ötürü sağ tarafta gelişmelere baksın bir an önce. sırf onun yüzünden mesaj atıyor moderasyon..
(bkz: anlamamazlıktan gelmek)