bugün

notların akşam saatlerinde bakılması ile rahatlayan site.
modern türkiye'ye yakışan, harika bir sistemdir. biraz geç kalınmıştır ve biraz da öğretmenleri zora sokar ama olsun...
bobilerden son nokta;

http://kafa.bobiler.org/u...hotographs/148235971U.jpg
lazım olduğunda sürekli "sayfa görüntülenemiyor" yazısı ile karşılaştığınız, öğretmen için eziyet olan meb sayfası.
aşırı yoğunluktan dolayı gece yarısı girmek zorunda olduğunu, sınav tariğinden 15 gün geçtikten sonra notları giremediğiniz ve müdüre yalakalık yapmak durumunda kaldığınız öğretmenin nefret ettiği bir site.
an itibari ile yine saçmalayan meb sayfası. herhangi bir işlemi kaydetmesi 10 dakikadan fazla sürüyor. işlem 4 dakika, kaydetmesi de 10 dakika sürüyor, 50 tanede öğrenci var. bu da demek oluyor ki yarın kavga çıkacak okulda. silahlarımı kuşanıp gideyim bari. *
geçmişe özlem duymamızı sağlayan , baş belası site. eskiden notlar öğrenci-öğretmen arasındaki özel mevzu idi , anne baba konuya ancak karne günü dahil olurdu ve en önemliside okuldan kaçmak diye bir terim vardı , e-okul sağolsun artık böyle bir kavram yok. hayır yani tek problem , kendi dünyasında yaşayan velinin öğrenciye olan güvenini sarsıyorsunuz.
evde katliam çıkmasına neden olan sitedir.**
elinde not defteri bulunmasına karşın notları okumayıp "e okuldan bakın" diyen teknolojiye hayran öğretmenler türetmiştir bu oluşum. işin anlaşılmayan kısmı ders süresi kısalmasın amacıyla yapılırken öğrencilerin paso "hocam okuyun şu notları" demesiyle başlatılan tartışmalarla dersin yarısından çoğunun yok olmasıdır.
karneden para kazanan kesimi işsiz bırakan bir yapıdır. eğitimciler açısından işleri kolaylaştıran, paylaşımı artıran bir sistemdir.
notları iyi olmayan öğrencilerin öğretmene yalvarma nedenidir. notların hemen girilmesini engellemek isterler ama nereye kadar bebişim.* duygu sömürüsü yaparlar. ''örtmenim pazartesi mor bir gözle mi görmek istiyosunuz beni? '' gibi ya da ''babam bu sefer benimle top gibi oynayacak'','' annem üstüme ütü basıcak''... *ailelerin tüm işkence şekillerini öğrenmenizi sağlayan oluşum.

bence gayette mantıklı. hem öğretmenler hem de veliler için.öğrencileri ne kadar kıvrandırma durumuna soksa da. veliler çocuğun sadece not durumunu değil devamsızlık vb. şeyleri de öğrenir.öğretmen sınav notlarını her gün okula taşımak zorunda kalmaz.
".mua goduğmun fizikçisi senin verdiğin sözlü notunun ben..." gibi sözler söyletebilen güzide internet siteciği.
Karne dönemi girilemeyen sistemdir . Öğretmenlerin "çocuklar notları bir kere girdin mi değiştiremiyorsun 84 te kaldıysanız öyle oluyor yani değiştirilmiyor" sözleri de yalandır . Bizzat denedim istediğin zaman değiştiriliyor *
evet yaptım bir eşşeklik
okulda inandım yalana
karne günü pis koyacak
unutma ey militan evladı
laylalalallaaylallaylalay
(bkz: eokul)
l
öğrencileri zor duruma sokan ama sevgili(!) öğretmenlerimizin pek bir hoşuna giden olay.
an itibariyle yine sinir krizlerine yol açan site. akşam saat 8'de girilmesi şiddetle tavsiye olunur.
an itibariyle sadece "Sınav Bilgileri" ve "duyurular" kısımları görünen site.
akşam üzeri çok yüklenilmesi sebebiyle 'unable' hatasını veren zavallı site.
açılışında bir de şiir okunmalıdır!
ben bunu öngördüm ve yazdım bile, buyrun: (bkz: e şiir)
host'unun dandik olduğundan emin olduğum site, ne demeli meb in ne beklersin mi demeli. şayet herhangi bir +18 siteye girişim 20kat daha fazla..salladım ama öyle bişidir
karne değiştirme ve tatilin zehir olması günlerini tarihin derinliklerine gömen hizmet.
3-4 yıldır ergen ve velet bünyelerin genelinin korkulu rüyasıdır.
ilkokul ve lise öğrencilerinin mütemadiyen sıçışını sağlayan site.
eger lise/ilkogretim duzeyinde olan ogrencinin ailesi internet ile hasir nesir ise korkmasi gerekir, artik okuldan kacma yoktur, artik yarin sinavim yok diye yalan atip internet basina gecmek yoktur, artik notlari aileden gizleyerek karneye kadar rahat takilmak yoktur.

ama anladigim kadariyla karne kulturunun icine etmistir bu site. o ne lan oyle karne almadan 2 gun once karnede ne gorcegini bilmek var mi bizim kurallarimizda, heyecan mi kalir? gece yatmadan once insallah matematikten gecmisimdir diye dua etmeden karne almaya gitmek var midir? soyleyin bana soyleyin!*

editasyon: harf hatasi.
öğrencilerin evinde sorunlar yaşatan bir site. öğrenci milleti rahat durmadı ve sahtelerini üretmeye başladı. meraktan sahtesini yaptım. istediğiniz gibi notlarınızı düzenliyebiliyorsunuz. ayırt edilmesi zor oluyor. tabii ben merakımı giderdikten sonra siteyi sildim.
ailelerin kandırılma dönemine son veren site.