bugün

ösym sonucu gibi mübarek. soyalan çıksın kasıyor.
Şanlı kanlı bir kürt olduğumu öğrendim. Ya hepsin ya hiç ya kürtsün ya piç.
KIRIM 1894 doğumlu

annemin, annesinin, kocasının, annesi.

bazı ülkeler soyağacı dayandığı taktirde vatandaşlık veriyordu.

bekle beni ukrayna ben geliyorum.

En eskiye gidebildiğim tarih ise 1854
Sülalece 204 senedir aynı köyde yaşadığımızı ortaya koyan sorgulama. 1814 e kadar gidiyor.
Amk atalarım da benim gibi üşengeç adamlarmış belli oldu.
baktım ama soyumdan çok memnun olamadım. hep sıradan insanlarmış ve şu var köyden dışarı çıkmaz mı bi insanın soyundaki insanlar ya. ne var köyde bok mu var bi gezin ulan allah ım kafayı yicem 1881 doğumlu dedem kınık köyü yazıyor ya. köy yok o tarihte dedem var.
"bu işlem üç dakika sürmektedir" ibaresinin yer aldığı, ancak an itibariyle üç saattir bir sonuca bağlanamayan hizmettir.
Puffin browser ile hemen indirilebilen sorgulamadır. Bu amme hizmetini de unutmayın sevgili sözlük ahalisi.
Benim için de hayal kırıklığı oldu bu arada. bir insan mahallesini de mi değiştirmez arkadaş 1800'lü yıllarda bile aynı mahallede oturmuşuz.
selanik civarından göçenlerin dedesinin babasından öteye bir bilgi elde edemeyeceği uygulama.
Bizde 200 yıldır bir hareket olmamış. Oysa amcam gümüşhane taraflarından göçtüğümüzü söylemişti bir kaç sene önceki araştırmasında. Meğerse amcamı kandırmışlar. 200 yıldır aynı yerde oturuyormuşuz.

Dikkatimi çeken başka bir konu da 1.7.1861 doğumlu ve sağ görünen bi akrabamız var. Ama oncan bir kaç soy öncesi ve sonrası ölü.

ilginç.
sen yıllar yılı araplara söv, soyun arap çıksın.
vay aq.
Saat 3 oldu hala yoğunluk diyor.
Hiç şaşırtmayandır. Onca beklemenin ardından bildiğimin ötesine gidememek üzdü. Yinede as bayrakları as as
Sizi yıllardır Bulgarım diye kandırdığım için özür dilerim. Meğersem Slav bir Ganalıymışım.
dedemin 2015 de öldüğünü buradan öğrendim. baba tarafıyla hiç alakam yok ancak insanın dedesinin öldüğünü 3 yıl sonra e-devletten öğrenmesi tuhaf olsa gerek.
öneri: sürekli belge oluşturma sayfasını yenileyin.

sülalem çorumlu sözlük. yapçak bi şey yok.
görmez olaydım dedirten. meğer 1800lerin başından beri çorumdan dışarı hiç çıkılmamış. oysa ne hayallerim vardı babam ve babası sarışındı kesin bosna göçmeniydik biz en azından öyle avunuyorduk

görsel
tilt krizi geçirten sorgulama.
Sonunda indirdim belgeyi. Gel gör ki ki bizimkiler sağ olsun oldukları yerde geçinip gitmişler. Babamla annem komşu köylerin çocukları. iki köy daha var yakın civarda tüm soyum bu 4 köy arasında geçiyor amk. O kadar saat bunu mu bekledik aq.
anneannemin dedesinin bekarken baba olduğunu öğrendiğim uygulama. eeey Süleyman dede biz yapsak rererörö.

Ayrıca zuğreicedit'in neresi olduğu hususunda bilgi sahibi olan kimseler tarafından aydınlatılmayı rica ediyorum.

edit: bulgaristan'da bir türk kenti olan zağra-i cedid imiş. hay tutacağınız kaydı....
bir boka yaramadı boşuna bekledim...baba tarafı erzurum anne tarafı samsundan çıkmamış mahlle dahi değiştirmemişler....en kötüsü ise dedem 65 de ölmüş babam 66 da doğmuş babamın babasını hiç görmediğini biliyordum ama görünce hüzünlendim yine de
57 dk oldu.
yıllar önce daha e devlet yokken belki, nüfus müdürlüğüne mail atmıştım soyağacı mı nasıl öğrenebilirim diye. o zaman mümkün değil demişlerdi. ama şimdi maşallah. ancak beklemekten usandım. oysa en çok ben hak ediyordum. ha fark ettiğim bir şey var, eskisi kadar merak etmiyorum.
işleminiz devam ediyor erkanında kaldım arkadaşlar, bir arkadaşımın dediğine göre 10 dakikadan sonra beklemek boşunaymış sistem otomatik olarak üyelikten çıkıyor dedi bana. eğer sonucu öğrenen bir arkadaşımız varsa "işlem devam ediyor" erkanında kaç dakika beklediğini söyleyebilir mi ?
saat 04:00 oldu lan zıbarıp yatın da bakalım amk.
Hangi sayfada olursanız olun sürekli sayfayı yenileyin. Sizi e devletten dışarı atacaktır. Yeniden giriş yapıp sayfayı yenilemeye devam edin.

E devlet pes etmiyor.