bugün

Umrumda değil demek bile umrunuzda olduğu için karşı savunma mekanizması kurduğunuzu gösterir.

Üniversitede azıcık psikoloji gördüm de söylemesi ayıp.
Üzültür yapmaniz gereken sey kendinizi dislanmis degilde tercih etmis gibi göstermek, kendinizi iyi hissetmek icin ise durumu kafaya takmamak gerekir son olarak farkliysanizz yalniz kalmak ve dislanmak gibi durumlarla sık sık karsilasirsiniz uzulmeyin.
sürekli yaşadığım olaydır.
bir hâldir. kardeşim hayata dön.
Başta zor sonraları kolay olan bir olay. Sonra da siz zaten insanları dışlamaya başlıyorsunuz.
Bir değil birden çok kişi tarafından başınıza geliyorsa baya bir sıkıntı yaratan durumdur.
bu hayatta en az 3-4 kez başıma gelmiştir.hayatın üzücü yanlarından .
Kaprisli olup ortamı bozarsanız dışlanırsınız.
Dışlanmak çok berbat ve kötü bir olay. Küçükken bir kere başıma geldiği için o günden beri yalnız kalıyorum. Çünkü biliyorum yalnızlık en büyük servettir.
farklı kimselerin kaçınınamadığı bir durum. bir bakıma yalnız olmak da nimettir ne hasım, ne düşman, ne haset eden. rahat bi yaşam sidili.
hep kendimi soktuğum durum. mış gibi yapamıyorum, hislerimde samimiyim, duygusalım, az safım ama zekiyim de zekam kıskanılırken saflığımdan faydalanılıyor. aslında sevme kapasitem çok yüksek, yaralamaya çalışanları bile ama gene de işlerine gelmediğim için mi benim bilinçaltımda mı bir bokluk var hep böyle oluyor sözlükler,platformlar, arkadaşlar hatta akrabalar. kabullenmem lazım sanırım bu işte bir yalnızlık var.
Çocukken başıma çokca gelmiş olay.
Bağzen sizinlede alakalı bir durum olabilir. insanların sizi dışlamasının sebebi eğer sizin ters davranışlarınız yada başkalarına zarar vermenizle ilgili ise kendinizi düzeltmeniz gerekir. Eğer konu sizin elinizde olmayan bir şeyse hiç takılmayın sizi dışlayan insanları sizde dışlayın. Bu örnekler daha çoğaltılabilir. komplike durumlarda var bu konuda hepsini tek tek yazamayız burda. genel olarak bir değindim.
insanlar arasında,
ayrı tutulmak, ayrı durmaya zorlanmak..

öteki beriki demeden istenmeyen insan olmak..
çevremizdekileri dışladığımızda bize yalnız rolünü veren eylem/fiil.
insanları bu kadar değerli görmen beni üzdü.
Efendi insana bile katil ve tecavüzcü olmayı düşündüren durumdur.
Bu vesileyle bir kez daha hatırlayalım ; yalnızlık ALLAH'A mahsustur.

ALLAH ile aranızı iyi tutun, tek derdiniz bu olsun günün başında, ortasında ve sonunda. Herkesin patronu o.

Böyle zamanları da nimet bilin, kendinize yatırım yapın.

Kimseden intikam almaya da kalkmayın. insan insanın kurdudur, dışında kaldığınız o kalabalıkta kurt çok nasıl olsa, değil mi?

Ha bi de şu var ; it ürer, kervan yürür. Kervanınızı yürütün.
Kimseye o lüksü vermedim vermem de
Kimin ne haddine beni dışlamak, zürriyetini elinden alırım adamın
genelde başarınızı çekemeyen insanların size karşı yaptığı eylemdir.
içten içe insanı hayattan küstüren durum.
Uludağ sözlükte yazacak kadar yıkıksan başına gelmesi normaldir.
uyumsuz olduğunuz, ailele yapınız, gelir durumunuz, inançlarınız ile bağdaşmayan insanlarla beraber olmaya çalışırsanız karşılaşacağınız sonuç.
3 kişilik bir arkadaş grubunda daima dışlanma olur. ilk zamanlar olmasa bile son zamanlarda olur.
Sırf türban taktığım için olandır. Ne var yani erkeksem ve türbanlıysam.