bugün

Gelin değildir.
kesinlikle bu güzelliğinin farkındadır. Yürüyen özgüvendir efendim.
la düğünde kafalar iyiyken herkes güzel zaten dayamışlar makyajı, istikameti verecek olana çevirmekte yarar var.
Gelin olmalıdır. Şimdiki kızlar kendilerini pazarlamak amaçlı gelinden daha güzel olmaya çalışmaktadırlar. Edeben, ahlaken ve mütevazi,kendini bilen bir hanımefendiye yakışmayacak davranıştır.
Gelinin kız kardeşi olmadığı kesindir.
Gelinin varsa kız kardeşidir. Kendi kız kardeşimde dahil olmak üzere, genellikle ablalardan daha güzel oluyor kız kardeşler. Gözlemlerim dogrultusunda bu kanıya vardım.
Gelindir
Değilse çok sıkıntı .
Damadın kız kardeşi de olabilir.
Son katıldığım düğünde gözlemlediğim kadarıyla en güzel açık ara elti idi. Oscar ödül törenine yakışır elbisesi ile gelini bile gölgede bırakmıştı. Vallahi gelin adına ben üzüldüm izlerken. Kendi düğününde ezeli rakibin olacak eltin tarafından ikinci plana itilmek kimbilir nasıl bir duygudur yazık ya.
Elbisesinin eteğini çeşitirip durur. Ayrıca saçlarını Kıvırcık yapar.
Sağolsun yaşıtlarımın hepsi evleniyor veya evlendi onca düğüne gittim ama şunu farkettim düğünün en güzel kızınında parmağında bir yüzük var. Yani boş yok, kaçış yok.

Bam bam bam. Otur ağla.
gelinin kaynanasıdır.
zira yarış daha yeni başlıyor.*
Gelin olması gerekir.

Aksi bir çabaya giren olursa üstüne meyvesuyu dökerim.
Bildiğim tek şey; gelinin kız kardeşi olmayışıdır.
Genelde etekli ve topuklu ayakkabılı olup düğün esnasında koyun gibi ortalıkta dolanırlar.
Sade ve alimli olan kizdir. Net. Onun disindakilere bakilir ama fener alayi gibi olduklarindan.
Gelinin kardeşi olabilir.
Kesinlikle eltilerdir katılıyorum. Eltiler her zaman göz bebeği olmuşlardır.
Önemli olan eltilerdir.
Gelin olmadan da düğün olur.*
gelindir.
Eğer gelin değilse gelinin en büyük düşmanı olacak kızdır.
simi en az olan kızdır. varsa olmayanı tercih sebebidir.
gelin ve gelinin nedimelerinden biridir.
gelindir.
genellikle makyaj yapmış bir 17'liktir. o tazeliğin üzerine makyajı giydirince düğün ortamındaki en seksi şey o olur.
(bkz: köyün en güzel kızının kızı)