(bkz: düz dünya teorisi)
Yıl olmuş 2017 halen daha buna inananlar var. Dünyanın gölgesi ayın üzerine hangi şekilde düşüyor?
merkator seyir ile buyuk daire seyrinin mesafesi neden ayni cikmiyor o zaman amina kodugum!?#?#

kicinizdan uydurmayin. dunya yuvarlaktir.
Moruk siz ne içiyonuz ya?
Sikicem artık yeter ya. Aramızda para toplayıp bi mekik falan kiralayım da atmosfere çıkıp bakalım şu amk dünyasına kapansın şu amk konusu.

(bkz: enteresan fikir)
ben tatmin oldum.
Lan ciddi ciddi "madem dünya düz neden" le başlayan cümleler kurarak iddaayı çürütmeye çalışanlar var. Kafalar pırıl pırıl.
En sade soru. Kutuplarda gece gündüz farkına geçerli bir yanıt versinler?
Yuvarlak değil yumarlak ki zaten.
kişinin hayatında uçağa bile binmediğini kanıtlayan bir beyan. komik cidden.
basit bir teleskopla bile diğer gezegenlerin yuvarlak olduğu görüldüğünü göz önünde bulundurursak. ve gezegenimizin kainatta özel bir yapı olmadığını var sayarsak, yanlış olan önermedir.

elbette hiç bir konuda kesin bir şey söyleyemeyiz.
gezegenimizin dünya dışı canlılar tarafında istilada olduğunu göz önün de bulundurursak. bize aktarılan bilgilerden bile şüphe duymamız gerekir.

edit: yahu neye dayanarak eksiliyorsun. düz değil işte.
(bkz: yine mi sen)
önce kütle çekimini açıklayın, sonra tekrar konuşuruz.
Bi bunu düşünün bir de şuanda evrenin ışık hızından daha hızlı genişlediğini düşünün, hareket halinde miyiz? duruyor muyuz? Neye göre hızlıyız?

Gördünüz, bildiğiniz yani beş duyu organıyla deneyimlediğimiz hiçbir şey gerçek değil bunu artık iyice kabullenin. Gerçek diye birşey de yoktur, herkesin inandığı şey gerçek olur, inanmazsan gerçek olmaz. Hayır ben gözümün gördüğüne inanırım diyen dostum, bilim artık kanıtladı, cern hodron çarpıştırıcısını yaz Google dan araştır. Atom altı parçacıkların altında sadece bir yerden çıkıp bir yerde yok olan kuantum parçacıkları var, yani senin benim dünyanın ay ın var olduğuna dair hiçbir kanıt yok.

Kalkmışsınız hala dünya yuvarlak mı düz mü onu tartışıyorsunuz, varlığı kanıtlanmamış şeyin şeklini nereden bileceksin, bundan ikibin yıl sonra eğer insanlık yokolmazsa insanlar bu yazdıklarınızı okuyunca kıçlarıyla gülecekler.
Sözlük yazarları nasa çıkışlı.
Fizik kurallarının içine eden kişi beyanı. Ne desem ki sizi binlerce bilim adamı ikna edemediyse ben nasıl edeyim. Evrenin mükemmelliğini görmek varken siz hala orta çağ cehaletinde sürünmek istiyorsunuz. Varsın siz öyle düşünün, evrenin, fiziğin güzelliğini bizlere bırakın.
Ne demiş eski dedelerden biri;

Okumak cehaleti götürür,
Eşeklik baki kalır.

Haydi selametle...
referandumda evet çıkarsa tartışacağımız konu.
gözardı edilemez bir saçmalıktır efenim. yok yuvarlakmışmışmış da, falanmış filanmış. allam ya. sen koskaca dünyaya top mu demek istiyorsun terbiyesiz herif?
Einstein ile yapılan bir röportaj:
- dünyanın en akıllı adamı olmak Nasıl bir duygu?
+onu Tesla'ya sorun

Diyaloğundan sonra muhtemelen Einstein'i üzmüştür.
görsel
yuvarlak degil bikerem o. yuvarlak dairesel şekile verilen isim. küre demen gerekirdi. zaten kürede değil dünya. geoiddir. kime diyosam.
Dünya adam olsaydı düz olurdu zaten.
istersen düz de istersen kare de istersen yamuk de istediğini de ama bu dünyanın yuvarlak olduğu gerçeğini değiştirmiyor bunu bil de.
ha düz ha yuvarlak ha elips ha dikdörtgen. ulan bunca sene yuvarlak olduğunu bilerek yaşadık da ne değişti ? düz olduğunu bilerek yaşasak ne değişecek ?
atmosfer kaldırılırsa dünyanın patates gibi yamuk yumuk bir şekli olduğu görülebilir. bununla beraber düz tabiki hayır.
görsel
Ben inandım arkadaşlar helal olsun.

"Dünya yuvarlak olsa altındaki insanlar uzaya düşerdi bir kere .s"

Şüphesiz ki zeus dünyayı düz yaratmıştır.
Çükübik/31. Ayet.
Bilim dünyası şokta.