bu da zannederim 2002 yılından:

görsel
her olduğunda almanya'da kişiler ülkelerinin bayraklarını asarlar.
https://www.sabah.com.tr/...once-yasanacaklari-bilmis
Hepimiz dünya kupasını konuşurken tam 7 yıl önce adamın biri çıkıp messi için bir kehanet ortaya atmış ve günü gününe tutturmuş. Valla şoka girdim adamın dediklerini görünce
Altından yapılan kupa.
bundan 20 yıl önce türkiyenin hiç yaklaşmadığı kadar yaklaştığı kupadır. şansımız tarihin en favori brezilya milli takımının bize denk gelmesiydi. kimler yoktuki ronaldo,rivaldo,carlos..
Mevcut kupa 1974'ten beri kullanımda ve sadece 17 ülkenin isminin işlenebilceği yer kaldı üstünde. Dolayısıyla 2038'de yeni bir kupa dizayn edilecek.
Galatasaray dünya kupası'nda kadroya bile girememiş veya yedekte paslanmış adamları almıştır. Tafarrel ise kupayı kazandıktan birkaç ay sonra değil, tam 4 sene sonra gelmiştir ve nice fenerbahçe mağlubiyetleri tatmıştır. Fenerbahçe ise dünya kupası alan takımların yedeklerini değil, vazgeçilmezi olanları almıştır. Roberto Carlos dünyanın gelmiş geçmiş en iyi sol bek'idir. Mesut Almanya'nın 10 numarası, dünya kupası asist kralı, dünyanın da gelmiş geçmiş en iyi 10 numaları arasındadır.
taffarel, brezilya ile 1994 dünya kupasını kazanmış, 1998'de finalde kaybetmiş, 1998'de galatasaray'a gelmiştir.
podolski 2014 dünya kupasını kazanmış 2015'te galatasaray'a gelmiştir.
Kevin Grosskreutz 2014 dünya kupasını kazanmış 2015'te galatasaray'a gelmiştir.
roberto carlos 2002 dünya kupasını kazanmış 2007'de fenerbahçe'ye gelmiştir.
mesut özil 2014 yılında dünya kupasını kazanmış 2021'de fenerbahçe'ye gelmiştir.

sneijder, 2010 dünya kupasını finalde kaybetmiş, 2014 dünya kupasında 3.olmuş, 2013'te galatasaray'a gelmiştir.
van persie 2010 dünya kupasını finalde kaybetmiş, 2014 dünya kupasında 3.olmuş, 2015'te fenerbahçe'ye gelmiştir.

galatasaray birkaç ay önce kupayı kazanan adamları almıştır,
fener 7 yıl önce alanları.
altın rengten oluşu şahane güzel olan kupadır.

görsel
görsel
görsel
ilk gün maçlarını daha çok seviyorum gruptan çıkış ve ilerisi pek sarmıyo.
nasıl olduysa italya'nın girmeyi başaramadığı turnuva.
favorim belçika idi turnuva başlamadan önce. haklı çıkmışım. diğer favorim ise hırvatlardı. final maçı belçika - hırvatistan olur. iki ülke de güzel ve takım futbolu oynuyor. ayrıca belçika da yardımcı antrenör olan thierry henry' ye selam olsun.
içerik bulunamadı.
Hem de Fransa, italya, Almanya sonuncu, ispanya 3. olarak elendi.
görsel
Almanya-isveç maçını nevsky caddesinde beklemedeyiz.

görsel
gün ışığında futbol maçı izlettiren turnuva. yoksa gün ışığında futbol müsabakası mı olur lan? bir kere kapitalist ekonomiye zarar. neden sinirlendim bu entryde bilemedim. neyse, öyle işte.
içerik bulunamadı.
Artık gitmenin değil bir yerlere ulaşmanın başarı olarak sayılacağı turnuva.
2026'da 48 takımla oynanacakmış.
bu sayede zanzibar, bahreyn, belarus, fiji gibi ülkeler dünya kupası heyecanını yaşayabilecekler.
bu anlamda sevindirici. fakat 48 takımla daha zevksiz olacaktır.
32 takımla çok daha idealdi.
bu sefer 2026'ya gideriz herhalde.
2026'dan itibaren 48 takımla oynanacakmış.
2014 Almanya - brezilya maçında brezilyanın gol manyağı olduğu organizasyon. 4 yılda bir gerçekleşir. Bekliyoruz efendim 2018'i.
1930'daki Dünya Kupası Finalinde kullanılan top.

görsel
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar