bugün

Vucuda cizilen sacma sapan gereksiz sekillerdir.
bazen uğruna meslekten vazgeçilmişdir. iki yıl sonra mezun olacağım bölümü özel kurumlar hariç yaptırmayacak olan ama hala vazgeçmediğim, tüm kolumu kaplatmak için birikim yaptığım kalıcı aksesuar.
bir kere yapıldığında asla tek kalmaz, diğerleri gelir.
sadece görülen altı dövme var vücudumda, dönülmez bir yol olmuştur artık.
düsünerek bulunmaz bence ne yaptırılacağı.
bir sey aklına parlar.gider yaptırırsın.
ani gelir onun fikri.
en azından benim için öyle.
devamı gelen hede.

ilk dövmemi yaptırdığım günden beri yeni gelecek fikri bekliyordum.
kısmet bugüneymiş.

şekli bilsem yeri, yeri bilsem ne olcağını bilmiyordum.

iki tane birden geldi gelmişken.

hemen karara bağlayıp harekete geçiyorum.
Babama dövme yaptırmak istediğimi söylediğim de çok kızacağını sanmıştım ama dönüp gusül abdesti alıp git dedi.

Ecelden mi bahsediyorsun diye sorduğumda ise bana ne oğlum öbür tarafta kamu davasıyla uğraşacak olan sensin demişti.

Velhasıl gusül mevzuunu şu şekilde açabiliriz, biliyorsunuz dövme yaptırırsan abdest tutmaz gibi bir düşünce vardır. Bunun önüne geçmek için böyle bir çözüm öne sürülmüş, ayrıca, deri altına yapılmasından ötürü terlemeye engel olmayacağı için de dini bakımdan bir engeli yoktur.

Henüz dövme yaptırmadım ama aklımda bir kaç şey var bakalım kısmet.
Bir sure sonra surekli bir para biriktirme haline sokan seydir. Ocak sondurur.
vurmak eyleminin olumsuz eki almış halidir.

döv-me ===> döv: vurmak eylemi/ me: olumsuz eki
(bkz: onu dövme beni döv)
2 tane sahip olduğum 3. için yeri kesinleştirdiğim fakat ne olacağına karar veremediğim hede. *
bir feryad cümlesi.

dövme.

tamam lan korkma ...

ayrıca yaptırana özenti gözü ile bakacağım tek şeydir belki.
görsel

görsel
Uzun uzun düşünüldüğünde yaptırılamaz genelde. Birden aa bu deyip yaptırmak gerek.
imza: dövme yaptırmak hiç aklında yokken bir dövme yaptırıp, ikincisi için aylardır düşünen insan.
güzel şey. şöyle ağzından alev fışkırtan ejderha dövmesi yaptırtmak istiyorum koluma ama o da çok piyasa be arkadaş. only god can judge me'mi yazdırsam ne yapsam.
dövmedeki en saçma olay görünmeyecek bir yere yaptırmaktır. görünmeyecekse dövme yaptırmanın da mantığı yoktur. yapılacak dövme görünmeli ben burdayım demeli, tabi böyle olacak diye resim defteri gibi de dolaşmamak lazım. kararında olacak.
görsel
görsel
görsel

Böylesinden yaptıracağım hede. Gamalı haç neyse ama pazılara dikenli tel...
yaptıracak olanların direkt alınlarına yaptırmaları gerektiğini düşündüğüm şey. zira dövmeyi göstermek için çıplak gezmeye kadar gidecek olay.
görsel esmerlere bir ayri yakisandir.
erkek egemen toplumda kadını bir araç olarak kullanan zihniyetlerin , kadın kısmını döverken , kadın kısmının kullandığı bir nidadır.

-Feyzullah dövme dövme!!!
yakisan insani var yakismayan insani var ve baya abartan insani var.
ilki yaptırıldığı anda ikincisini ne zaman yaptırsam diye bir düşünce oluşturan şeydir.
görsel
görsel
görsel
Kolumda hala acisini hissetmeme ragmen yenisini nereye nasil yaptirsam diye düşündüğüm tutku.
ülkemizde çok pahalıya icra edilen sanat.
1.5 yıldır bir tanesine sahip olduğumdur. çok kişi tarafından zikredilmesine rağmen 2. yi düşünmemekteyim. ama param olursa sol kolu kaplattırmak fena fikir gibi gelmiyor kulağa.