bugün

görsel
Korkuların büyüye; kahramanlıkların, efsane ve mitlere; inanılmaz olayların, mucizeye dönüştüğü tarih serüveninde insan, tüm yapısal, inançsal ya da toplumsal yönünü, mağara resimlerinden başlayarak, günümüzün en modern yapıtlarına kadar hepsinde, yeni ve farklı biçimlere dönüştürerek görünürlülüğünü devam ettirmektedir.
Kafka'nin ne yazik ki ele ayaga dusmus kitabi.

Okuyanlarin anlayabilmesi icin kitaptan uzun aciklama var. Halbuki o kitabin okuyucu kitlesi onu anlayamayacak insanlar degil. Yani bence hak etmeyenler okumamali. Gerci zaten okumuyorlar; instagrama, tumblra vs.fotograf atmalik kullaniyorlar ya neyse.

Kitap hakkinda kisisel yorumum hic begenmedigim yonunde. Fakat kitabi cok seviyorum cunku hem ozgun hem de insana cok sey katabilir. Lakin ben onunla kendimo gelistirebilecek yetkinlikte biri olmadigimda bana bir sey katmadi. Kitaba laf yok, ben bos insanim.
Kafka kitabın kapağında böcek resminin olmamasını istemiş baskıya verilirken. şimdiki yayınevlerine bakıyorsun yazara saygısızlık yapılmış bazılarında böcek resmi var.
görsel
Bir çırpıda okunan kafka kitabı.
görsel
Aklıma franz kafka geliyor.
Kafka'nın türlerin evrimi üzerine yeni tezler öne sürdüğü bir eser.
Düzgün okuduğunuz takdirde kendinizi birdenbire bataklığın içinde bulursunuz. Küçücük hacmine aldanmamak gerekir.
Kafka bunun kapağında böcek olmamasını istermiş. fakat neredeyse bütün yayınevleri kapağa böcek resmi koyuyorlar.
Kafkanın depresif , negatif içe kapanık duygu dünyasından bana ne? Vakit kaybı 2 saatim boşa gitti
Ey ılık gödlü gregor Avruba'nın göbeğinde böjek olmak kolay.

Maçan yiyorsa çin'de böjek olsaydın da kabuğuna bao bansalardı.
Ne çektin be gregor samsa reyiz.
ilk adını duyduğumda siyasi kitap sandığım kafkanın ünlü eseri.
"nasıl muamele görüyorum" un tek kelimeye dökülmüş kısaltması olduğunu düşündüğüm kitap.
Dönüşümü anlamlandırmak şüphesiz zorlu bir görevdir.
Ancak, her durum çok farklı hissettirirken, tüm dönüşümlerin etrafında paylaşılan deneyimler, korkular ve umutlar vardır. Çözülmesi gereken temel sorunlar vardır.
Başkalarının deneyimlerinden öğrenilebilecek birçok ders var.
YouTube'dan sesli kitabını dinleyebilirsiniz...