bugün

Herkes iyi yapamaz.
(bkz: tarihi inebolu dönercisi)
Dis tellerimden dolayı hasretını cektıgım yıyecek.
bize özel lezzetlerimizden. bursada çıktığı söylense de dönerin iyisini yemek istiyorsanız hayvancılık yapılan illere gitmelisiniz. bence en iyi döner ankara döneri o ayrı.
manuel veya otomatik olarak döndürülerek pişirildiği için adının döner olduğunu tahmin ettiğim pratik karın doyurucu.
dönerse senindir dönmezse zaten hiç senin olmamıştır.
(img:#301598)

tadına doyulmayandır. evet.
https://twitter.com/Hergu...status/788793781931896832
Erzurum dönerinin üstüne yoktur...+.
Vejetaryen olduğum için yemediğim yemektir .
osmanlı'da da vardı.

görsel
Dönmez be. Artık biz olamayız.
olsa da yesek.
Yunanların gyro, Arapların ise Türkçesine benzer şekilde shawarma(çevirme) dedikleri kebap çeşidi. Yunanlarınki tabiri caizse hiç terbiyesiz araplarınki ise bol baharat ve sosla terbiye etmeye çalışıp pek beceremedikleri şeydir. Merkez üssü kuzeydoğu anadoludur.
tüm danayı da döndürdükleri görülmüştür.

görsel
(bkz: sarılmak istenen şeyler)
(bkz: bayramoğlu döner)
görsel
küçükken annanem bana ayda 1 defa maaşını çekince tavuk döner alırdı.
durumlar biraz düzeldi
haftada 1 pazara onunla gider, yükünü tasirsam tavuk doner ayran alırdı.

zevkten 4 köşe olurdum bu zamanlar.

sonra marti kesfolundu. tavugun fiyati artti, hayat pahalilasti ama bj tavuk doner hep ucuz kaldi.

universiteye başladım haftada 8 defa tavuk doner yediğimi bilirim. benle yiyenler, benim gibi olanlar hep tiksindi bundan. yiyemez oldu ben hala yedikçe zevk aliyorum. deliler gibi seviyorum, heralde o yokluk gunlerinin tramvasi. ama artik ayran icmiyorum yaninda bana fakirliği anımsatıyor diye. kola iciyorum. bide biber turşusu boyle icinde sinek olan kapta. vallahi karnım acıktı yahu
Hatay usulü hatay da yenir. Kafayı yedirir. Özellikle harbiye dürüm.
istanbul'un Beşiktaş semtinde dönerin son kalelerinden olduğu söyleniyor Karadeniz pide ve dönerin. https://www.uludagsozluk.com/r/d%C3%B6ner-1640764/

Fakat her vakit Kartal heykeline kadar uzanan o kuyruk nedir yaa?
Et döneri tutup ısırmak gibi mülteci hayallerim var.
Almanya da yapılanı daha guzelmis diye duydum. Bu nasil olabilir.
bu sıralar uzak durulması gereken besin.
ilk olarak kastamonuda yapıldığı söylenir. oradan ankaraya bursaya falan malolmuş. bizim dışımızda bu bizim milli yiyeceğimiz diyen başka ülkeler de var.