bugün

ateş olmayan yerden de çıkabildiğine şahit olduğum, eski çağlarda iki ve daha fazla insanın anlaşabilmesini sağlayan gaz karışımı. *
yeni albümün ilk şarkısını dinleyicisiyle buluşturan, lafı her zaman gediğine çok iyi koyan grup. varın siz karar verin şarkının nasıl olduğuna..

eyvallah

http://www.youtube.com/wa...SeLg&feature=youtu.be
Duman'dan Gezi Parkı Direnişine destek şarkısı.

Biberine gazına
Cobuna sopasına
Tekmelerin hasına
Eyvalllah eyvallah

Saldırın bana utanmadan sıkılmadan
Gözlerim yanar ama ezilmedim azalmadım
Özgürüm dedim hala
Haklıyım dedim hala sana
insanım dedim hala
Vazgeçermiyim söyle bana.

Biberine gazına
Cobuna sopasına
Tekmelerin hasına
Eyvallah eyvallah

Şamarı yüzümüze
Garezi dilimize
Şerefe hepinize
Eyvallah eyvallah

Kaldırın eli çekinmeden ve korkmadan
Meydanlar bizim unutmayın bu vatan bizim
Özgürüz dedik hala
Haklıyız dedik hala sana
insanız dedik hala
Vazgeçermiyiz söyle bana

Biberine gazına
Cobuna sopasına
Tekmeerin hasına
Eyvallah eyvallah

Şamarı yüzümüze
Garezi dilimize
Şerefe hepinize
Eyvallah eyvallah
altınlarınızı çaldılar ülkeyi çoktan sattılar dediler kral tvlerde döndürmediler ondan sonra. şimdi yeniden biberine gazına eyvallah dediler! helal olsun!
http://www.youtube.com/watch?v=JpvUSjaSeLg
helal olsun.
http://www.youtube.com/watch?v=rFeAJaGuZ9I
eyvallah şarkısını yapmışlar ya yine helal olsun. duman grubu sarhoş olupta ayık olanlardan daha sağlıklı karar verebilenlerdendir.
duman etmiştir eyvallah.
ateş olmayan yerden çıkmayacağı tahmin edilen 3 elementten 1.si.
Bir mor ve ötesi değil ama olsun iyidir iyi.
sevdiğimiz kadar olan grup.
birkaç gündür atatürk'e olan özlemlerini twitter'dan paylaşmaktadırlar.
görsel
son şarkıları şahane.
ateş olmayan yerden çıkmayan şeydir.
bu grubu övmeyi bir kenara bırakacam yoksa asıl anlatacağım mevzuya giremem, o derece sağlam adamlardır benim gözümde. kendimce, yazdıkları sözleri hep birilerine, bir şeylere ithaf etmişimdir. tamamen kendi uydurmalarımdır, yakıştırmalarımdır;

dönek ; bunu 80 sonrası doğan gençliğe, apolitik oldukları için yüklenen 68 ruhundan dönen namazcılara/liboşlara hediye ediyorum.

masal ; 12 eylülde koca milleti harcayanlara.

manası yok ; tatlı ergenlerimiz bunalım zamanlarında dinleyip dertlenseler de bir gün umarım anlarlar bu adamın ne anlattığını; dar ağacında üç fidan, nazım hikmet, madımak katliamı...

ah ; bu parçayı bir şeylere atfetmemiştim ama gezi direnişinden sonra bence bu parça tomaya kollarını açan kızdır

rüyanda görsen inanma ; bu parçanın giriş sözlerini çevik kuvvete, nakarat kısmını recep tayyip erdpğan\'a ithaf ettim.

sayın bayan ; bu parçayı tansu çiller\'e gönderiyorum.

elimdeki saz yeter canıma ; recepcim yine kaptın güzelinden bi parça daha.

rezil ; dini, insanları kullanıp sömürmek için kullanan kan emiciler üzülmesin, size de yer var.

iyi de bana ne ; şakirtler pilavlı sohbette dinlesin diye.

senin marşın ; hrant dink demem yeterlidir sanırım.

of ; yine yeni yeniden sana çıktı yollar rte
dinlenilebilir tek şarkısı artık dön ne olur'dur. diğer şarkıları belki ilerleyen yaştan dolayı artık hiç çekilir değil durumda. kafa kaldırmıyor. dön ne olur da esasında aynı düzeyde lakin yeni bir şey olduğundan insana güzelmiş gibi geliyor.
hergün dinlemeden yapamadığım gruptur. (bkz: http://www.youtube.com/watch?v=_QuHf3jQFcE)
uslan artık deli gönül
bak gelip geçiyor ömür
uslan artık deli divane gönül

seviyorum ben bu grubu ya. çikita muz söyleseler dinlerim gibi geliyor.
fazla dinlemesemde gurbet parçasını sevdiğim grup. coşturuyor gerçekten.
şarkılarını ağızlarıyla değil burunlarıyla söyleyen gruptur.burunlarında da mikrofon var
(bkz: dikkat etiniz mi)
mutluyken de mutsuzken de aşıkken de yalnızken de coşkuluyken de sakinken de dinleyebileceğiniz Türkiye'nin en iyi rock grubudur.
Eğer bu yaz ortaya çıksa ortalığı yakıp geçecek bi erdem kınay şarkısıydı.
başıma bir iş gelmeyecekse tırt grup.
berbat canlı performansları ve dinleyici kitlesi olan grup. Bursa konserine bedava bilet var diye gittik millet 50tl veriyor sonuçta vardır bir bildikleri dedik. Liseli bebelerin o içler acısı hallerini görüp 10 dakka dayanmadan geri çıktık. O günden sonra çocuk yapmamaya karar verdim.
şarkıları her türlü ortama uyan sanatçıdır , arabala piyasa yaparken evde otururken mutluyken efkarlıyken ben böyle birşey görmedim arkadaş.
altınoluk'ta kaldıkları otelden, aynı otelde kalan cemil çiçek tarafından "ben bunlarla aynı otelde kalmam" diye attırıldığı söylenen müzik grubu.
güncel Önemli Başlıklar