bugün

huzur verir. şöyle bir şey var. allahın bizim duamıza ihtiyacı yok tabii ki, bizim dua etmemize ihtiyacımız var. inananlar için tabii. inşallah dua etmeye dahi nail olabiliriz. açıkçası bazen vesveseye kapılıp unutabiliyorum, kaptırabiliyorum kendimi başka şeylere. allahım ne olur, kalan ömrümüzü geçen ömrümüzden hayırlı kıl. günahlarımızı af eyle.
https://twitter.com/i/status/1226376246948499456
ingilizcesi pray.
Hiçbir sike yaramadığı alenen açık olduğu halde neden hala yapıldığına anlam veremedim ritüelimsi eylem.

Ne kadar dua ederseniz edin, sonuçta allah beyin istediği olacaksa anlamı ne o işin...
kalbi huzurla doldurmaktır. bazen yeniden başlamak işte. tam da bu havalarda insan geçmiş günahlarından arınmak istemeye çalışıyor aslında. gelecek yaşamımız, geçmişimizden daha iyi olsun inşallah.
kendi içinde mantık hatası barındıran eylemdir.

şöyle ki allah her şeyi bilir dolayısıyla bizim için en iyinin ne olduğunu da o bilir. biz dua ederken bizim için iyi olduğunu düşündüğümüz ama aslında belki de bizim için iyi olmayan şey için dua ediyoruzdur. bazıları işte senin için hayırlısı değildi o yüzden duanı kabul etmedi der. e o zaman da allah hep bizim için en iyisini yapacaksa allah bizi imtihan etmiyor demektir.
Allah benimle konuşmuyor; ben onunla konuşuyorum.
dua etmek büyük bir lükstür. dua edebilmek, allah'a yalvarma isteğinin gelmesi büyük lütuftur. dua etmeyi unutmayın. sevdiklerinizi de unutmayın.
günahlarından pişman olup hemen dua etmektir. istekler için dua etmektir. rahatlamak için dua etmektir. bir başkası için dua etmektir. kısacası dua etmek güzeldir.
ben en çok şuna inanırım inanmak isterim daha doğrusu. eğer dua edebiliyorsanız nasiplenmişsinizdir. içinizden dua etmek geliyorsa ne mutlu. ne yalan söyleyeyim bir dönem dua edemiyordum. sanki yukarıdaki beni dinlemiyormuş gibi geliyordu. üzülüyordum. dua edebiliyorsam sanki duam kabul olmuşçasına umut doluyordum.
dua etmenin en güzel neticesi nedir?

üzerindeki ağır hayat yükünü bırakmak isteyenlere..

buyrun okuyalım;

"duanın en güzel, en latîf, en leziz, en hazır meyvesi, neticesi şudur ki: dua eden adam bilir ki, birisi var ki; onun sesini dinler, derdine derman yetiştirir, ona merhamet eder. onun kudret eli herşey'e yetişir. bu büyük dünya hanında o yalnız değil; bir kerim zât var, ona bakar, ünsiyet verir. hem onun hadsiz ihtiyacatını yerine getirebilir ve onun hadsiz düşmanlarını def'edebilir bir zâtın huzurunda kendini tasavvur ederek, bir ferah, bir inşirah duyup, dünya kadar ağır bir yükü üzerinden atıp (elhamdülillahi rabbil alemin) der."

-mektubat, rnk.
En güzel dua kişinin hal hareket ve davranışıdır. Dua karşılık bulmaz ama davranışlarınız karşılık bulur.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar