bugün

Verdiği reklamlarda kullanılan kitaplar konusuna dikkat etmesi gereken kitapçı. Üçtür şurada saçma sapan kitaplar çıkarıyor karşıma.

Ayrıca Online mağazası en pahalı olan kitapçıdır. Evet, seni hiç sevmiyorum D&R.
atakan virali yüzünden gideceğim varsa da gidersem siksinler.
Kitapları olabildiğince kendi değerinden pahalı satan bir platform.
Yahu artık sahaflarda buraya bakıp fiyat belirler oldu bu ne perhiz bu ne lahana turşusu.
sipariş ettiğim "rotasız seyyah" kitabının imzalı gelmesiyle beni şaşırtan şirket. "tuğçeye sevgilerle" yazılmış, altında da imza var. yazarın imzalı kitabını göndermeleri çok hoş. ama bir sorun var. tuğçe kim amk?

ikinci el kitap gönderdiklerinden şüphelenmeye başlıyorum.
Çoğu kitabı bulamadığım sözde bookstore.
ayağımın altında sayılacak mesafede bir mağazasına sık sık uğruyorum. okunacaklar listemi, dergilerimi, gazetemi de oradan alıyorum. bazen de öyle bi dolaşmaya uğruyorum.

bugün yine bi dolaşayım diye girip aklımdaki üç kitabı aldım. kasadaki adam sizi ne zaman görsem kitap alıyosunuz, okumaya nasıl vakit buluyosunuz diye sordu.

hem hüm yapıp muhabbeti atlattım da
esasen
öğretmenlerin bitmek bilmeyen tatilleri
D&r'ın sayfasındaki bedava kargo reklamını biraz hınzırca bulduğumu söylemem gerekir dediğim modern kitapçı.
turkuvaz medyaya satılmış.bünyesnde sabah gazetesini de barındırır.zaten pek alışverişim olmuyordu.daha da gitmem davosa.
müjdeler olsun

turkuvaz medya gurubuna satılmış

artık müzik olarak mustafa ceceliden ilahiler ve türevlerine

kitab olarak da fesliden nağmeler ve türevlerine çok rahat

ulaşabiliciizzz. ne o ? nutuk mutuk

fetöcümüsünüz la.
görsel
sitesine girilmeyen temin süresini uzattıkça uzatan garip site.
kitaplarımı yollamayan şirket.
oğlum aylardır onların fiyatının düşmesini bekledim ben, düştü, aldım, niye yollamıyorsunuz ya!?!?!

Edit: 11 gün oldu hâlâ gelmedi.
9 gün önce 8 dvd sipariş ettim.
hiç ses soluk yoktu. Bugün kontrol ettim.
7 tanesi iptal edilmiş, birini de sabah kargoya vermişler.
Niye haber vermiyorsunuz diye bi yazı yazdım, gönder'e tıkladım, hata oluştu dedi. Gitmedi.
En az on yıldır alışveriş yapıyorum dr internet mağazasından..
eskisi kadar hızlı değiller.
eskisi kadar önemsemiyorlar müşterilerini.
Çok pahalı.

Öğrenciye indirim yok amk.istediğim kitaplara tek kuruş indirim gelmez.

iş Bankası Kültür Yayınları varken kim sikler bunları.
9.90 tl'lik indirimli kitap satışını kaldırmasıyla beni hayli üzmüş Kitabevi.

Benden d&r'a Bir mektup:

Sevgili d&r yöneticileri,
mağazanıza her gidişimin sebebi 9,90 tl'lik kitapların içinde aynı bir definecinin hissetiği gibi sevdiğim yazarları aramaktı. Yani, nedir bu kıyağınızı kaldırma sebebi?(Ülkemizde her geçen gün kitaba para ayırabilmek zorlaşırken!) Evimde epey kitap varsa sizin çok Yardımınız oldu. Hele bulabildiysem bu kitapların içinde aradığım birini deliler gibi seviniyordum. Elinden lolipop şekeri alınmış çocuk gibiyim şu an.

Kararınızı gözden geçirmeniz dileğiyle.

imza
Billyhalleck
(bkz: d and r)

bir kitap mağazısıdır. kitapların yanı sıra oyuncaklar ve müzik albümleri de satılmaktadır.

ayrıca doktorun kısaltmasıdır.
En çok gezindiğim sitelerden bir diğeri. Eskiden çok sık kullanırdım ama üç kuruş kargoyu bedavaya getirmek için her seferinden en az 60 tl alışveriş yapıyordum. Sanırım orası psikolojik bir şey ya da güzel kandırma taktiği, beş lira kargo vermemek için on tane kitap aldırıyor insana.

Sitesinde kitapları, mağazalarına göre biraz daha ucuz. Gönderim ve tedarik konusunda da herhangi bir sorun yok fakat ben mübadili Kitapyurdu'nu bulunca anında ihanet edip bütün alışverişimi oraya kaydırdım.
sanal mağazasıyla fiziki mağazası arasında bu kadar fark olan başka bir kuruluş yoktur. internetten alışveriş ne kadar kötü olabilir sorusunun cevabıdır d&r. Uzak durun sitesinden.
https://twitter.com/DRdun...status/862380497405698048
kendilerinde bulamadığım kitabı kitapyurdunda bulmuştum.

demek ki yeterince kartel değiller.
idefix i de satın almasıyla Türkiye'nin kitap karteline dönüşen şirket.
kabalcı varken yüzüne bakmam.
kule site şubesinde bulunan bir hatunun çok güzel olduğu kitap mağazası. entelist takılıp gidiyorum arada onu gözlemeye.
Bilgisayar oyunları da satın alabileceğiniz site.

Kardeşime doğumgünü için assassin creed bilmem kaçıncı sürümünü alayım dedim. işte CD'sini alıcam meğersem yaşadığım yerde yokmuş, penguen varmış sadece. Alakasız başka bir hediye aldıktan sonra kardeşime dedim sana alacaktım böyle böyle oldu diye. Tuttu bana "steam denen bir şey var" dedi. "kartımdan bir şey alamazdım hem kaç günde gelecek oradan belli değil" dedim. Baya güldü. Meğer bu mereti telefondaki liralarla alabiliyormuşsun, bir de steamde hesabı varmış oraya gidiyormuş oyun, eve gelen bir şey yok yani. Ben gittigidiyor gibi bir şey zannediyorum. Sonra da "buna teknoloji diyorlar belki duymuşsundur" diye laf soktu. Hayır anlamıyorum yani Elle tutulmayan bir şey nasıl hediye olabilir. Ben onu hediye paketine saramadıktan sonra ne yapayım yani. Kendimi +50 gibi hissediyor ve sakin kalamıyorum. babam ona bilgisayarda bocaladığı zamanlarda güldüğümde şu anki yaşımdan en az 20 yaş büyüktü. Bu nasıl bi generation GAP allahım, sarhoş olamıyorum.
siparişlere olabildiğince önem veren firma. o kadar önem veriyorlar ki ayın 11 inde verdiğim sipariş hala hazırlanma aşamasında.

3 albüm ve 1 kitap siparişi vermiştim. mail attım ve dedim ki "11.1.2017 verdiğim ürün hala hazırlanıyor hayırdır albümü siz mi kaydediyorsunuz kitabı baştan siz mi yazıyorsunuz". Böyle bir cümle kurdum hatırlamıyorum.

Not: Aciliyetiniz yoksa kullanın. Acil sipariş lazımsa yanına bile yaklaşmayın.

Edit: 4 parça olan siparişlerin ikisini kargolamışlar.