bugün

https://media.giphy.com/m...AHtQa9bakKdhpFC/giphy.gif
Çocukken böyle bir şey denemiştim ve ayağımı burkup yuvarlanmıştm.
canını sokakta bulmuş zıbıdı hareketi.
Dolmuşun hızından dolayı düşme tehlikesi yaşayıp sönen karizmadır.
eylemsizlikle vücudu savrulur ve kazasız belasız iner.Bi keresinde bende yapayım dedim dizime dikiş attılar amk.
mütevazilik göstergesidir.insanları bekletmek istemez, karizma değildir.
momentum bilgisi yoksa düşebilecek ve karizmayı çizdirebilecek insandır.

(bkz: momentum)
(bkz: momentumun korunumu)
Aşırı derecede saçma bir şey o minibüstekiler arkanızdan vay be adama bak minibüs durmadan indi demicekler. Ama düşerseniz arkanızdan gülcekler.
bu tarz insanlar bayan model ve erkek model olarak ikiye ayrılır.
erkek modeller askerde de helikopterden helikoptere atlarken bu alışkanlığı kazanmıştır, bu adamlar sabah yataklarında uyanınca wc ye falanda atlayarak giderler, genel hayat prensipleri atlama formasyonu üzerine kurulmuştur.
bayan modeller ise daha çok erkeklerden kaçmak için bu yeteneği kazanımlamıştır, erkek arkadaşının arabasından da durmadan atlıyor zıplıyordur, bayan olmak zordur zeki olmanın yanında çeviklikte ister, çevikliği korumak içinde bayanlar otobüs minibüs dolmuş falan bu gibi yerlerden hareket halinde inerek antreman yaparlar.
bunu trende denemeyin. çok kötü düşülüyor. saniyede 4-5 adım attığımı biliyorum. ellerim dizlerim soyuldu neyse ki durdum sonunda. insanlar ayağa kaldırmaya çalıştılar ben o sahneden kaçmaya çalıştım. bond gibi gömlek yakamı düzeltirken. sahi ben niye atladım ki trenden.
denemeyin. karizması acı.
(bkz: viraja gelirken yavaşla ben atlarım)
yaklaşık 10 yıl önce bu karizmayı yaşamak istedim. atladıktan sonra hangi ara ve nasıl yerde uzanır hale geçtiğimi farkedememiştim. sanırım uzay zaman boşluğuna düşüp geri geldim.
Kulakları çınlasın çok değerli ahmet abimiz,dolmuş şoförüne,aç kapıyı aslan parçası diyerek giden dolmuştan paldır küldür atlar fırlayarak koşar bizde dolmuştan inip yanına ulaşınca,Niye böyle bişey yaptın abi diye sorunca
Oğlum ben askerdeyken komandoydum cevabını yapıştırırdı.herkese nasip olmayacak fantastik ve karizmatik bir çevre sahibiydim eskiden.bunun birde vol.2 si var tabi o da başka bir başlıkta artık. (bkz: yaşanan garip olaylar)
Dikkat etsin de karizmasını çizdirmesin.
Bende öyle yapınca kendimi spor arabadan inen ve güneş gözlüğü indirip bir bakış atan yakışıklı adam sanıyorum biran çok havalı oluyor.
Ben durduguna emin olmadan tutundugum demiri birakmiyorum la bide inicem olduuu baskaaa?
peki ya dolmuş yürürken binen insan karizması ?
kanımca hiç olmayan karizmadır.zira sendelersin ne oluyor amk demeye kalmadan minibüs çoktan geçip gider.tabi bu bi kaç defa yaşamak zorunda olanların anlayacağı birşeydir.

ayrıca

sen hiç gebze-harem e bindin mi ?
Yandan motorun hızla gelip uçurmasıyla karizması bitebilecek olandır.
karizma için değil de şoför dur kalk yapmasın, ayağı debriyajda yorulmasın, baskı balata yıpranmasın diye yaptığım doğrudur.
benimde bir kez yaptığım durumdur.

yalnız dolmuş pek yavaşlamadan indiğim için beni ileri doğru savurdu adamın birine çarptım. adam yolun ortasına yapıştı. millet adamın başına toplandı. utancımdan adamdan özür bile dilemeden uzaklaştım oradan. arkamdan öküz falan diyorlardı.
toplumun birlik ve beraberliğe aç olduğu günlerde onlara birlik olma ve aynı adama (bana) sövme duygusunu aşılamıştım.

bazı süper kahramanlar gerçekten pelerin takmıyor.
Beyler yapmayın etmeyin ben bir kere yaptım amk yuvarlanarak dolmuştan daha hızlı gittim.
Siz indikten sonra dolmuş gidecek ve içindekileri bir daha görmeyeceksiniz neyin karizması.
tekerleğin altına girmezse, karizmadır.
Lan dolmuşa binen insanın karizması mı olur mk.