dişe koyulan ilaç için söylenen bir haftalık sürenin geçmesine rağmen, eli telefona gidemeyen ve randevu alamayan insandır. dişçiye gittiğinde başına geleceklerin farkındadır.
olayını kökten çözmüş dişsiz insan.
numarayı unutmuş olabilir, numarayı kaybetmiş olabilir ya da faturayı ödemediği için telefonu kapanmıştır.
sağlıklı gülüşler için 6 ayda bir "dişçi"sine gitmeyen insandır aynı zamanda.
geçtiğimiz günlerde ana haber bültenindeki hipnoz ile ilaçsız ağrısız diş tedavisini izledikten sonra içine soğuk sular serpilen, ferahlayan insan da olabilir.
sevgilisi diş doktoru olan insandır. araları bozuktur ve "ulan, arasam bir şey değişmeyecek. hep aynı şey. zaten diş oyuyorsa, o vızzz sesinden telefonu da duymaz." diye düşünüyordur.
-kemal naber abi
+ eyvallah iyidir erolum senden naber?
-iyidir ya nolsun...ya senden bi ricam olucak benim.
+ söyle abi
-diş doktorumu arar mısın?
+ kimi kim?
-diş doktorumu
+ e abi niye ben arıyorum ki senin diş doktorunu?
-korkuyorum kemal muayeneye gel diycekmiş gibi geliyo
+ bi sktir git erol
-ama...

(bkz: çat)
Kibar biridir, rahatsız etmek istemiyordur.
başına gelecek felaketi bile bile mecbur kalıp arayan kişidir. dayanılmaz bir acı ve sızlayacak olan bir diş, bi de bu kadar soğuk bir hava.
dişi ağrıdığından konuşamayacağı için arayamamaktadır.
disci koltugu fobisi olan insandir.
dilsiz insan. konuşma yeteneği olmadığı için arayıp konuşamamaktadır.
zaten diş doktoru onu arar. doktorda hastalarının kaydı vardır, hele ki bir de bir işlem için randevulaşılmışsa sekreter, randevuyu hatırlatmak için önceki akşam ya da sabahtan arar teyit alır.
(bkz: biliyoruz da konuşuyoruz)
diş doktorunu kalabalıkta kaybeden insandır. aramaya nereden başlayacağını bilemiyordur.