bugün

Çevresinde güvenilir biri yoktur güvenilmez birine açılmak da ahmaklıktır. insanların çoğuna da güven olmaz.
evinde sadece tek rakı kadehi olan insandır. hepyek dir.
Nemrut hiç haz etmem derdini paylaşmayan mutluluğunu da paylaşmaz sinsilik bu senin derdinle dertlenmeyecek sanıyorsun çünkü bencilsin herkes senin gibi değil nefret ediyorum bu tiplerden içten pazarlıkçılar.
dert anlatmayı sevmeyen insandır. zamanında dost kazığına maruz kalmış, haliyle bugün anlattığı dertlerini yarın sevmediği insanların dilinden duymak istemeyendir.
belki de dert fazladır, bıktırmak istemiyordur. demiş ya: dağlar çiçek açar, veysel dert açar, diye.
derdini taze tutmayı sevmeyen kişidir.
O mal da benim.

Bu gece de resmen mal oldum.
paylaşıyorsun da ne oluyor ki kardeşim?
her şeyini döküyorsun da eline ne geçiyor?
insanlar senin zaaflarını bilip en kötü anında dertlerinden vuruyor.
hak mı bu peki? sen başını koyacak bir omuz aradığın için içini dökerken yarın aynı şey sırtına bıçak olarak dönüyor.

t:kendi kendine yetebilen, acısını içinde sindirmeye alışmış insandır.
Gereksiz yere kafa sikmez.
Bir şeyi anlatırken o an tekraar yaşıyormuş gibi anlatan insandır ki misal ben ki bu insanlar pek dertten tasadan konuşmazlar mazoşist olmadıkları sürece çünkü anlatırsan tekrar yaşarsın.
o yüzden dertsiz sanıyorlar.
Kim bilir belki kırgındır insanlara,
Dedini dinleyecek birini görmüyor etrafında yalnızlığı yetmiyormuş gibi bir de alaycı samimiyetsiz sözleri ve o gözleri görmek istemiyor, hiç ama hiç kimseye boyun eğmeyen biri belki. Evet ailesine bile. Dert dostum dediğin kişiye anlatılır dost ise sensin.
derdini kimseyle paylaşmayan insan
Belki sadece içindekileri anlatamıyodur.
Susmak gizli gizli ağlamak daha kolaydır onun için.
Derin anlam aramayın.
Derdinizin amına koyayım, anlatmayın kimseye, sizin yüzünüzden başka insanın da moralini bozmayın.

Adam olun adam gibi içinizde yaşayın.
paylaşmam aga. bi sike faydanız yok neyinize paylaşayım
Dinledikten sonra verilen samimiyetsiz tepkilerden dolayı ve de derdime derman olamayacaklarını bildiğim için söylemiyorum. Dertsiz tasasız gamsız biri gibi görünüyorum bu yüzden ama tabiki öyle değil. sonuçta kimse kolay bir hayat yaşamıyor.
paylaştığında değişen bi şey olmadığını görmüştür.bazen de insanın anlatacak hali olmuyor.
Behzat amirim gibi insandır.
bundan 10sene öncede paylaşmıyordum. yıl oldu 2017 hala içime kapanığım.
zamanında paylaştığında cevap olarak ''ne yaparsan kendine yaparsın'' cevabı almışsa demek ki.
zamanında anlatmıştır, bakmıştır sonuç aynı. sadece insanlar konuşacak konu bulamadığında hakkında konuşulacak bir konudan ibaret kalıp vahlanıyor, vazgeçmiştir o da. niye boşuna anlatsın?
Her dert paylaşılmaz. Bazen suskunluk en iyi dermandır. Dün paylaştığı derdini dinlemediyse dostu, bugün ketum davranması abes değil, gayet hak verilesi.
anlatamıyorum. olmuyor. çünkü ciddiye alınacak bir derdim olduğunu düşünmüyorum. fakat nedense dertlerim bana hep dert oluyor.
bu insan benim. anlatmıyorum çünkü birşeyleri açıklamaktan çok yoruldum. gerek yok zaten geçecek, sıkma canını demekten öte geçebilen biri yok. uzun uzun anlattırıp sonunda bunları deyince karşımdaki kendimi mal gibi hissediyorum.
Yani artık bi durumda ne sen anlatabilirsin içindekileri ne de karşındaki anlayabilir.