bugün

takma kafana.
bilgisayar oyunlarına dal depresyon filan söküp alıyor . tecrübe ile sabit .
Sayfalar dolusu yazsanız da bir işe yaramayacaktır o yüzden yazmayın derman olucam derken dert olmayın kimseye belki de yanlış bir şey söyleyerek tetikleyeceksiniz kişi daha kötü olacak. Öyle sikik prenseslere bakıp depresyon hakkında tahminlerde bulunmayın 5 senedir çekiyorum kronik olduğu için daha az şiddetli ancak şu ana kadar iki kez intihara teşebbüs ettim hâlâ da geliyor ara ara aklıma o yüzden yazmayın çizmeyin etmeyin.
ben de depresyonda gibiyim. boktan bir hayatım var kendimi hep bir yerlere kapatıyorum kimseyle muhattap olmak istemiyorum. aslında psikolojim de bozuk biraz o yüzden yapıyorum bunları. buradaki tavsiyelerin bir işe yarayacağını düşünmüyorum ama yine de insan yazınca ve derdinle ilgilinen biri olunca az da olsa rahatlıyor.
Vitesi 2 ye at devam et bekleme yapma. Gerek yok.
Çay içmeli.

Demlik demlik böyle.

Ne gam ne keder çay her derdi iyi eder.
Depresyonda olan bir insana ne dersek boştur. Depresyonda olan bir insana hayatı anlatsak boştur. Depresyonda olan bir insana insanlığı anlatsak boştur. Depresyonda olan bir insana neden depresyonda olduğunu anlatıp çözümünü bile söylesek boştur. Depresyonda olan bir insan neden depresyonda ise o çözümü depresyon sebebiyle birlikte, depresyon çözümünün bulunabileceği yani iç benliğinin derinliklerinde olacağını bilmelidir. Depresyonun hiçbir çözümü yoktur. Anlatmak istenen depresyonda olan birinin kafasında yattığında o zaten anlatmak istenen dışındaki her şeyi anlamış tek anlatılmak istenen mantıklı ve asıl cevabı verebileceği sözü kaçırmıştır. Depresyondaki bir kişinin beyin fonksiyonları asla doğru çalışmamakta, yemek yeme krizinden başka bir şey yapmamakta, ev ve aile ekonomisine verdiği zararlar neticesinde ölmek isteyip intihar teşebbüsünde bulunacaktır. Kısacası depresyon bir HATADIR.
intihar edin kurtulun.
Kendinizi oyalayacak bir şeyler bulmak mantıklı bir çözümdür.
- Boks torbası almak ve her gün minimum 45 Dakika antrenman.
- Bir hayvan edinmek. imkan, maddi ve manevi olanaklar, sabır ve bilgi seviyesi müsait ise köpek, değil ise kedi en azından edinmek.
- Hiç bir şekilde TV haberleri, yerli dizi, gazete vs. gündemle ilgilenmemek. Hatta mümkünse hiç TV izlememek, yerine yabancı dize, Film izlemek ve Hulki CEViZOĞLU vb. sevi,yede bir kaç program dışında TV'yi asla açmamak.
- imkan varsa motosiklete binmek.
- Yerli müzik dinlememek. Yabancı da nostaljik vb. müziklerden uzak durmak. Yerine daha epik veya rock vb. yüksek tempolu veya fazla düşündürmeyen adrenalini yükselten müzikler dinlemek

Ama hepsinden önemlisi düzenli ve sık spor yapmak. Özellikle Judo, Aikido, Jiujitsu vb. felsefesi olan savunma sporları bire bir iyi gelir.

Daha örnek çok sıralanabilir ama bu yukarıdakiler yeterlidir.
depresyonun en yıpratıcı özelliği, içinde bulunulan haleti ruhiyenin bir daha hiçbir zaman düzelmeyeceğine dair hissedilen sanıdır. kişi, ömrünün sonuna kadar bu karanlık duygularla birlikte yaşayacağı korkusuna çok kolay kapılır. bu durumun getirdiği umutsuzluk hissi, zaten psikolojik ve biyolojik olarak sağlığını kaybetmiş olan kişinin sıkıntısını dörde, beşe katlar.

bu noktada asıl önemli olan ilaç umuttur. zihninize sakız gibi yapışan ve siz kurtulmaya çalıştıkça daha çok yayılan karanlık düşüncelerin hissettiğiniz gibi ebedi olmadığını bilin. Allah'a sığının ve Allah'a güvenin...

bunu zihnine kazı, refleksif bir düşünce haline getir:

inşallah ge çe cek!..
ortam değişikliği ve spor.
kesinlikle aynı ortamda kalma aynı ortamlara gitme.
bambaşka bi yere git biraz kafa dinle. sanki hiç geldiğin yerde yaşamamışsın gibi...
O yol bom bok bi yere çıkıyor geri dön.
Gez eğlen kendine vakit ayır insanları çok umursama ve en önemlisi bunun bir süreç olduğunu iyleşceğini unutma. O yüzden bu süreçte büyük kararlar alma.
Arkadaşlar şimdi size depresyondan nasıl temelli olarak kurtulabileceğinizi anlatıyorum, bu elimde gördüğünüz pompalı tüfek.
(bkz: papatya)
Hobi edinin. Küçük de olsa bir şeyler üretmek insana ciddi manada huzur verici bir eylemdir.
Yalnız kalma.
Mesleğini devam ettir. Kedere en iyi çözüm işe devam etmektir. Depresyon konusunu hatırlatan her şeyi kaldırmalısın. Ek olarak spor, sanat vs. gibi etkinlikler ilaç gibidir.
Dünya siz yokkende dönüyordu dönecekte.Bir ırmak hayal et kardan yeni su olmuş buz gibi çaglıyor dagların eteklerinden.kiyisin daki Menekşelerden sarı lalelerden renk aliyor kuşlar su içiyor üzerinizden masmavi bulutlar eşlik ediyor yogun kıvamlı hüznünüze aktıkça şelalerden oksijen doluyor bünyenize sonsuza akıyorsunuz sessizce içten.Tam bunu hayal edin diyorum okurken geçtiniz o atmosferden zaten çoklaştırın iyi duyguları hiç çıkmayın o ırmaktan bırakın akışına her şey olcagına varır.
O özel olduğuna inandığın insanı aramayı bırak. Öyle biri yok.
şu an deprasyonda olmanızın ne siz ne de yakınlarınıza bir faydası onun için silkelenip kendinize geliniz.
Montla sıç.
görsel
görsel
Bu dünya hayatının ahiret günü çok kısa bir zaman dilimi olarak algılanacağını unuttuğumuzda sorunlar başlıyor. dünyadaki kısa zamanımızı bu gerçeği unutmadan doldurmaya çalışalım. çünkü sonsuzluğun yanında ortalama 70 yıllık insan ömrünün lafı bile olmaz.

http://www.kuranmeali.org...urani_kerim_mealleri.aspx
güncel Önemli Başlıklar