bugün

Uskumrunun ana besin kaynağı… ben olsam bu balığın avlanmasını 2 sene yasaklardım.. o marmara’daki tüm denizanalarının icabına bakardı..
elektriklidir. elektrik çarpar galiba.
görsel
görsel
elektriklidir parlar.
Bu aralar denize girerken sık sık kontrol ettiğim deniz canlısı.... nedense epey yoğunlaştılar bu aralar. Hem de mavi renkli bir versiyonu.
(#46504128) sana cevabım şüphesiz sjsj..
Size denizanası taklidi yapayım mı?
Deniiz gel kızım!

Özür dilerim.
Bana hep korkutucu gelirler kesinlikle şüphesiz..
Dünya'nın deniz canlısı uzaylıları gibi garip türler sınıfı.

Denizde yüzen mantar gibi.

Biraz ürkütücü geliyor gerçekten.
beyni bulunmayan deniz canlısı.
bir şekilde istifa edilebilse neslini tüketiriz de bir işimize yaramıyor işte.
Denizde bulunan en zehirli hayvan denizanasıdır.
zehirli olmayanları akvaryumda yetiştirilebilir, çok güzel yaratıklar.
%95'i su olan hayvan.
espirisi yüzünden nesli tükenmeye yüz tutmuş hayvan.
beyni, kalbi ya da gözleri yoktur. bedenlerinin yüzde 90'ından fazlası sudan oluşur. bu etkileyici hayvanlar bütün okyanuslarda en derin deniz tabanlarından deniz yüzeyine kadar koloniler halinde yaşarlar.
görsel
Denizlerde yaşar. Evet.
vücutlarında tek delik vardır. ağzından yer ve oradan sıçar.
Bir denizanasının yüzde 95’i sudan oluşmaktadır.
görsel
denizanası veya medüz, scyphozoa ve cubozoa sınıflarında bulunan, serbestçe yüzen ve beyni bulunmayan deniz canlısı.

vücut şekli çoğunlukla yayvan ya da kubbeli bir şemsiye şeklindedir. yüzme organı olarak bir şemsiye gelişmiştir bunun sayesinde hayvan ileriye doğru hareket eder.

en önemlisi beyinleri yoktur. sinir sistemleri ışığa ve kokuya duyarlı şekilde gelişmiştir.
Küçük bir denizanası türünün biyolojik olarak ölümsüz olduğu sanılıyor.
bugün bu canlı tarafından saldırıya uğradım. çok korkunçlar. hala canım acıyor.
Evet büyük bir devlet sorunu olmasına ramak kalmıştır. Denizanası hayvan mıdır? Böcek midir? Böcek hayvan mıdır? Yoksa bitki mıdır? Yoksa evrimleşmemiş bir insan mıdır? Adına neden ana denmiştir? Ana gibi yar bağdat gibi diyar olmaz sözü nerden gelir?

Not: anket diye gelenin ağzına tükürürüm!