bugün

devleti yönetenlerin kendisine karşı olan tavırlarına bakarak bile yanlışlanabilinecek "gerçek"tir.

cumbaba'nın adaşı abdullah öcalan'a ada tahsis edip tatil köyü rahatlığına ulaştırdılar ve terör örgütünü buradan yönettiriyorlar.
deniz gezmiş'i astılar.

aradaki fark bu kadar barizdir.

not: deniz gezmiş fetişim yoktur.
öncelikle (bkz: siktir leennnnn)

sonralıkla kime göre neye göre. sen bu adama terörist dersen dağdakine ne diceksin. ya da vazgeçtim sen bu bağnazlıkla kal. kal ki bizim farkımız olsun.
devlet tarafından idam cezasına çarptırılan birinin onurundan ve yaşantısından bahsetmek düpedüz ahmaklıktır.

suçu ve suçluyu övmek, kanunen de suçtur.
muhsin yazıcıoğlu'nun katil, nihal atsız'ın nazist, alparslan türkeş'in cuntacı, mehmet gül'ün yargılanamamış bir katil, haluk kırcı'nın bir katil, fethullah gülen'in 12 eylül şakşakçısı olduğu gerçeklerinin yanında oldukça subjektif kalan bir gerçektir.
kan kusan terörist apo bile şu anda siyasi irade sahibi birisi olmuşken hala terörist arayanların görebildiği gerçektir. at gözlüğünün içinde yazıyormuş efendim biz ne bilelim.
Devlet tarafından katledilenlerin salt suçlu olduğunu zanneden gerizekalı, ahmakların varlığını fark etmemize neden olmuş hededir.

evet deniz gezmiş düzene karşı ayaklanmıştır, örgüt kurmuştur, eline silah almıştır, dağa çıkmaya çalışmıştır ve idam edilirken inandığı ideolojiyi ne kadar sahiplendiğini, emperyalizme karşı ne kadar inançlı mücadele ettiğini göstermiştir. o yüzden bu bozuk düzenin deniz gezmiş'i terörist olarak göstermesi gayet normaldir ancak bu deniz gezmiş'in yolunda giden binler, milyonlar için önemsenecek bir şey değildir çünkü aynı düzene karşı mücadele verilmektedir.

(bkz: devlet ne yaparsa doğrudur insanı)

edit; salağa ve salağın yazdıklarına cevap vermek ne kadar suç orasını bilmiyorum.*
Evet ülkesini çok seven bir terörist. Bu uğurda ölen terörist. Hatta son sözlerinde bile ülkesinin bağımsızlığını halkların kardeşliğini isteyen terörist.
kenan evren in bir kurtarıcı olduğu gerçeğiyle * * şahane bir uyum içerisinde olan başarıyla yutturmaya çalışanların peşinden giderek "yutmaya" meraklı olanların gerçeğidir.

marks ın kapitalin önsözüne yazdığı "quid rides? mutato nomine, de te fabula narratur" tarihi ünleminin muhattaplarını; gülmekten alıkoyarak gerçeğe davet eden herkez gibi terörist olarak adledilen, gözleri kapalı düzen yandaşlarının teröristidir. gülmeye devam edin taa ki başlığa konu olan gerçeğiniz bir tarafınıza hasar verene kadar..
Ben ne komünistim ne de dinci ne de liberal ama Deniz Gezmiş benim gözümde de bir teröristtir. Mevcut devleti değiştirmeye çalışmak,yeni rejimi getirmeye çalışmak teröristliktir bana göre. Eğer başarsalardı terörist değil devrimci derdik. Ruhu şad olsun.
bu ülkenin % 60 ı aptaldır diyen zatı muhteremin haklı olduğunu bir kez daha kanıtlamak için oluşturulan başlıktır.
istanbuldaki amerikan askerini denize dökenlerle şu anda amerikanın uşağı olanların aynı kefeye konulduğu önerme.

"1968 yılında Deniz Gezmiş ve arkadaşlarının önderliğinde Amerikan askerlerinin Dolmabahçe'de denize dökülmesi ile sonuçlanan 6. Filo eylemi."

yanlış bir önermedir. cahilce etrafına köpükler fışkırtarak kudurmuş birisinin söylemleridir.
bazıları aynı yıllarda abd de askeri eğitim alırken o ülkesinin bağımsızlığı için uğraşmıştır ayrıca suçluyu övmek eylemi farklı bir durumdur az hukuk bilgisiyle kimse bilgi vermesin.
son olarak deniz gezmiş e terörist diyen satıcı uşağı bir ayağı kuyuda ikincisi yolda hüsamettin cindoruk denen zat aynada kendine bakmalı önce.

edit:suçu ve suçluyu övmekle ilgili mahkeme içtihadı http://gercekgundem.com/?c=67235 .
bunu yazan elleriniz kırılsın, dilinizi örümcek bağları tutsun diyeceğim size faşolar, gerici onursuzlar!
ama öyle işi fizikötesi şeylere havale etmek istemem. sizinle bizzat devrim mücadelemizde hesaplaşacağız.
denizler'in yarım bıraktığı mücadeleyi biz tamamlayağız, sosyalist türkiye'yi kuracağız!
pc başına oturtulsa ancak facebook ta gurup kurmayı becerecekler tarafından kabul edilmeyen bir gerçektir. sırf ingiliz olduğu için 3 kişiyi kıtır kıtır kesen insanlar terörist değilde nedir? olayın sosyalizm yada milliyetçilik ile alakası yoktur. olay tamamen insanlıktır. yoksa sosyalist tabanlı partilerin aldıkları oy oranına bakmadan "sosyalist türkiye" yi kuracağız diyen tosuncuklar gibi beyniniz yıkanır.
emperyalizme karşı mücadele ettiği için söylenen söylemdir. Ha canım, Mustafa Kemal de teröristti zaten...
kendileri "Vatan, onu parsel parsel satanların değil, Uğrunda darağacına gidenlerin vatanıdır." demiştir. o'nu terörist sanan şakirtlerden bu sözü anlama yetisini beklemek hatadır. misalen bu mallardan biri de çıkar gezmiş'i yererken, recm denen garabeti savunur; esas terörist sizlersiniz canım... *
Deniz'e mısır patlar gibi bomba patlattılar. Yok banka soymalar,adam kaçırmalar. Velhasıl maşa gibi kullandılar. Sonra da kahraman ilan edildi. Kardeşim biraz araştırın bu mudur kahramanlık.
biz şakirtiz, siz devrimci. ben mutluyum ya siz ?
alın size akit gazetesinden çok güzel bir değerlendirme yazısı. soruyor: deniz gezmiş belki idamlık suç işlememiş olabilir ama çocuklarınızın okulda eşkıyalık yapan banka soyup soygunu engellemeye çalışan polis memurlarına kurşun yağdıran bir şehir eşkıyası olmasını mı isterdiniz ki onu bir idol, bir kahraman gibi sunuyorsunuz?

http://www.habervaktim.co...taya-cikmiyor-240533.html
(bkz: 60 lar 80 ler solu ile şimdinin solunu bir tutmak)
yaşasaydı kimse adını bile bilmeyecekti, idam edildi ve gelecek komünistlere bir kahraman lazımdı, e yakışıklı olaydı fena da olmazdı, hemen ayarlanıverdi işte, aynı che gibi, dikkat ederseniz che nin 120 kiloluk resimlerini hiç yayınlamazlar varsa yoksa bir tane resmi var herkes onu öyle sanıyor, bu bile kahramanın yakışıklı olması zorunluluğunu ispat ediyor,
deniz gezmiş kandırılmış, ziyan olmuş safdil bir türk genciydi, onu kullanarak daha nicelerine yaptıkları gibi,
kendilerinden olmayan herkesi amerikancı ilan eden, cia ajanı ilan edenlere ise bir şey demeye lüzum görmüyorum.
(bkz: deniz gezmiş in banka soymuş olması)

hırsızlık devrimciyim diyen biri tarafından yapılırsa meşrudur diyenler, evlerini soyan hırsız da devrim için yaptım derse davacı olmaktan vazgeçerler mi acaba?
Doğrudur. Mevcut duzene, devlete başkaldırmistir. Devlet gözünde haindir.
Aynı m. kemal atatürk gibi, osman gazi gibi, ernesto gibi. Bunlardan tek farkı başarılı olamamasidir. Bü yüzden saydiklarim, halklarini bagimsizliga götüren yolda liderlik ettikleri için bugün kahraman, denizler ise faşist devlet tarafından, amaçlarını gerceklestiremeden katledildikkeri için haindir.
Denizler'in asılmalarına yol açan eylemlerin çoğu bugün suç bile değil. Şakirtlerin babalari bile, darbeciler haksızdır diyor ve sözde yargiliyor onları. Ama bu babalarin talihsiz tohumları, anlamadan bilmeden, ordan burdan duyduklari ile gerçek kahramanlara bok atmaktan geri durmuyorlar.
Abd askerleri türk askerlerinin başına çuval geçirmişti hatırlarsanız, bi filmde de bunun intikamı alınmıştı ve sizler gurur duymustunuz film icabı bile olsa alınan öcden. Deniz bunu gercek hayatta yapmıştı, amerikanyalilara haddini bildirmişti. Bü yüzden asildi zaten. Ama egemenler tarafından kör edilmiş sizler, bunları gormekten acizsiniz.
Taptiginız şeyh pensilvanya'dan malı götürür, seçtiğiniz hükümet emperyalistlerin uşağı olmuş. Tabi ki Göremezsiniz amk.

Yaşasın tüm dünya halklarının kardesligi!
Sıradan bir hırsızın yaptığı soygun ile kendilerinin yaptığı soygunun karıştırılmasına sebebiyet veren saçmalık... Bak canım kardeşim, senin dünyadaki devrimlerin nasıl gerçekleştirildiğinden bihaber olman, insanlara bok atma kudretini sana vermiyor. Sömürüye, işgale karşı çiçekle mücadele edilebilecek olsaydı, inan bana o yolu seçerlerdi. Devletin memuruna kurşun sıktı dersin ama memurun ne tür işkenceler yaptığından hiçbir zaman dem vurmazsın. Sanırsın ki, polis memurunu öldürmüşler, sorgusuz sualsiz infaz etmişlerdir. Sanırsın ki, hırsızlık yaparak aldığını iddia ettiğin paralar ile günlerini gün etmişlerdir. Yok dostum, bu kadar basit olmamalı!
Paşalara bile terörist damgası vurulan bir ülkede, kendisine de terörist damgası vuruluyorsa, doğru tarafta olduğunun, doğru tarafta olduğumuzun göstergesidir.