bugün

teknik ve fizik bakımından üstünlüğüne bakılırsa bu sezon kendi emeğiyle gol kralı olacak olan santrafor.
(bkz: Adam tam bi santrafor çıktı rıza baba)
kaleciyi çalımlayıp gol atabilmeyi düşünen taze beşiktaşlı futbolcu. ilhan dan beri bunu düşünebilen yoktu. çok bekledik. çooookk.
ligdeki kaderi bilic'e bağlıdır.

partner forvetle oynarsa çok gol atar, yalnız kalırsa psikolojisi bozulur bu ligde...
zenciyi göstermiştir. 3 gol birden attı. adam iyi topçu.

görsel
On numara forvet. Amına koyim ligin kalitesine bak lan. Demba ba, cardozo, sow, emenike. Abooov.
34 yıllık gerard'ın ayağını kaydırıp elindeki kupayı almış birisi için şimdilik yaptıkları gayet sıradan olan zebellah forvetimiz. attığı gollerden sonra çaktırmadan yatsının sünnetini de kılmıştır.
feyenoord'a attığı üçüncü gol nefistir. adamın arkasına saklandı hata yapacağını anladı ve ok gibi fırladı. yıllardır böylesine kurnaz, fırsatçı, nerede duracağını çok iyi bilen bir forvetimiz olmamıştı. allah nazardan saklasın.
klasik türk taraftar abartmasına mağruz kalan futbolcu. sonra adam 1 maç gol atamayıp diğerinde atınca da bunu adı form düşüklüğü oluyor.
14-15 sezonunun en büyük balonu.
Bu adam iyi olsa bırakmazlardı demek istediğim forvet. Tamam costa iyi ama bu iyi olsa ona bakarlar mı? Neyse efenim. Patlar yakında. Burak, bile 3 attı şu ibiş mi atamayacak ya da bir başka deyişle bu takıma mı atamayacak...
böyle giderse yılın transferi olacaktir.
ribas mibas bir cocuk masalı çıkacak gibi.
beşiktaş'ın son yıllarda yaptığı en akıllıca transferlerden biri. özellikle de hugo almeida gibi bir kazmadan sonra oldukça gerekliydi. hem ihtiyaca yönelik olarak alınacak en iyi oyunculardan biriydi hem de oldukça uygun bir maliyetle transferi gerçekleşti. kalitesini de zaten ilk maçta gösterdi. eğer iddia edildiği gibi sakatlığı falan yoksa bu adam çok başarılı olacak. umarım galatasaray da gereksiz yabancılarından kurtulup ihtiyacına göre sağlam bir forvet bulabilir.
Adam 3 attı Çekemeyenler konuşuyor. Gökhan, 10 numero ve sağ bek sonrası bu takım tutulmaz ona göre.
yıllardır aranılan artık gönül rahatlığıyla sirtimizi yaslayip topu ustasina bırakıyoruz dediğimiz topcumuz. beyler toplanin camaat yapalim dese taraftarı sahaya toplayacak babaların babası.
attığı gollerde mustafa'nın ve olcay'ın katkısını es geçmemek lazım ama sonunda ilk defa gönlümüz rahat maç izleyeceğimiz belli oldu. topu ceza sahası içinde bu adamla buluşturalım yeter. ki gökhan töre baya iyi asistçi, onunla beraber daha da iyi olur dem baba..
Yırtıcı bir forvet. Sow ile beraber yan yana görmek isterdim bizde ama Beşiktaş'ta da izlemek oldukça güzel. Hoffenheim günlerinden bu zamana kadar yakaladığı çıkış ve gösterdiği gelişme harika.

Burada da kariyerine ilişkin güzel bir yazı ve fotoğrafları var.

http://bit.ly/zcnlı14

http://bit.ly/cnlı15
adam tek kelime ile golcü. götüyle aslan yakalaması gerekmiyor. yapması gereken tek şey gol atmak ve o bunu gayet iyi yapıyor. attığı goller kolay olabilir ama pozisyonun içinde olabilmesi sürekli kovalaması en büyük zrtısıdır. adam golcü lan işte, gol atsın diye getirildi, iş merkezi inşaat planı çizecek değil ya.
oyuncu iyi ama fazla göklere çıkarmayalım. bir de mustafa'yı keser mi acaba diye tereddüt ediyorum. mustafa pektemek goller atmalı. sonra kendine güvenemez asistci forvete döner. unutmayın mustafa pektemek gol demek.
Bir kaç maç daha izlemek gerekir elbette ama iyi bir forvet gibi duruyor, beşiktaş'a hayırlı olsun efendim.
manşetlerde "öp ba'banın elini" diye başlıklara sebebiyet vermiş beşiktaşın yetenekli bir o kadar da güçlü forveti.
o iğrenç mottoyu kucağınıza atar giderim;

ne orhan baba ne müslüm baba bu alemde tek kral demba baaa!

(bkz: siyaahhhhh)
beşiktaş 'ın çok şey beklediği kaliteli forvet.

''Oruçlu bir günde görmüştüm seni,elinde susamlı pideler vardı,bir anda tutuldum aşık oldum ben,hayatın anlamı akşam ezanı...''

kendisine dair atılmış bu twitin hayli gülümsettiğini hatta yardığını düşünmekteyim.
günaydın son halife demba ba! şeklinde sabahını kutladığım kara tren.
uzun süredir ilk defa geldikten sonra "ben buyum birader beni beslerseniz yazarım affetmem" diyebilen, bunu beşiktaşlılara oynadığı iki maçta göstererek kanıtlayan forvetimiz.