bugün

yıllardır severek, sayarak, yana yana, yakıla yakıla dinlediğimiz popüler bir elektronik müzik prodüktörüdür. tam olarak hangi elektronik müzik dalını yaptığına dair bir fikrim yok, fakat techno dance ve trap gibi türlerden şarkılar yaptığını düşünüyorum.

bu zamana kadar bir çok popüler sanatçılarla çalışmıştır. rihanna, sia, zara larrson, chris brown, lil wayne, skylar grey gibi üst düzey isimler bulunuyor.

neredeyse klipsiz bir şarkısı yoktur. ayrıca kliplerinde vocalistlerle birlikte, kendi de aktif olarak oynamaktadır. hatta zaman zaman annesini bile oynatmaktadır. bu konuda, oldukça iç açıcı bir tarzı olduğu kesin.

değinmem gereken bir konu var ki, bu adam belki de dünyanın en yaşlı prodüktörü. emin konuşmayayım ama, genel itibariyle baktığımızda bu böyle. fakat bu demek değildir ki, yaşı büyük diye paslanıp kaliteli işler çıkaramıyor. kesinlikle hayır! bu adamı yıllardır dinlerim, aktifliğinin hiç bir zaman zedelendiğini görmedim. bu sahip olduğu enerjiyle ve yetenekle, piyasada ki bir çok genç prodüktörü tahtından halâ indirebilecek bir potansiyele sahip. chris'i de unutmamak gerek elbette. ses tonu ve muazzam dans figürleriyle yine kalbimi çalmayı başarmıştır.

genel itibariyle bu zamana kadar bir çok şarkısını severek ve büyük hayranlık duyarak dinledim. fakat öyle bir şarkısı vardır ki, 2013 yılında aktif olarak dinlediğim, fakat son zamanlarda da bir anda karşılaşmamla birlikte, ruhumla tekrardan bir etkileşime girmeyi başaran, ve bana göre david babanın en kaliteli şarkısıdır. (kişisel elbette) evet, o şarkı;

i can only imagine'dır. diyecek söz bulamıyorum. bakın ciddi söylüyorum, bu şarkıda kasıtlı olarak sürekli bir kusur aradım. ya bir şarkı nasıl kusursuz olabilir ki? sorusunu da bu süreçte sürekli aklımdan geçirdim. abi adam yapmış! sanki kariyerindeki tüm enerjiyi biriktirip bu şarkıya saçmış gibi. altyapı, mix, üst düzey vocalistler, aşırı enerjik ve deli dolu bir klip. özellikle, oğlum lil wayne! o nasıl bir kısımdır? adamın okuduğu kısım kliple o kadar çok bağdaşmış ki, yıllar önce dinlememe rağmen şu zaman bile ruhumu o*ospu etmeyi başarmıştır. görsel efektler muazzam seviyede, ses tonuna zaten diyecek tek kelime yok!

https://youtu.be/TSNerxNwWtU ♪♪♪♪♪♪ alın lan azıcık şarkı dinleyin g*tverenler!

seni çok seviyorum david guetta! müzik piyasasının senin gibi başarılı prodüktörlere ihtiyacı var. umarım çok uzun yaşarsın da bu piyasada bizi yalnız başımıza bırakmazsın.
Hakkını veren kişisi.
görsel
28 milyon dolar servete sahip dj.
(bkz: titanium)
(bkz: dangerous)
(bkz: lovers on the sun)
(bkz: she wolf)*
normalde iyi dj dir, sıkça dinlediğim şarkıları vardır ama kabul etmek gerekir ki euro 2016'ya rezalet bir jenerik şarkısı yapmıştır. ancak turnuvanın ve kendisinin popülaritesi birleşince bu rezalet şarkıyı bile dünyaya güzel diye yutturmuştur.
Euro 2016 official song un sahibi. #celebratefootball reklamında Collina ile oynamış ve orada aşırı tatlı lan bu adam. O saçlar ne öyle kız gibi saçları var çocuk gibi gülüyor aşırı sempatik. Ulan korkuyorum Gay olmaktan şuan.
Ölmeden önce bi konserine gitmek lazım.
https://www.youtube.com/watch?v=QKqP36nymV4
harika bir müzik. helal olsun david guetta.
Adamın ismi avrupa turnuvasının da önüne geçti. Sağlam para kaldırmıştır ve üstüne de bu reklam cabası. Kupayı kim kaldırır bilmiyorum ama asıl şampiyon bu adamdır. Net.
en saygın elektro music djlerinden. konserine mutlaka gitmeliyim. o coşku yaşanmalı.
san francisco'daki bir konserine turklugumu konusturup biletsiz girdigim dj.
love is gone, the world is mine, sexy chick, club can't handle me, where them girls at ve memories gibi guzel sarkilari vardir kendisinin.
Zamanında Titanium gibi güzel bir şarkıya imza atmış fransız dj.
Diğer şarkıları o kadar da iyi değildir.
Malak bir şeydir amk.
bang bang.
kendisini euro 2016 kura çekiminde gördüğümüz dj. turnuvanın şarkısını da o yapacakmış.
yaptığı güzel işlere hey mama'yı da eklemiş eleman.
Adam gibi adamdır. Titanium, She Wolf, The Alphabeat, Shot me down, dangerous, lovers on the sun. Bi 10 tane daha sayarım. Bana müziği sevdiren insandır ayrıca.
dj mag'de ilk 10'a girmemelidir.

Düet düet bıktık aq. Kendine ait parçan olsun bi. Görelim seni.
eski şarkılarını daha çok severim.

gerçi son zamanlarda kafasına esiyo çok güzel parçalar çıkarıyor adam.

https://www.youtube.com/watch?v=paW71JgYFFI
kesinlikle ve kesinlikle şuan dalında ve türünde dünyanın açık ara en iyisi. aksini iddia edenin anlını karışlarım. şu lovers on the sun ve shot me down gibi şarkıları bile aşmıştır. bu nasıl bir ilhamdır ve david. nasıl yapıyorsun ulan bu besteleri. seçtiği sesler de efsanedir. aradaki ıslık vs işte.

edm de daha iyisi yok.
ülkemizdeki dj'ler ile kıyaslamanın bile imkansız olacağı müzisyen.

illa ki özgün oluyor yaptığı işler. esinlenmeye bile rastlamadım diyebilirim yıllardır. ve illa ki, yaptığı müziğe en yakışacak sesin sahibini buluyor, şarkının üstüne oturtuyor.

kliplerinde benzer temalar işliyor, lakin bu tema ilgi çekmeye devam ettiği için bir değişiklik göremiyoruz.

kendisine olan ilginin azaldığı zamanlarda gerektiği şekilde "featuring" konseptini kullanıyor, trend bir şarkıcıdan faydalanarak adını tekrar liste başına kazıyor.

pitbull'un müzik piyasasına girdiği zamanlara kadar, tekel diyebileceğimiz bir konumdaydı, şimdilerde bir numara olduğunu iddia etmek çok güç.
sen ne yaptın orospu çocuğu denilesidir.

http://www.youtube.com/watch?v=FsfrsLxt0l8

o nasıl bass piç.

inanılmaz adam.
faslı yahudi bir babanın oğludur.

http://jewishbusinessnews...s-on-the-sun-music-video/
Djmag top100 dj 2014 listesinde 7. sırada yer almaktadır.