bugün

Dizinin devamında yine şov yapıyor. izlemeyen varsa izlesin..
The Walking Dead dizisinin en karizmatik karakteridir.
Twd devamı olan yeni dizisi çok hoşuma gitti. Diziye çok önyargılı başlamıştım ama reis yine döktürmüş. izlemeyenler için spoiler vermiyorum. Yalnızca şunu söylim olay Fransa'da geçiyor..
Adamın dibidir
Ne Rick Grimes gibi gavattır
Ne de Negan gibi bir orospu çocuğudur
The Walking Dead'in esas oğlanı Daryl Dixon'dır
Breaking Bad'te Walter White ne işe
Prison Break'te Michael Scofield ne işe
Dexter'da Dexter Morgan ne işe
The Walking Dead'te de Daryl Dixon o dur.
Walking Dead evreninin kralıdır kral
Adamın dibidir.
Kral adamdır
The Walking Dead'in olmazsa olmazlarından.
Adamlığın kitabını yazmış, baş köşeye koymuş, belli aralıklarla da imza günü düzenleyen karakter.
ilk iki sezon için diyorum.

--spoiler--

Rick ve shane liderlik kapışması izliyoruz. Eğer bu yaralı kardeşin siyasette gözü olsaydı bu ikisini de hava edecek bir karakter olurdu.
Adam resmen full güç ve hiç başkasının politikasına bile karışmıyor böyle bir zombi dünyasında.
Ama bu kadar gücün tarafsız kalması da gerçekte beklenemezdi elbette.
--spoiler--
başlığı solda görünce istemsizce mutlu oldum.
norman reedus'un canlandırdığı efsane the walking dead karakteri. ayrıca kendisi tam 50 yaşındadır. bilmesem taş çatlasa 42-43 derdim.
Adamın dibidir dibi.
Adamın dibi.
Daryl sana bunun hesabını sorar çirkin suratlı herif. Bekle sen bekle. Daryl o delikten kurtulur.
Diziyi izlenebilir kılan yegane karakterdir herhalde. Zira kurtlar vadisi izleyicileri için memati neyse daryl odur.

edit : bun entry den yaklaşık 4 ay önce bir benzerini daha girmişim başlığa. (#24231348)
internet yayınından kaldırılan dizideki favori karakterim.
2.sezonun 5.bölümünde uçurumdan yuvarlanan ve karnına ok saplanan karakter. Adam bu oku çıkarıp zombi öldürdü. Oku çıkardığı için daha çok kan kaybettiği halde yamaca tırmandı. Bu adam asker olsa hayatta kalma eğitimi alsa daha ne yapabilirdi bimiyorum.
negan'ın katlettiği arbaletçi.

reserved.

edit: set fotoğraflarına göre daryl yaşıyor hadi gözünüz aydın;

--spoiler--
http://image.prntscr.com/...c403faa80059394461f08.png
--spoiler--
çizgi romanda olmaması ile yüreklerimize su serpen karakterdir. bu kadar sevildiğini bilen senaristler çizgi romanda da olmadığı için öldürmeyeceklerdir muhtemelen. ölmesin lan hepsi ölsün bir tek daryl kalsın razıyım ben.. bu tam ölecekken araya morgan denen mal girsin o ölsün. tam ölecekken rahip tost olsun arada kavas.. tam ölecekken aaron falan girsin araya o pert olsun. daryl hiç ölmesin eheheheh.
Çok sevdiğim bir dizi katakteri, acılarını bastıran güçlü ama bir o kadar duygusal, kötü hayatına rağmen aile bağları kuvvetli ve ordaki arkadaşlarına canı ugruna bağlı aylaklara sesleniş tarzı en mükemmeli.
Çizgi romanda olmayıp, dizi için özel yazılan canımız reyizimiz.
Sevişmeden ölecek.

Lan sahi çizgi romanda olmayan karakter hayali bişi.
Son bölümde vurulması kafada "Acaba ölecek mi?" gibi soru işaretleri bırakıyor.
adamın hasıdır hası
Bence crossbow kullanması çok zayıf karakter yapıyor. Bence taramalı füze kullanması lazım.
Evlat olsa sevilmez. Anlamadığım nokta bu adamı sexi yapan nedir? Garip bir yüz tipi var hem. Killi filan nasıl bir çekici çekiciliği var ilginç. Biz böyle olsak kızlar su torbamiz ile dalga geçerdi. Kısmetimiz kapanır. Sokayim böyle işe ya. Nasıl bir nesil oldu bunlar. 15 yaşında ki kız darly diye bağırıyor hay senin ben.

Tamam sakinim.
Dizinin en makul karakteri bana göre. Uzun zamandır izlemiyorum neler yapıyor haberim yok ama adam kıyamete uyandığında hayatta kalabilecek biriydi. Rick polis olabilir ama vicdanlı bir aile babası olduğu için biz rol model olarak onu izliyoruz. Normal bir zombi istilasında rick çok yaşamazdı ama daryl göstermese de doğuştan katil bir savaşçı.
Her şey yakışıyor benim için tek zayıf yönü sürekli ok kullanması mesela taramalı falan kullanabilir.