bugün

amerika birleşik devletleri'nin başını çektiği küresel sermaye yani emperyalizm tarafından akp ve tayyip erdoğan'ı kontrol etmek için yeniden dizayn edilmiş ve yarın bu dizaynı sınanacak sol görünümlü merkez sağ parti.

türkiye'nin solcularının vicdanı bu dizayna geçit vermeyecektir. yarın türkiye solcuları, türkiye halkının düşmanı olan işgalci emperyalizmin kuklası bu partiye tokat gibi bir ders vereceklerdir.

büyük birader düşündü: tayyip iyi çocuk ama ara sıra sapıtıyor. bu çocuğa çeki düzen vermeli. eskisi gibi muhtıra filan yapamayız, toplumsal konjonktür buna uygun değil. ne yapsak...türkiye'de sol muhalefet de güçleniyor. işçi sınıfı direnişe geçip karşımıza dikilirse bu defa hesaplarımız alt üst olur ne yapmalı da hem bu sol muhalefeti dizginleyelim hem de tayyip erdoğan'ı kontrol altına alalım.

(ampul yanar)

sahi ya, cumhuriyet halk partisi var. hani şu 1965 seçimleri öncesi güçlenen türkiye işçi partisi'ne karşı bir anda imdadımıza yetişmişti ortanın soluna geçerek. sonra 70'li yıllarda az mı yardım etti bize solcuları dizginlemek için. ya o yükselen sol muhalefet chp'ye değil de şili deki gibi bir sosyalist halk cephesi'ne* kaysaydı. gene yardımcı olur nasılsa. ama önce şu genel başkanını değiştirelim. heh şimdi oldu ama tam değil. biraz yeni yüzler. biraz liberal söylem, kürt halkına da mavi boncuk. biraz antimilitarizm. azıcık da yoksulluk edebiyatı, gerçi listeleri patronlarla dolu ama zararı yok çakmazlar nasılsa. oylar bölünmesin. vallahi eskisinden de güzel oldu. bu chp iyi. bu şekilde iktidarı akp'den alamaz. ama sol muhalefeti kontrol eder ve tayyip erdoğan'ın kontrolümüz dışına çıkmasına izin vermez. yaşasın. god bless america!

evet. yarın bu partiye mi oy vereceksiniz? siz boyun eğer misiniz? buna alet olabilir misiniz? çocuklarınızın yüzüne nasıl bakacaksınız? geçmişinizden utanacak insanlar değilsiniz sizler. buna alet olursanız; denizleri mahirleri nasıl anacaksınız, nasıl tam bağımsızlıktan bahsedeceksiniz? hayır siz bunu yapamazsınız...

boyun eğmeyin!

henüz geç değil!

(bkz: türkiye komünist partisi)
dayan % 30 a kurtar halkını;

http://www.youtube.com/watch?v=i7j-pdcb33k
iş bankasının ortaklarından olan chp dünyanın en zengin partisidir. 18 yıl ezanı trkçe okutan (1932-1950) partidir. dersim de 50.000 insanı öldüren partidir. lideri israil e türkiye yi şikayet eden partidir. halk partisi değil ''halt'' partisidir
yeter ki sen doğru dur, eğri kendin belli eder
onlar esip gürlesin, kaya durur yel gider.

zulme boyun eğmem ben, yalan nedir bilmem ben
hor değil hoş görmeyi, insanımdan gördüm ben.

zorlukla baş etmeye çelikten bilek gerek
güçle gözü dönmeyen, temiz bir yürek gerek.

http://www.youtube.com/watch?v=BtM31KBmcYs&feature=share
1999 da (sırrı sakığın mecliste dediği gibi) bdp ile işbirliği yapan ve '' bana 20 militan gönderin , onları aday yapayım '' diyen , günümüzde ise pkk ve onun meclisteki temsilcisi bdp ile sıkı fıkı olan , hatta ve hatta pkk ya yardım ve yataklıktan hüküm giymiş (yanlış hatırlamıyorsam) 10 kişiyi milletvekili adayı yapan son olarakda kemal kılıçdaroğlu adında hesap uzmanı bir başkana sahip olan , yıkılması evet! evet! hemde biranönce yıkılması ve tedahülden kalkması gereken partidir.
(bkz: sevinmek için sevmedik)
an itibariyle (12 haziran 2011) ''evet''i bastığım partidir. hayırlı uğurlu olması dileğiyle.
Kullandığım 2 adet cep telefonu hattı var. Birini sürekli kullanırım, diğerini ise sadece birkaç kişi bilir. Fakat nasıl oluyorsa, CHP bu telefon numarasını da biliyor. Sürekli tanımadığım numaralardan çağrı geliyor, kim bu diye geri döndüğümde de sürekli chp'li birileriyle muhatap oluyorum. bu kadarla bitse keşke, bitmiyor. Sms ile de tacize devam ediyorlar.
aday gösterdikleri kişiler şöyle:

"öcalan’ın yakalanışını açlık grevi ile protesto eden” süleyman batga bingöl’den aday...
" pkk’nın kapatılan partilerinden hep’in kurucusu" salih sümer diyarbakır’dan aday.
"pkk terör örgütü üyeliğinden hapis yatan" melik aykız diyarbakır’dan aday.
"pkk terör örgütü üyeliğinden hapis yatan" necmettin yardımcı hakkari’den aday.
"terörist cenazelerine ‘şehit’ diyen" sezgin tanrıkulu istanbul’dan aday.
"bölücü kawa terör örgütü üyeliğinden hapis yatan" naif alibeyoğlu kars’tan aday.
asla iktidar olamayacak, bürokratik elit politbürosu.
seçimler sonucunda babayı almış partidir.

komünist parti'yi desteklediğimiz için bizi vatan haini ilan eden washington portakalları nerdesiniz?
biri koymuş diyorlar ben inanmadım ama olabilir hani.
güldürmüş hededir.

hakkari de ki oy oranı %0.96 dır. hadi yüzde 1 olsun. bu veriden hareketle görüyoruz ki hakkari de ki chp mitinginin kalabalık olması tezgahı su yüzüne çıkmıştır.

türk bayrağı sallatamadıkları miting hani. bdp li molotofcuların yer aldığı miting.

en çok güldüğüm ise bdp de oyun etmiş bunlara. havaya girdiler boş yere.
kapatılması gereken partidir. bu partiden hiçbir halt olmaz.
aşağıdaki karşılaştırma bir önceki 2007 seçimine göredir:

bugün sonuçlanan seçimlerde ak parti seçimi kaybetmiş, chp seçimi kazanmıştır. ak parti için önemli olan bu seçimde oyları artırmak değil, sandalye sayısını artırmak idi. fakat ak partinin sandalye sayısı bir önceki seçime göre 16 düşmüş, chpnin sandalye sayısı ise bir önceki seçime göre 24 artarak ak partiyi bu seçimde mağlubiyete uğrattığını görüyoruz. chp bu seçimde 40 sandalye kazandı. (24 kendisinden, 16 da akpnin kaybetmesinden)
bi önceki seçime göre oyunu 5 puan arttırarak tarihi bi başarıya imza atan parti.
emeklerinin karşılığını almış partidir, % 26 ciddi bir rakam ve muhalefet olmakta şereftir.
% 26 ile ana muhalefet oldu.
12 haziran genel seçimlerinde yenilgiye uğramayan, bilakis başarılı olan partidir. 99'da barajı geçemeyen bu parti bugün her 4 kişiden birinin oyunu aldı. uyanın.
batmak üzere olan atamızın partisi kılıçdaroğlu ve söylemleri sayesinde küllerinden yeniden doğmuştur. 135 vekilimizle gümbür gümbür geliyoruz meclise. güzel günler göreceğiz inanın dostlar...
milletvekili adaylarından pkk ya yardım ve yataklık yapmaktan suçlu olanlarının seçim sonrası bağımsızların kuracağı yeni bir bdp ye geçip geçmeyeceklerini merak ettiğim ve takipçisi olduğum partidir.
%26 kötü bir sonuç değil. aksine çiçeği burnunda bir genel başkan için iyi bir sonuç, kaldı ki, yıllarca parti içi çekişmelere kurban gitmiş bir güruhtan bahsediyoruz.

ancak, bundan sonrası için çok ciddi adımlar atılmalı. örneğin, kadroları artık yavaş yavaş öne sürmenin vakti geldi. havada kalan konuşmalar yerine, elle tutulur gözle görülür somut adımlar bekliyor bu halk. en azından chp bunu artık anlamalı.

bu seçimden chp'nin alacağı yegane mesaj da budur.
11 milyon 100 bin geçerli oyu ile her 4 kişiden birinin tercih ettiği partidir.
kaybedenler kulübünün daimi üyesi.
12 haziran seçimleri sonucu Milletvekili sayısını artıran tek partidir. gurur duyuyoruz...

112 -> 135.