bugün

bUGÜN CHP’DE iMZALAR TESLiM EDiLiYOR.
BEN YETERLi iMZANIN TOPLANAMADIĞI KANAATiNDEYiM.
BUNA RAĞMEN KURULTAYIN ACiLEN TOPLANMASI GEREKTiĞiNi,GENEL BAŞKANLIK SEÇiMi YAPILMASI VE KiM SEÇiLiRSE SEÇiLSiN BÜTÜN CHP’LiLERiN SEÇiLEN KiŞi ETRAFINDA TOPLANMASI VE ARKASINDAN ÇOK HIZLI BiR ŞEKiLDE YENiDEN BiR YAPILANMAYA GiDiLMESi GEREKTiĞiNE iNANIYORUM.
AKSi TAKTiRDE YEREL SEÇiMLERDE iZMiR VE MUĞLA DIŞINDA BÜTÜN BÜYÜKŞEHiR VE ŞEHiRLERiN,ESKiŞEHiR DAHiL OLMAK ÜZERE KAYBEDiLME RiSKi iÇERiSiNDE OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM.
EĞER AKP+MHP BiRLiKTELiĞi YEREL SEÇiMDE DE SÜRERSE BU DURUM KAÇINILMAZ SON OLARAK GÖRÜLÜYOR.
KURULTAY SON DÖNÜŞ NOKTASI OLARAK GÖRÜLÜYOR.
KARAR GENEL MERKEZiN.TÜRKiYE’NiN GELECEĞi iÇiN KARAR VERECEKLER.SADECE KENDiLERi iÇiN DEĞiL.BUNU UNUTMAMALILAR.
bir atatürkçü olarak iyice soğuduğum parti. referandumda ysk'ya gitmediniz. 24 haziran'da neler oldu kimse bilmiyor. ince karnından konuşuyor, kılıçdaroğlu başarılıyız diyor. en son kurultay için imza konusunda bile kaç imza olduğu belli değil. kardeşim ıslak imzalı noter onaylı dilekçeyi bile sayamıyorsunuz, ülkeyi nasıl yöneteceksiniz. utanıyorum hepinizden.
Eskiden Emperyalizme karşıydılar şimdi iyice karışmışlar. Deniz gezmiş yaşasaydı chp'ye savaş açardı.
hayatımda akpartiden bu kadar nefret etmiyorum chpden ettiğim kadar. peşlerinden gidenlere de üzülüyorum.

elitist ve populist akım ile bi yere kadar geldiler. herkes görmeye başladı ki hiçbir halt olmaz bunlardan.

Forza Liberal Demokrat Parti.
Bu partinin ismini her gördüğümde bi üzüntü bi hüzün kaplıyor içimi. Üzülüyorum sözlük şu partinin güzel insanlarına.
Zihniyet ve parti içindeki yiyicileri değiştirmediği sürece muhalefete ve kaybetmeye mahkum olacak partidir.
sayın bakanım dizisindeki şu diyalog bence chpnin şimdiki ve belki de gelecekteki halini anlatan şeydir:

+efendim ben sarıdul gülşan hanımdan bahsediyordum. geçen seneki komisyonda bütçeyi bayağı bir kırpmıştı. acaba yine...
-yok yok yok, hiç merak etme. ana muhalefet partisi liderinden ceza alanına girmeme talimatı aldı kendisi.
+iyi de neden? yani muhalefetin istediği iktidarı devirmek değil midir?
(diğerleri güler)
*canım pek bir körpe bu!
-canım benim! başka ülkelerde dediğin olabilir sayın kalem ama türkiyede muhalefetin amacı iktidar olmak değildir...
+nedir?
-muhalefetten düşmemek!
*çünkü muhalefette olmak, iktidarda olmaktan çok daha iyidir. aynı maaşı alırsın, bol çene yaparsın ve hiçbir sorumluluk altına girmezsin.
-onun için iktidarın üstüne çok fazla gitmemeye dikkat ederler.
*ama fazla gider de iktidarı sarsarsan erken seçim olur.
-erken seçim olduğunda da barajı bile aşamaz, lök diye ortada kalırsın!
*lök diye!
+niye? belki de iktidar olurlar?
(yine gülmeler)
*ha canım, peki peki! anlaşılan türkiyede hiçbir seçim izlememiş...

2014 seçimlerini altın tepside ikram ettikten, partiyi ideolojik olarak değiştirdikten, dokunulmazlıkları kaldırtarak enis berberoğlu'na verilen cezada etkili olduktan, 9 seçim kaybettikten; her şeyden önemlisi deniz baykalın başlatıp kemal kılıçdaroğlunun sürdürdüğü antidemokratik tüzükten sonra görecekleri ilk seçimi, yani 2019 yerel seçimlerini kaybedecekler. değil istanbul ve ankara'yı kazanmak, izmir'i tutmak bile zor olacak.

demokrasi dersi mi vermek istiyorsunuz? kurultayı toplayın, kim kazanırsa kazansın şu tüzüğü düzeltin!
Chp ölmüş gömeni yok.

Yazik...
bu halkın neden hala akp'yi seçtiğini iyice anladım.

basiretsiz, çapsız, güvenilir olmayan bir parti chp.

oy falan atmıyorum.

chp var oldukça akp kazanacak. ben bir muhalif olarak bu köhne partilerle bir yol alamayız diyorum. kapansa akp iktidarı kaybeder.
Oyu herzaman sabit olan ve ne yaparsa yapsın kemik kitlesini kaybetmeyen parti. Buradan kemalci kardeşlerime bir tavsiye arada bir şu partiyi cezalandırın böyle olmuyor bak kemal nasıl olsa oy alırım deyip koltuğa yapışıyor.
Seçimden önce Muharrem ince; Çıkmışsın yenmiş, çıkmışsın yenmiş, yenmişte yenmiş yenmiş de yenmiş.

Seçimden sonra muharrem ince; çıktım benide yendi.!
komik parti.

delegelelerin yüzde ellisi kurultaya gidelim diyor ve bunun altında gizli olarak kemal kılıçdaroğlu seni istemiyoruz, güvenimizi kaybettin, sen bir halt mesajı var. adam çıkmış seçimler geliyor, partinin iyiliği için şimdi kurultaya gitmemiz doğru olmaz diyor. bu nasıl bir kafadır. artık bu saattden sonra parti için iyinin ne olduğuna sen karar veremezsin meşruiyetini kaybettin bundan sonra yapacağın her şey şüphelidir, yetki dışıdır...

3 oy şöyle 15 kişi geri çekmiş topla 40 yapar...
Seçmenlerinin çoğu fanatik taraftarıdır. Kılıçdaroğlunun ciddi ciddi ülke yönetebileceğini düşünürler. Akp seçmeninden bile daha fanatiktirler. Ne olursa olsun asla ama asla partilerinden vazgeçmezler. Genel başkanları ben bile olsam, aşağı yukarı partinin oy oranı aynı olur.
tarih akp ile sizi de utanç tablosuna yazacaktır. doların 6.50 olduğu gün myk seçip hiçbir reaksiyon göstermeyen muhalefet partisi diye. iyi parti ve hdp de bu tablo da olacaktır. hepiniz utanın. topluca soğuttunuz ülkeden.
Kimse CHP yi filan elestirmeşin. Bu halk bunu hak etti. Kaç yıldır muhalefet diyordu bu ekonomi ve siyasi anlayış yanlış diye ama halk inadına inadına ak parti diyordu. Adamlar Atatürk'e hakaret ediyordu oyları düşmüyor aksine artıyordu. Yani diyeceğim artık CHP de bıktı usandı. Şimdi köşesine çekilip halkın ve devletin birbirini bogazlamasini izleyecek.
yaşadığımız bu dönemden en az iktidar kadar sorumludur.aynı oyunun içinde olduklarını düşünüyorum.
görsel
hüseyin aygün, kaftancı, ciakulu, sorosçu kk ,eren erdem,gamze akkuş, esadçı sera, gürsel tekin,atatürk düşmanı bekaroğlu gibi isimlerle birlikte atatürk'ün çizgisinden çoktan çıkmıştır.
yeni adıyla cumhuriyet halklarının demokratik partisi olmuştur.
tarihe not düşülsün diye söylüyorum hani ne kadar dip durumdayız kanıtı olsun, 24 haziran seçim sonuçlarını 29 ağustos tarihinde değerlendirecektir. azıcık utanın be.
erdoğan türkiye'nin ilk başkanı olmuşsa bunların katkısı büyüktür. hatta adamın kendi partisinden daha fazla emekleri vardır erdoğan üzerinde.
Halkların demokratik partisidir. Destekliyoruz.
şarbon olayı konusunda yine bilinmeyeni söylemiş muhalefet partisidir. ilahi kılışdar, sen adamı öldürürsün.

görsel
partimizin 95. kuruluş yıldönümü kutlu olsun. Başta Türkiye Cumhuriyeti ve Cumhuriyet Halk partisi'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün çizdiği aydınlık yolda yılmadan yürüyen, bağımsızlığı karekteri kabul eden herkese saygılar sunuyorum.
95 yıl olmuş çok yaşlanmış kapatın gitsin bu memlekete gençlik ateşi olan bir parti gerek.