bugün

oyunu her türlü alır. akp gibi sonradan kurulma parti değildir. belli çıkarlara göre oy alan parti hiçbir zaman olmamıştır. türkiye cumhuriyetinin kurucusu olan partidir. türkiye cumhuriyeti devam ettikçe kemik oyunu her zaman alacaktır. belki yine iktidar olmayacaktır ama oyunu her zaman alır.
Şuan istanbul'dan mersin'e gidiyorum. Sakarya yolu üzerinde bol bol otobüslerini gördüm. Sanırım yapılacak miting için istanbul'da yeteri kadar insan toplayamadılar.
sol desen sol değil sağ desen sağ değil ne tür bir parti olduğu hala oturmamıştır zannımca.
içi boşaltılıp üzerine mevlidi bile okunmuştur çok olmuştur.
Tıpkı mehape gibi...
Bir daha Atatürk'ü azına almasınlar içlerindeki bölücü zihniyeti def edene kadar.
ne cumhuriyet
nede halk partisidir.
kurtla kuzuyu insanla sırtlanı bir çuvala koyan madrabazlar kumpanyasıdır.

Akp'nin çarkına su taşıyan toplum Nezdinde vicdanları rahatsız eden olaylarla birlikte imza atan oluşumdur.

bugün devletin yaşadığı bu buhranın müsebbibi bu olşumdur.

yeri ve safları milletin yanı değil kendilerine çıkar sağlayacak ucube topluluklar olmuştur.

yeri geldiğinde ermenilerin
yeri geldiğinde kürtçülerin
yeri geldiğinde patrikhanenin
yeri geldiğinde abd'nin
yeri geldiğinde rusya'nın

destekçileri olmuştur amma bu milletin partisi olamamıştır.
Maalesef ki ulu önder Mustafa kemal atatürkün izinden gitmeyen partidir.
bugün izmir'de ''darbeye karşı cumhuriyet, demokrasi'' mitingi yapmış parti.

http://www.birgun.net/hab...ya-nokta-dedi-122950.html

pek tabi, 15 temmuzdan itibaren akp'nin peşine takılmaya başlamışlar. dükkanı kapatmasalar da akp'nin uşağı baasımsı bir partiye dönüşe sinyalleri veriyorlar. ''parti bayrağıyla değil türk bayrağıyla gelin'' yavşaklığı bunun ürünüdür, semboliktir. akp polisi bundan güç alıyor, başka kurumların bayraklarını mitinge sokmama tacizi yapıyor.

tayipin altına yatmaya dündan razı seküler sermayeye dayanarak savunulacak laiklik de bu kadar oluyor tabi. şimdi chp tabanı buna razı mı olacak. sen bana laik değilsin demeyecek mi. demesin mi. alternatif bir siyasi mecra arayışına girmesin mi.
akp nin arka bahçesi olma yolunda gidiyor. akp nin şu an anlaşılan chp ve mhp ye ihtiyacı var. hdp zaten ona destek vermiyor. chp yi bu yüzden kulanıyor. unutmasın ki cemaati de böyle kullandı ve sonra ne olduğunu siz daha iyi biliyorsunuz. demem o ki, akp ye güven olmaz. bunlarla hiçbir iş yapılmaz. yok atamın sözlerine geldiler, bak atatürk ün haklılığını anladılar gibi göz boyamalara kanmamak lazım. ellerine fırsat bir geçse atan ve sana dair ne varsa yok ederler. dikkatli olup götü kollamak lazım. bunlar kimle iş yaptıysa işi bittikten sonra kullanıp sümüklü mendil gibi attı.
görsel
Son zamanlarda ne yapmaya çalıştığını anlamadığım partidir. 180 derece dön diye mi oy veriyoruz yıllardır?
Atatürk'ün kurduğu partidir fakat Atatürk'ün ilke ve görüşlerinden tamamen çıkıp Atatürk'ü kullanmaya yoluna dönmüştür.
CHP olarak kısaltması vardır.
devrimcilikle alakası olmayan, oy vermek zorunda kaldığım, pinponların düzen partisi...

milletvekili maaşı tatlıdır, üstüne yatılır...

beyinsizlere göre, padişahlık da olsa, yine chp diye bir parti kalacak sanıyorlar zahir... yuh beee !

gördüm de bu kadar, ruhsuzu, pinpon pasifi bir arada görmedim !

taban istemiş miş de o yüzden z. burnuna gitmiş.. miş..

taban orda olaydı, seni taşlardı, ey kılıçdaroğlu !

atatürk bu memleketi gençlere emanet etti, pinponlara değil !

bunların hepsi, birbirlerinin önünde taş !
Sadece adı olan partidir. Ataturk zamanından kaldığı için adı duyulmuytur fakat hiçbi getirisi yoktur. Sadece malistleri vardır.
Yaşım tuttuğundan beri sandıkta oy verdiğim parti.

Atamın partisi.
üyesi olmaktan gurur duyduğum, oyumu ellerim titremeden gönül rahatlığıyla verdiğim koca çınardır.
içinde pkk sempatizanları ve ermeniler mevcuttur.

derhar özüne dönüp yüce türk ırkının partisi olmalı.

6 ok yolunda izden ayrı düştü Atam
Kalk, uyan herkes Ermeni, hepsi kalpazan
Sürekli salak salak eliştirilen parti. Bir tane kanıt gösteren de yok. Anca bol keseden sallayın.
salak salak savunulan parti

şenal sarıhan diye bir kadın var tam bir türk düşmanı. teröristler kendisine göre terörist değil eylemciymiş. ulan sen nasıl bir insansın? hem atatürk'ün partisinde milletvekilliği yapyorsun hemde onun kurduğu devlete karşı olanlara eylemci diyorsun.

sıra sizede gelecek.
son günlerde sürekli hdp'yi savunmasıyla oy kaybetmektedir. akp bile belli bir vatansever çizgiye geldi, chp gitgide o çizgiden uzaklaşıyor.

chp taktik olarak gerçekten çok başarısız yönetiliyor.
türkiye'ye huzuru getirecek tek partidir. genel başkanı halkın umudu ulu önder sayın kemal kılıçdaroğlu'dur. burada yarak kürek konuşanlar var, konuşsunlar. ciddiye almayın.
Işidli türkmen kardeşleri şu an cerablus'ta cayır cayır yanan anadolu çomarlarının hınçla saldırdığı siyasi parti.

Çomarlar ağlayor hajum shdjdj...
bir de chp yolundan saptı özüne dönmelidirciler çıktı.

chp'nin nasıl bir çizgide duracağına, nereye yerleşeceğine karar verecek yönetim var, kurultay var, örgüt var, partililer var. siz kimsiniz lan? chp'ye bir kere oy vermemiş adam cohopo ozono donmolo diyor ya hayret ediyorum. rica ediyorum karışmayın lan partinin iç işlerine.
Cerablus operasyonu şerefine tüm teşkilatlarına bangır bangır smiling like a killer çaldırması gereken partidir.

Derhal hadi derhal !