bugün

yine gelip çatmıştır.
(bkz: sadece erkeklerin anlayabildiği cumartesi olayı)
'benim annem' olan gün.
anneleriyle meşhur gün.
harika bir whiskky şarkısı olmasının yanında harika bir şaraptır. birde haftanın en güzel günüdür. cumartesi iyi bir şey işte.
Sadece erkeklerin bildiği bir olaya şahitlik eden gün.
kış akşamlarında içilebilecek tadı fena olmayan ucuz şarap.

(bkz: bize her gün cumartes)i
erken kalkıcam denilip kalkılamayan ve çabuk geçen bir gün.
hiç tatil günüm olmadığı için sıradan birgün. bu beni farklımı gösterdi? hayır.çok zavallıyım.evet.
Erkeklerin garip olaylar yaşadığı sihirli gün. Benimkiler başladı bile.
çoğu iş yerinde yarım iş günü olarak gösterilse de tam gün çalışılan, pazartesinden sonra en sinir bozucu gündür..
final haftasındakilerin hafta iÇine dahil edildiği gündür.
en sevdiğim gündür kendisi.
gazi kadınlar sokağı demek kısaca.
haftanın altıncı günü. haftasonu olarak adlandırılan cumartesi ve pazarın önce gelenidir.
353 üncü dönem askere gidecek sözlük yazarları arasinda olan ben, bu zaman zarfi icinde kimligi belirsiz kisiler tarafindan kullanici adimi caldirmis bulunmaktayim. sagolsunlar uludag sozluk moderatorleri yardimci oldular da nicki geri kurtarabildim. 7 kasim - 6 mayis arasinda yazilan tum yorumlar bana ait degildir. bu surecte hakarete ugramis veyahut sacma sapan yorumlara maruz kalmis arkadaslardan ben ozur dilerim, kusura bakmasinlar. optum bye
daha fazla uyku ibaresini hatırlatan gün.
bir fd şarkısı. sözleri şu şekilde:
Bakışların gittiğin yerden uzak yoksa gelirdim.
Sensiz anlamsızlığımı anldım,
Dön vesaire demek için.
Bakışların gittiğin yerden uzak yoksa gelirdim.
Sensiz anlamsızlığımı anldım,
Dön demek için.
Bu gün burda cumartesi.
Ben senin saçlarını,
Suçlar bakışlarını,
Geveze susuşlarını bile özledim.
Ayrılık bu söyle sende farklı mı?
Zaman,aynı soğuk,aynı hazan.
Bugün orda da cumartesi mi?
Sende beni benim kadar özledin mi?
Aynalardan kaçarken özlenmeyi beklemek,
Ne kadar acı,
Ne kadar komik
Ve bana ait değil mi?
Gülmeeeeee incinirim,
Gülmeeeeee incinirim,
Gülmeeeeee incinirim,
Gülmeeeeee.

gerçekten harika...
bugün orda da cumartesi mi ? Diye soran harika ötesi feridun düzağaç şarkısı.
bir gün çocukları gelir de evi bulamazlar diye yıllarca evlerini boyamamış, feryatlarını duyuramamış annelerin günü.
(bkz: cumartesi anneleri)
(bkz: benim annem cumartesi)
Herkesin dolu dolu benim boş boş geçirdiğim gün.
Tan bestesi. Ebru yaşara vermiş besteyi bi de düet yapmışlar. Güzel olmuş sayılır.
Yarındır.
Entry burda.
(bkz: sadece erkeklerin anlayabildiği cumartesi olayı) aklıma geldi birden yine gülümsedim.
istanbul'un tadını erken erken çıkartmak gereken gündür. içmeye mi gideceksiniz? hava güzelse öğlen gidin azizim.

gecesi de güzel elbet de efendi olmayan hınca hınç kalabalıklara tahammülünüz kalmadıysa veya günışığının tadını bilen insanlardansanız gününün kıymetini bilirsiniz.

gidin bir öğleden sonra da sizin olsun. yalnız olun, her şeyi unutun.

bir gün de hiçbir şey düşünmeyin; güzeldir düşünmemek.
kendisinden sonra bir gün daha tatil olduğu için o kadar huzurlu bir gündür ki, tatillerin en güzelidir kendisi.

pazar mı, bir sonra pazartesi, çekilmez. her saniyeyi boşa geçirmeden değerlendirmek zorunluluğu tatil tadını kaçırır.