bugün

bursa'nın bir köyüdür.

görsel
Bir köy. Merak edip Daha bir defa bile gitmedim.
güzel renkli bir yerdir,özellikle gittiğinizde cin aralığı diye bir kısmı var tavsiye edilir gitmişseniz o aralığa girin.
güzeldir müzeldir ama akp'li bir köydür.
ya memlekette ne cumalıkızıklar var da ilgilenilmiyor ve maalesef hızla betonlaşıyorlar.
misal benim köyüm. daha doğrusu anamın köyü.
şahane ve çeşit çeşit mimariye sahip kerpiç evler vardı. şimdi bir tane yok, bir tane.
Bursa işte, her yeri ayrı güzellik..
Haftasonu arkideşlerimle gideyim de bir kahvaltı yapayım.
Ah canım bursam.
Kahvaltı masasında adam siktikleri intibaı yaratan Bursa köyü.
Uludag'in eteklerinde olmasindan mutevellit cok soguk oluyor.sadece guzel havalarda gezilebilinir.ve köy kahvaltisi degil daha cok alalade kahvalti yemis hissiyle karsilasabilirsiniz.
bursada ağırlandığım sırada kahvaltıya götürüldüğüm bir köy. açık hava avmsi gibi görünmesini saymazsak köy gayet güzel ve tarihi bir köy. kahvaltı ise istanbulda 12 liraya satılan kahvaltı tabaklarından daha vasat ama nerdeyse üç katı hesap geliyor masaya.
Sadece fotoğraflarda güzel. Evet.
kahvaltı yapmanın çok pahalı olduğu köy. bursa dışından gelen misafire burada kahvaltı ısmarlamak şüphesiz ki acı verici bir deneyimdir.
türkiyenin belkide en güzel köyü.
görsel
görsel

sabah saat 7.45 itibariyle.
Bursa'ya gelince gezilmesi, görülmesi gereken otantik bir yer.
muhtemelen arkadaşlarımla 2 hafta sonra gidip gezeceğim yerdir.
Unesco tarafından koruma altına alınan tarihi köy.
böyle binlerce köy var ama şans buraya gülmüştür.
kendi güzel, insanı kendinden güzel bir bursa köyüdür. cin çıkmazı beni çok heyecanlandırmıştı ama çok başka, savaş zamanından kalma bir hikâyesi vardır.

Gezerken arkadaşıma, "ah şöyle bir yerde yaşasam yaşlanır mıydım acaba?" diye sordum. bir amca "ne yapacaksın burada yaşayıp böceklerle?" demişti. anlatamamıştım derdimi pek tabii.
görsel
gitmeyi çok istediğim bursanın köyü .
cumalıkızık ve bursa ile ilgili yararlı ve ilginc bilgilere ulastıgım bır yazıyı sıznle de paylasıyorum.

http://ucanta.com/tarih-k...sile-sindigi-sehir-bursa/
bursa'nın görmek istediğim yerlerinden biri.
fotoğraflarda çok güzel duruyor.
en son 2002 de gittiğim yer.

evimiz cumalıkızık köyüne arabayla 10 dk mesafede. o kadar dibimizde. ama 2002 yılında annemlerle bir haftasonu gezmeye gittiğimizde orada yediğim gözlemeden öyle bi zehirlenmiştim ki, o gün bugündür asla gitmedim. evet bazen eve gelirken minibüslere biniyorum mesela, nedense ve nedense beni eve götürdüğü halde cumalıkızık minibüslerine binmem. diğer alternatifleri bekliyorum.

öylesine yerleşmiş bilinç altıma bu olay. gidenlere afiyet olsun tabi.
Küçük emrahin meşhur ettigi köy.

Gerçi meşhurdu ama onunla patladı.
bursa'da bir köy sanırım. "kınalı kar" adlı bir emrah dizisi çekilmişti,yıllar önce.