bugün

Rumen eski defans oyuncudur.
(d. 26 Ekim 1980), Rumen eski defans oyuncudur. 2013-2014 sezonunu sonunda futbolu bıraktığını açıklamıştır.

Millî takım kariyerine 1999 yılında başlamıştır. Fakat yaşlandıktan sonra Romanya Millî Takımına Bana ihtiyacınız yok demiştir.

https://tr.wikipedia.org/wiki/Cristian_Chivu
iyi bir bektir,ayrıca stoperde oynayabilir.. alternatif olarak kendimi öneriyorum cimboma ; https://twitter.com/Teyed...status/304581484084330496
Basının Galatasaray'ın ilgilendiğini söyleyen futbolcudur.
adı galatasaray ile anılan defansif oyuncular arasında son sıralardadır. ilk sırada kolo toure vardır ve anlaşma sağlanması an meselesidir.
interle 3 yıllık sözleşme yenileyen romanyalı futbolcu.
galatasaray futbol kulübüne transfer olması gündemde olan interli futbolcu.
savaşçı, gözünü budaktan sakınmayan futbolcudur. hani derler ya tekmeye kafa sokmak işte bu tam chivu'luktur. hatta bu nedenle kafatasını bile kırmıştır:

http://www.youtube.com/watch?v=QcCQecCmeos&feature=related
bir beşiktaş'lı olarak adının galatasaray'la anılmasına iyiden iyiye içerlediğim sol bek, stoper, olmadı ön libero...

defansif özellikleriyle ön plana çıkmasına ek olarak sık sık hücuma katılır, fırsat buldukça şut çeker. tabir-i caizse topa da gavura vurur gibi vurur. velhasıl iyidir, iyi...
culio, stancu ve pino gönderilsin ve bu adam alınsın. sadece hakan balta'nın formda olması yetmez bu sezon.
çok iyi futbolcudur. lakin yabancı sınırlamasından dolayı galatasaray'ımızın alacağını düşünmüyorum. ujfa'nın yerine iyi bir türk stoper bulurlarsa belki.
üç büyük takımda da iş yapabilecek futbolcu. ama galatasaray a daha uyum sağlar gibi.
romanya basınına göre galatasaray'ın anlaştığı futbolcudur. yıllık 3 milyon euro alacakmış. eğer bitmişse bu transfer bonservisi elinde olduğu için bomba bir transferdir. sol bek de oynayabilir sol ayaklı yıldız, artık balta'nın iğrenç ortalarından kurtulduk demek istiyorum.

dün ki maçla ilgili açıklama yapmıştır.

--spoiler--
galatasaray çok iyi pres yaparak gol bulmaya çalıştı. bizde duran toplardan gol aradık fakat maç 0-0 berabere bitti. fakat bence bu maçın bir galibi vardı o da galatasaray taraftarı.. türkiye'de futbolun bu kadar sevildiğini bilmiyordum. fenerbahçe ile i̇stanbulda oynadığımız maçta fenerbahçe'nin yaklaşık 50 bin kişilik stadında hiç heyecan yoktu.. ama bugün(dün) galatasaray taraftarını görünce türkiye'de futbolun ne kadar sevildiğini öğrendim. hazırlık maçı olmasına rağmen maç boyunca susmadılar ve sizlerinde gördüğü gibi meşale show yaptılar oluşan sis yüzünden maç 10 dakika durdu. zaten daha sonra öğrendimki dünyanın en yüksek ses rekoru ile guniess rekorlar kitabı'ında ilk sıradaymışlar. hayran kalmadım desem yalan olur
--spoiler--

edit: aga bunları ben değil chivu söylemiş.
fm 2005 in vazgeçilmez d lc si.
(bkz: Overrated)
hayvan.
http://www.sporxtv.com/fu...boksor-chivuSXTVQ21058SXQ
biraz önce attığı yumruğu muhtemelen 1 hafta boyunca herkes konuşacak. böyle erkeklik olmaz... arkadan insanın göremeyeceği şekilde inanılmaz bir yumruk attı yüzüne bari'li oyuncunun. ölmediğine şükretsin adamı içeri atarlar lan...
bugün oynanan chievo inter maçında sergio pellissier ile girdiği ikili mücadele sonucu kafatası çatlayan rumen futbolcu. hayati bir tehlikesi olmadığı belirtilen chivu, bir süre müşaade altında tutulacakmış. bu sakatlık sonrası chivu'nun uzun bir süre sahalardan uzak kalacağı tahmin ediliyor.
championship managerda tarafımdan keşfedilmiştir. sol bekte canavar gibi oynar.
savunma anlamında değerlendirirsek duvar gibidir kendisi. çalım yediği çok nadir görülür. yese bile mücadeleden asla vageçmez koşar , adamın önüne geçer , gerekirse bi tane daha çalım yer ama en sonunda topu kapar.

son yıllarda sol bek olarak sık sık görev aldığı için iyi orta açmaya ve top sürmeye de başladı.
haim fresco'nun devreye girmesini 4 gözle bekliyoruz.
* *
galatasaray'la da adı anılmaya başlayan oyuncu. yine gizli bir operasyonla bitebilir.
2007 - 2008 sezonundan itibaren inter milan formasi giyecek olan 1980 doğumlu rumen defans oyuncusu. frikik kullanma konusunda gayet yeteneklidir, frikikten bir çok golü vardır.
roma tarafından real madrid in sunduğu teklif kabul edilmiştir. kuvvetle muhtemel seneye real forması altında izleriz chivu yu.
güncel Önemli Başlıklar