bugün

çok şeker ve çok sevimli olmakla beraber espri anlayışı da yerinde olan, dostluğun anlamını bilen, dürüst kişiliğiyle takdir toplamış...

öehh be çok resmi oldu.

yanaklarını elma niyetine yidiğimin sevimli prensesi.

gel öpüjem.*
bu insanla tanışmamız çok acaipti. tanıştık, abimin ilkokul arkadaşı çıktı. biraz daha kurcalarsak amca çocukları çıkıcaz ondan korkuyorum. selam ediyorum. söylemeden geçemiyorum, etle rakı tatarın hakkı.
öğrenci evinde pirzola ve mantı yedirerek beni dumurlara uğratmış öğrenci kişisi. ayrıca geçtiğimiz günlerde bir yaşına daha giren sevimlilik abidesi. kardeşiyle birlikte beni besleyen ve doyurabilen anaç arkadaş, dost, akraba, görümce, vs. *
insan, yok yok olamaz...
melek, yok yok görmedim...
şeytan, olamayacak kadar sevimli...
mitolojik biri, olamayacak kadar güçsüz...
sevgili, olmaması gerekir...
arkadaş, başarılı sayılır...
öğrenci, tam ona göre...
sporcu, şaka mısın sen...
seyyah, istekli ama sorumluluk sahibi...
can, olabilir ama uzaklarda...
canan, gerek yok böyle daha güzel...
can simidi, hem fiziksel hem de manen olabilir...
tatlı, evet bu olabilir, bu kadar mı tabii ki değil. ama birini içten böyle tanımlamak o kişiye büyük bir saygı olsa gerek, kodumun hayatında boğazımızda düğümlenen herşey sigara isi, kömür karası ve rakı acısı sen tatlısın ama, herşeyin merkezi değilsin belki ama ay gibisin, görevindesin, başaracaksın...

kendisiyle dostluğumuz eskilere dayanır, 10 yıl aramayın sakın, benim gibi hayatını silmiş biri için 3 yıl da eskidir, kendisi sorunlu bir kişilikti ilk tanıdığımda, sorunlarına ortak olmaya çalıştım pek başaramadım, onun kadar sosyal değildim çünkü her an canlı bir bomba taşımak istemedi belki de yanında. bilemedim. ama ona inandım, hakkında çeşitli planlar yaptım, daha başarılı olması için ama araya yedi cücelerdeki gibi cadı girdi, cadı güzel göründü bana, bir şekilde elmasını yedirdi, ama ben ona hissettirmedim hiçbir şekilde, çalıştım üstelik hissetmemesi için, anlayamadım belki onu, belki o beni, bu çok normaldi ki biz hiç hissetmedik birbirimizi yaşadığım dönem sorunları itibariyle. ama olsun dedik zorladık kendimizi, espri yaptım ona, kuru ve ıslak diye hayatında ilk 3 e koysun diye, koydu mu bilemem ama ben hayatımda bir yere koydum,iz silmeye çalıştım yoruldum,yoruldum ve yoruldum hayatım boyunca ama ona hissettirmedim. herkese karşı mı böyledir bilemem ama bildiğim tek şey, adamdan da espriden de anladığı, tabii o da hata yaptı, orhan gencebay takıldı bir dönem hayatında bir silüetle, sonu geldi mi bilemem ama artık getirebilirim buna eminim, zirvelere çıktık, köprülerdenn geçtik, yorulduk ama en çok o yoruldu, sebep mi? sanırım kondüsyonu iyi değildi, bu konuda beni hiç dinlemedi gitti esra cehyan kastı yalan yanlış yere, sonra ben restart ettim kendimi uzaklaştık, birleşmeye niyetlendim olmadı, ayrı kaldık görüşmedik ve duymadık birbirimizi, ama ne o beni siyahın içinde gördü ne de ben onu yediveren gülü gibi açmış şekilde...

mutasyona uğradık belki, belki sadece hatıra ışınları vurdu bizi...
ama tekrar seni görmek güzel olacak, tekrar kuru ve ıslak diyebilmek...
Victor-victoria-fedakar ölü gelin aşk üçgeninin sevimli karakterler ve sınırsız hayal gücüyle,müthiş bir şekilde anlatıldığı bir Tim Burton filmi.
(bkz: istiklal caddesi kadar)*
zirvelerde bi kere gördüğüm (sanırım) ama arada entrylerini beğendiğim için sözlükte baktığım yazarlar arasında olan yazar. (anlayan var mı?) bu aralar sanırım yoğun pek yoğunlaşamıyor gibi geldi. yine de sözlüğe girdiğimde kaliteli olan eski yazarların entrylerine bakmaya devam ettiğim sürece hep listemde olacak kişi.

film olarak ise duygusal yer yer komik sonra yine duygusal sonra yine neyse güzel bir film.
ne okuduğu okul belli ne de yaptığı iş. bi bakıyosun kafasında şantiye kaskı, bi bakıyosun önünde bilgisayar. bi iş çeviriyo ama hadi hayırlısı.

sap uzmanı ne lan? sistem mühendisliği ne? bi bunu açıkla bana önce.

şaka şaka.

çok seviyoruz kendisini ailecek. hay senin koca yanaklarını ısırayım e mi...
doğum günü kişisi. kayıtlı hiçbir telefondan ulaşılamayan. özlediğim dost kişisi.
uzun süredir entry girmiyor olması beni üzen kaliteli yazar.