bugün

beklenti varsa sonu evliliktir.
Arkasindan mutlaka, bekaretin kaybedildigi ilişki türüdür. Sayısız tecrübeyle sabittir. Az sayıda istisna kaideyi bozmaz.
Ciddi ilişki adı altında, çok farklı seyler yaşanıyor ya, neyse. bu cümleyi ne zaman duysam, bıyık altindan gülerim.
Ben gülmeden uzun süre duramadigim için sevmiyorum.
eğer bazı ciddi ilişki öncesi dönem ve aktiviteleri yaşamamışsanız aramayacağınız ilişkidir.
gerçekten istediğim ve bulduğum zaman evliliğe kadar gitmesini dilediğim ilişki türüdür.
Hiç sahip olmadığım bir ilişki türüdür. Kendimi hep sevdiğim kişiye sdadığımı düşünüp hep böyle birlikte bir evde yaşamanın hayalini kurabildimse de ne uzun süreli ne de uzun bağlılığa sahip bir ilişkim olmadı .

Bazen böyle birbirine organ bağışı yapan ya da 4-5 senelik 10 senelik ilişkisi olan insanları görünce özeniyorum. Benim DNA m kabul etmiyor herhalde böyle bir şeyi .
buluşunca kaşların çatık gezildiği, ilk gülenin kaybettiği ilişki türü.
siyaset konuşulan ilişkidir.
buluşunca kaşların çatık gezildiği, ilk gülenin kaybettiği ilişki türü.
bir kişinin tarafına evrilen ilişki biçimi. ikinin bir bütün olma hali yoktur, birinden biri kendini yitirir.
Taraflarının daima kaşları çatık halde gezdiği ilişki.
Evlilik.
"içinde bulunduğum bir hızlı tren adeta. bir yere kadar olacakların farkındasın sonrası rayların götürdüğü yere kadar gidecek."

böyle bir taslak bırakıp gitmişim bu başlığa. ona benzer bir şey yazmaya geldim yine. bir yanınız her şeyden memnun diğer yanınızsa soru işaretleriyle "nereye gidiyoruz ya" diye içinden geçiriyorsa allak bullak iniş çıkışlarla karşı tarafın asabını bozarsınız başka bir şey değil. ciddi olduğunu varsaydınız ilişkinizde keskin iniş çıkışlar varsa ya kendinize dönüp bakın ya da karşınızdakini ne kadar zorladığınıza.
Ben istemiyorum artık ciddi ilişkiler soeun getiriyor. Üzüyor.
Ben tükürük yarıştırabileceğim,
Portakallı jelibonları önce yiyebileceğim,
Sacmalamalı, kahkahalı ama kanka olunmayan sevişmeli öbücüklü ilişki istiyorum
hiç kimse oralı olmuyor şimdiki zamanda sırf zaman nasıl geçsin diye sevgili yapılıyor sonra bakmışsın uzun süre oluyor bir bahane bulup ondan ayrılıyorlar ciddi düşünen insan çok az.
ilişkiye başlarken biz evlenicez ciddiyiz diye başlarsanız o gün kaybedersiniz çoktan. gelişine akışına bıraktıktan sonra anlayabilirsin ciddi mi yılışık mı
fazla ciddileştikçe insanın beklentileri artar ilk baştaki cicim ayları söndükten sonra o günleri görebilmek adina çırpınır çünkü söz vermişlerdir evleneceğiz diye söz verdikleri için yaşadıkları olumsuzlukların farkına varamayıp bataklığa batacaklardır. birisi bir gün yorulup mutlaka gidecektir.
ilişkinin ciddisi falan olmaz.
sen mutlu olduğun için mi birliktesin
zorunlu olduğun için mi birliktesin
şuan ne hissediyorsun
geleceği düşünmeyi bırak ve ana odaklan güzel insan.
herkesin harcı değildir.
(bkz: devir kötü)
kalem eteğimi çektim ciddi ilişkimi arıyorum.
çirkin esprilere ev sahipliği yapan ilişki türüdür.
şimdi ciddiyet ölçütü herkesin farklı yalnız.
neye göre kime göre.
Ani başlayanları çok korkutucu olan ilişki çeşidi.

insanlar nasıl daha 1-2 haftadır tanıdığı kişilerle ''evet cuma gününden itibaren ilişkimiz başlayacak, sen potansiyel çocuklarımın anası, ben de potansiyel çocuklarının babası olacağım, zaten evlenmeyeceksek bu ilişkiye hiç gerek yok'' kafasında bir şeylere başlayabiliyor merakla izliyorum şöyle uzaktan. Olm aşırı korkutucu ya. Bu kadar fazla beklentiye girmek, karşı tarafa seni yeterince tanımasına müsaade etmemek, daha fiziksel paylaşımlar olmadan ''aşık oldum'', ''aşık oluyorum'' modlarına girmek, millet kafayı yemiş abi. Bu kadar hızlı başlayan ilişkilerin ve evliliklerin çabuk bitmesine de şaşırmamak gerek.

Yıllardır yalnız yaşayan, kendine ait bir kural ve düzen bütünü olan, bekar bir adam çat diye 2 haftada yıllarca süren bir sistemi değiştiremez, hayatının merkezine bir başkasını bu kadar kolay ve ani entegre edemez, zamana ve paylaşıma ihtiyacı var. Kadınlar bu konuda hiç anlayışlı değil, böyle konuşunca ''tamam, sevişecek, evlenemeyecek benimle'' deyip direkt gidiyorlar. Sekse erişimi herkesin gayet kolay artık, seninle sevişmezse başkasıyla sevişecek bu adam bir şekilde amaç seks değil ki, anlatamıyorsun bunu. Evliliği bu kadar amaç haline getirmek ne kadar doğru? 6 ay sonra evlenip 5 yıl sonra da boşanacağın ciddi bir ilişki yerine, 5 yıl sevgili şeklinde devam eden ve sonra karşılıklı olarak kendiliğinden evlilik seviyesine atlayacak açık bir ilişkiyi yaşamak daha doğru değil mi?
Sevilen kişiyle yaşanıyorsa iyidir.zaten ciddiyetsiz ilişki mi olur.
boş adam işidir.
istediğim fakat yapamadığımdır. hep gülesim geliyor.
Bulunmak istedigim iliski durumu.
insanların genel olarak gayrı ciddi oldukları 2000 li yıllarda, yaşanması zor olan ilişkidir. Bir defa insanların psikolojik yapıları günümüzde ciddiyete uygun değildir. Ülkemizde Gevşeklik had safhada iken “ciddi ilişkiler kurulmasını beklemek” ütopya gibi bir durumdur.