bugün

. sadece yıldız oyuncu için maça giden değil, takımı için maça gidendir. takımı geriye düşünce sahayı terk eden değil, daha çok bağırandır, başka takımların başarısıyla "sekiztaş ehehehe" diye dalga geçen değil kendi başarılarıyla övünendir. kısacası candır, kandır.
galatasaraylıyım ve cok mutluyum ama bu hayata bı daha gelsem belkıde besıktası tutardım bılmıyorum neden 'sevinmek icin sevmedik' lafı cuk oturur carsılı cocuklara carsı dedınde sırf maclardan once kazanda takılmak ıcın bıle besıktaslı olurdum belkı sallıyorum bılmıyorum.
(bkz: şaka gibi tutulan beşiktaş)
(bkz: kaybetmekten korkuyorsan beşiktaşı tutmayacaksın)
kaybetmekten korkmaz.

kaybetmekten korksak beşiktaş ı tutmazdık ulan der, helal olsun.
içinde olmaktan gurur duyduğum insan grubudur. Ciddi ciddi hem de.
şaka maka galatasaray'ı tutan insandan evladır.
delikanlı adam gibi adamdır.
suçu olmayan insandır. suç babasındadır.
beşiktaş’ı güneşli günlerde bulmadık ki karanlık çökünce terk edelim...!
kargalar sürüyle kartallar yalnız uçar...
normal insandır. sanki fenerbahçeyle galatasarayı tutan insan ayrıcalıklı oluyor. takım ulan bu tutulur tutulmaz sana ne kardeşim.
Galatasaray'ın forması iki sene önce kümede kalmaya oynadı. Devre arasında milyon eurolar saçılarak stancu, zapata, culio gibi transferler yaptılar ilk 10 a girebilmek için. Ancak bu sene beşiktaş'ın forması şampiyonluğa oynamakta ve devre arasında şampiyonluk için transferler yapıldı. işte ciddi ciddi beşiktaş'ı tutan adam formasının kutsallığından beşiktaş'ı tutar.
insanlar için kutsal sayılan kavramlardandır takım tutmak.
hayatımızda nasıl ki bazı şeyleri karşılıksız sevme güdüsüyle yaşıyorsak bu da öyle bir durum. bazılarını seçme şansın olur, bazılarını ise seçemezsin, kabullenirsin.
aileni seçemezsin ama seversiniz. karşılıklıysa sevginiz mutlusunuzdur.
bir kızı seversiniz, o sizi sevmese de yeri sizde hep ayrı olur. aşkınız büyükse karşılık vermese de üzerinden çok farklı hayatlar, çok farklı bedenler geçse de o kadın/kız hep özel olarak kalır.
ülkenizi seçemezsiniz, biraz milliyetçi olan bir ailedeyseniz eğer ne kadar boktan bir hayat sürseniz de vatanınıza ihanet etmezsiniz.
takım sevgisi de bu minvalde bir olgu bana göre. ben beşiktaşlıyım, sen galatasaraylı, fenerbahçeli, trabzonspor, bursaspor, antalya, karşıyaka, göztepe, adana, kocaeli, sakarya uzar gider.
bazısı bir yere aidiyet için takım tutar lakin çoğunluğu için bir an bütün hayatının gidişatını belirler.
ben yiyeceğim bir dayaktan beşiktaşlı biri tarafından kurtulduğum için, "ben de bu adam gibi olacağım, beşiktaşlı adamlar böyle iyi, sevecen, dürüst oluyor" diyerek beşiktaşlı saydım kendimi. o adam x takım taraftarı olsaydı ben de x takım taraftarı olurum. hepimizin hayatında vardır böyle dönemeçler.
sonradan takım değiştirdiğini söyleyenler için fazla sözüm yok. aidiyet yüzünden gibi geldi bana bu zamana kadar. bir zamana kadar orada olmak istedi, orada x takım taraftarı olmak hoşuna gitmeyince y takım taraftarı arasında olmayı tercih etmiştir. saygı duyulur.
önemli olan rakibine saygı duyabilmesidir kendini taraftar addeden bireyin. önce rakibine, rakibinin değerlerine saygı duymalı ki eşdeğer bir hakedişi olsun.
aşkın en saf halini yaşayan insandır, sevinmek için sevmez.
http://www.youtube.com/watch?v=N1po8a6st2Q
http://www.youtube.com/watch?v=bJXSY8Z6lek

Çile de çekse göğsüne taş basandır.
sevinmek için sevmemiştir. *
Bakış açısı, hayata ve yaşama karşı tutum meseledir. Futbol sadece bunun bir parçasıdır.
her maç sonrası sigarayı 2 pakete çıkarması ve bu saatten sonra çok dertli olması muhtemel olan insan.
kararına saygı duyulması gereken insandır. isteyen galatasaray' ı, isteyen beşiktaş' ı, isteyen fenerbahçe' yi, isteyen doğduğu şehrin takımını destekleyebilir, bu konuda özgürdür.
takımından başarı beklemez. kaybetmeye alışkındır bi yandan. hep azınlıktır. halktandır. halkın takımını tutar. emekçidir, alın teriyle kazanır, bir tas çorbayla doyar. alayına karşıdır, duyarlıdır.
TAKIMLARI LIGI EKSI AVERAJLA BITIRIKEN ORTALARDA OLMAYAN DIGER TAKIM TARAFTARLARI GIBI DEGIL NE OLURSA OLSUN BESIKTASLI OLAN INSANLARDIR. AZDIRLAR OZDURLER. BASARI ICIN HER YOL MUBAH OLANI DEGIL MUCADELE EDEN OLMAK ISTERLER. RUHLARINI SEYTANA SATMAYAN INSANLARDIR.
maldır.
her sene üzülmeye mahkum insandır.
300 spartalılarız biz. karizmatik ve onurluyuz.
başarısızlıklarının üstünü sevinmek için sevmedik türevi sözlerle örterek takımlarını en şerefli takım ve dolayısıyla kendilerini de çok şerefli insanlar sanırlar. onlara göre tüm hakemler galatasaraylı veya fenerbahçelidir. federasyon da keza aynı şekildedir. herkes beşiktaşın karşısındadır.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar