bugün

reisi bitiren karardır. muhtemelen bu hamleyle erken seçime oradan da %60 la cehape tek başına iktidar olacak.
eski tarafsız, devleti ve milleti temsil eden cumhurbaşkanı olayı bitti.

artık başğan olmak için birbiriyle yarışan muhtelif kişiler var. %51 oy alınca tanrı falan olunmuyor.
bakalım bizim hasan baltacı ne yapacak. sürüye mi uyacak, aklına mı..
siyasi bir konusma yaparken alkis tutan pasasi, onunde cubbelerini dugmelemeye calisan yuksek yargi mensuplari ayaga kalksin.
ayaga kalkmamalarini saygiyla karsilarim. makama saygi vardir ama o makamdaki kisinin kendi makamina ne kadar saygisi var?
Yine klasik CHP tarzı çocukça hareketler. Kardeşim beceremediniz muhalefeti adamı ellerinizle başkan yaptınız. "bare ayağa kalmayalım yea, sorarlarsa protesto deriz" diye saçma sapan hareketler.

Rte oturup ağlar eminim, Binali yıldırıma şikayet falan eder "örtmenim bunlar ayağa kalmadılar" diye.

Lan valla şüphe ediyorum 23 nisanda koltuğa oturtulup unutulan çocuk mu yönetiyor chp'yi diye.
Bütün dünyada yer yer oynamalara sebep olacak, anca taşra kurnazı zeka seviyesinin alabileceği bir karar.

Bir buluş demek daha doğru. Kimin aklına gelebilir böyle birşey aq. Ayağa kalkmıyorsun. Vay anasını. Götünü koltuğa yapıştırıp dünyanın gelmiş geçmiş en etkili protestosunu yapıyorsun. Tayyip'in yüzünü görmek istiyorum yarın o saatlerde.
Anıtkabire çocuk parkı yapılınca ağlayan zihniyettir.
Şahsen bu işin sulandırıldığını, tepkinin yersiz ve hadsiz olduğunu düşünüyorum.

Lakin şöyle de bir gerçeklik var; partili cumhurbaşkanı dediğimiz şey, kendisine oy veren kesimin lideri demektir. Eh, ona muhalifler de yemin töreninde ayağa kalkmayabilir. Hatta izin dahilinde olursa o törene katılmayabilir.

Yeni sistemin değişik püf noktaları. Hayırlısı olsun.
Sistemi kabul etmiyorsan cb nını tanımıyorsan,Meclis'e gelmiceksin hatta partimi kapatıp tası tarağı toplayıp gideceksin.tabi bu kadar avanta yemek varken devletten niye bıraksın.
chp nin niçin sittin sene iktidar olamadığının en iyi göstergesi olan komik bir karardır. sn. cumhhurbaşkanı yemin edecek sen kalksan ne olacak kalkmasan ne olacak kardeşim. çok da tınnnn denilen bir durumdur.
Ülkedeki anamuhalefetin içler acısı durumu. Ayağa kalkmayacaklarmış. Meclise gelmeseler daha iyi olur bence. Zaten varlığı yokluğu bir.
kırdığı hayvani bir pot * ile seçimde muharrem inceye en az 5 puan oy kaybettiren kılışdaroğlunun yeni süpersonik fikridir. o "süper"in yerine başka bir şey yazacaktım ama neyse sabah sabah..

böyle oturduğu koltuktan kalkmayı bilmeyeni oturduğu koltuk ile beraber atacaksın kapıdan dışarı. biraz masraf eder yeni koltuk alırsın ama makamın saygınlığını milyarlar verseler geri alamazsın.
Umurumda olmayan tepkidir. Bir vatandaş olarak ben ayağa kalkmam o ayrı tabi.
Tuncay Özkan’ın koluna mavi bant yapıştırmasının ardından, CHPli vekillerin Erdoğan’ın yemin edeceğini sırada ayağa kalkmaması CHPnin emin adımlarla iktidara yürüdüğünün göstergesidir. beee mk salakları size bu kafayla erdogan 20 sene daha sandığın çöpünü toplatır durur. Adam her iki kişiden birinin oyunu almış hala gevezelik yapıyorlar.

not:Akp’li damgası yiyecem hissediyorum. affet ince baba :/
Akpli damgası yer misin bilmem de niyazi olmamaya dikkat et.
işte muhalefet bu zihniyetle yönetildiği için akp 16 yıldır iktidarda. Yoksa çok başarılı olduğundan filan değil. Muhalefet, muhalefet değil de ondan.
Sictik siviyoruzdur bu baska bisey degil.

Resmen millete siz kimsiniz demektir. Milletin kararina riayet etmemektir.

Ama ayni milletten de oy beklenir tabi.
Bu millet size sictigi boku vermez.
(bkz: rte için kalkmayıp pkk marşında hazırola geçmek/#39811712)
yeni sistemle birlikte cumhurbaşkanlığı devletin ve ulusun birlik ve bütünlüğünü simgeleyen partiler üstü bir makam olmaktan çıkıp, siyasal bir figür olmuştur. bu nedenle de bundan sonra hiçbir cumhurbaşkanına özel bir saygı göstermemiz gerekmiyor. obama yanından geçerken, oturduğu yerde istifini bozmadan hamburgerini yiyen adamı anımsıyor musunuz? hah, işte bizde de bundan sonra durum budur; alışın.
bari boşuna ayağa kalkma kemal ketılın tuşuna basıver bebeğim.
güncel Önemli Başlıklar