bugün

chp; pkk lıları aklamaya yarar 1994 te leyla zana yı 2016 da figen yüksekdağ ı mecliste aklamaya çalıştığı gibi. chp; fetöcülere sahip çıkmaya yarar. chp dhkp-c li militanlara sahip çıkmaya yarar. chp pkk sempatizanı kişilerin milletvekili olmasına yarar. chp; pkk nın siyasi kanadı hdp ile ortaklık kurmaya yarar.
kısacası elle tutulur bir boka yaramaz.
Chp nin başına tüm türkiyeyi kucaklayacak, statikodan uzak, erdoğan dengine yakın bir siyasetçi gerekiyor. Şayet böyle birisi gelirde, seçimler de erdoğan la başabaş çekişeceği anlaşılırsa bundan Türkiye kazanır. Yeni sistem de chp nin iktidar olması eskiye nazaran daha kolay. Yeterki chp buna inansın. Türkiye 15 yıldır muhalefetsiz yönetildi. Bundan dolayı devlet hizmette rakamları muhatap aldı.

Fasülye 15 tl ye çıktı diyoruz ama nedenini muhalefet bile söylemiyor.
Bugün cnn haber de izledim. Toptancı da fasülye 6, 6.5 tl. Markette ise 15 tl. Peki toptancı üreticiden kaça alıyor? Ya 2.5 ya da 3 tl ye. Görüldüğü gibi, üretici hamallığına çalışırken arada üretime zerre faydası olmayan aracılar kazanıyorlar. Aracıların ensesinin kalınlığından dolayı ne hükümet benim dediğimi diyebiliyor ne de muhalefet.

E şimdi çiftçi ölüyor diyenler bu sorunu görmezden gelirlerse bu onların samimiyetsizliğini gösterir. Bir muhalefet çıksın ve çifçi ile tüketici arasındaki aracıları kaldıracağını ve koopartifler kurularak çifçinin malının pazarlanacağını söylesin. Bakalım götü yiyor mu?
Bir partiyi parti yönetmez, Kişiler yönetir partiyi. Bu yüzden parti ne işe yarar değil, yöneticileri ne işe yarar diye sormak lazım. Tabii ki ancak korkuluk olmaya yararlar.
başlıkta yazılanları okudum bu ülkedeki insanlar her şeyi sonuna kadar hak ediyor gram üzülmüyorum.

adamlar açlıktan ölecekler hala göt yalama peşindeler aq.
(bkz: Hayır)

Ay pardon yanlış oldu alışkanlık işte.

Her boka hayır diyen saçma parti.
zararı yok zira evet i gömdük size .
Eskiden irtica ayağına parti kapattırıyordu, şimdi o işe de yaramıyor.
güncel Önemli Başlıklar