bugün

guns n roses ın yıllardır çıkması beklenen albümü.. grupta afd kadrosundan birtek axl kalmışken uyi kadrosundan dizzy reed bulunuyor.. onun dışındaki herkez gruptan ayrılmış olsada, konserlerde izzy stardlin üstadı görebiiliyoruz..
kasım ayında çıkması beklenen better twat irs gibi harika şarkıları içerisinde barındıracak albüm.
axlın çıkış tarihini sanırım 87312. kez ertelediği albüm. son tarih olarak 7 mart 2007 yi söyledi lakin aynı cümlede bunun bir garanti olmadığını vurguladı. kısacası bi 10 yıl daha bekleyebiliriz albüm için.
23 kasımda amarikalarda boy göstermeye başlayacak albüm. sanırım bu kez oluyor lan.
sonunda çıkması kesinleşen albüm. ne zaman çıkacak diye takip etmek isteyenlere sayaç bilem var.

http://www.gnrturkey.net
bu kasımda tüm amerikaya beleş dr pepper içirtecek albümdür. diğer tüm guns n roses albümleri gibi müzik piyasasını doğrudan etkileyecek güzelliğe sahip. ilk single'ı albümle aynı isimdeki parça chinese democracy.
inanması güç olsa da internet ortamına düşmüş olan albüm.
sonunda dinleme fırsatına nail olunmuş albüm. resmi web sitelerinde 23 kasımda piyasaya çıkacağı söylense de internete çoktan düşmüş.
*
internette full albümü bile bulunan olan guns n roses albümüdür. adamın biri şarkıları kaçırmış ve internete sunmuştur ve şu an fbi tarafından sorgu altındadır..
parça listesi şu şekildedir;

1. "Chinese Democracy" 4:41
2. "Shackler's Revenge" 3:35
3. "Better"
4. "Street of Dreams"
5. "If the World"
6. "There Was a Time"
7. "Catcher in the Rye"
8. "Scraped"
9. "Riad N' the Bedouins"
10. "Sorry"
11. "I.R.S."
12. "Madagascar"
13. "This I Love"
14. "Prostitute"

Yapımcı: Axl Rose ve Caram Costanzo.
yayıncı şirket ise Geffen Records'dır. **14 yıllık çalışma sonucu 23 kasım 2008'de yayınlanmaya hazırlanmıştır.*
myspace sayfasına albüm çıkmadan tüm şarkıları tamamıylen konulmuştur.
http://www.myspace.com/gunsnroses

an itibariyle şarkılar, 2 gün içinde toplamda 47 milyon küsür kez dinlenmiş.. bu bir rekor mu? tabikide evet..
Asırlardır* çıkması beklenen, sonunda gerçekten çıkacak gibi görünen albümdür.

Tamam artık kıyamet kopabilir.
bugün amerikada satışa sunulacaktır.
çin'de yasaklanmış albümdür. yaşasın demokrasi.
demokrasisini eleştirdiği çin'de "kimse bu müzik türünü dinlemiyor, gürültülü" diyerek yasaklanmış guns'n'roses albümüdür.

oysa çin'de bu tür müzik yapan grupların olduğu bbc'ye göre vâkidir.

eleştirildiği şeyi yaparak kendisini haklı çıkarabileceğini uman bir iktidarı vardır. ve isminde ne üzücü ki komünist lâfı geçmektedir.
bir kaç gündür kesintisiz dinliyorum bu albümü, beğendiğimden değil maalesef, beğenebilecek bir şeyler çıkarabilmek için.

benim gözüme guns n' rosesguns n' roses yapan üç önemli etken vardır:

1- axl'ın yırtıcı vokali.

2- slash'in efsane soloları.

3- yapılmış muhteşem besteler.

bu albüm çıkmadan önce ben şahsen üçte bire razıydım. slash'in zaten olmadığını bilerek ya müzikal altyapısı sağlam, ya da axl'ın vokalleriyle taşıyacağı bir albüm bekliyordum. ikisi de olmayınca, büyük hayalkırıklığına uğradım. axl'ı seviyoruz, bayılıyoruz, ama 14 senenin sonucu bu olmamalıydı sanki. tatmin olmadım, olamadım.

albümün benim açımdan tek pozitif yanı, çok sevdiğim çılgın gitarist buckethead'in bazı şarkılarda attığı enfes sololar.

umarım axl'dan çıkacak son albüm olur bu, biz mazide yaşamaya devam etmeye razıyız. en azından ben razıyım.
4-4 'lük 2008 yapımı axl rose albümü .
o kadar sene ha çıktı ha çıkacak muhabbetinin ardından, internetten hiç bir parçasının son halini dinlemediğim, aynı eski günlerdeki gibi satışa sunulmasını beklediğim albümdür.

satışa çıkar çıkmaz hatrı sayılır bir meblağ ödenerek alınmış*, deliler gibi dinlenmiş, bir daha dinlenmiş halen doyulamamış mükemmel şeydir. bişeydir işte, albümdür. ve ne olursa olsun axl falan değil babalar gibi guns n roses dır.
better parçası dinlenesi albüm.
albümle aynı adı taşıyan şarkının girişi feci şekilde tntyi hatırlatmaktadır bu bünyeye.

ayrıca better tam bir use your illusion şarkısı olmuş, koysanız sırıtmaz. axl bu şarkıyı çok uzun süre önce kaydetmiş olmalı. en nihayetinde 15 senelik albüm..
içinde better, shackler' s revenge gibi leziz şarkılar barındıran guns n roses albümü. axl rose' un oouuu ları bu albümde de devam etmiş.
sozleri boyle olan sarki.

It don't really matter
You're gonna find out for yourself
No it don't really matter
You're gonna leave this thing to somebody else

If they were missionaries
Real time visionaries
Sitting in a Chinese stew
To view my dis-in-fat-u-ation

I know that I'm a classic case
Watch my disenchanted face
Blame it on the Falun Gong
They've seen the end and it can't hold on now

'Cause it would take a lot more hate than you
To end the fascination
Even with an iron fist
All they got to rule the nation
When all I've got is precious time

It don't really matter
Guess I'll keep it to myself
Said it don't really matter
It's time I look around for somebody else

'Cause it would take a lot more time than you
Have got for masturbation
Even with your iron fist
All they got to rule the nation
When all we got is precious time
All they got to fool the nation
When all I got is precious time

It don't really matter
I guess you'll find out for yourself
No it don't really matter
So you can hear it now from somebody else

You think you got it all locked up inside
And if you beat 'em enough they'll die
It's like a walk in the park from a cell
And now you're keeping your own kind in hell
When your great wall rocks blame yourself
While their arms reach up for your help
And you're out of time
metallica gibi artık gençlere yer açması gereken bir grup olan gnr nin albümünün adı. genel olarak çok beğenilmemiştir. beğenenler 2008de başka bişey çıkmadığı için beğenmişlerdir.
şarkı 5 dk ama ilk 1 dakikasında sadece efekt olan orası dışında çok güzel olan gnr şaheseri.
ing. çin demokrasisi.

(bkz: oksimoron)
(bkz: çin halk cumhuriyeti)