bugün

Efsanevi beat kuşağı yazarı. Çok severim chinaski'yi ben.
pis moruk.
Orospu turnusolüdür. Net.

Yoksa kadınlara köpek kadar değer vermeyen , onları seks objesi olarak gören bir adamın kitabını özsaygısı olan bir bayanın beğenebilmesi mümkün değildir. Siz istediğiniz kadar eksi basın ama bu maalesef sizin orospu ruhlu olduğunuz gerçeğini değiştirmeyecek.
üst derecede tanışmak istenilen insan.
anlatılacak o kadar çok şey var ki hakkında.
kelimelere dökemiyorum.
karşılıklı rakı içmeyi istediğim zat-ı muhteremdir. nur içinde yatsın.
Arkasından atılıp tutulan insan. Yaşasaydı üsttekilere küfrederdi kesin.
kadinlara deger vermezliginin temelinde, 20li yaslara kadar bir kadinla olamamis olmasi bulunmaktadir.

ilk olarak "ekmek arasi" kitabi okunup, onunla ilgili fikir alinmalidir.

cocukluk ve ergenligi aile ici siddet, yoksulluk, sigiller ve tercih edilmeyen erkek olarak gecen bir insan olarak bukowski, yazdiklari ile az bile yansitmis olabilir icindekileri.
“My dear,
Find what you love and let it kill you.
Let it drain you of your all. Let it cling onto your back and weigh you down into eventual nothingness.
Let it kill you and let it devour your remains.
For all things will kill you, both slowly and fastly, but it’s much better to be killed by a lover. ~ Falsely yours” demiş yazar.

saygılar.
ekmek arası okunmalıdır.
charles bukowski nin bir şiir kitabının kapak resmi.

http://instagram.com/p/wGlpmtqZ1b/
--spoiler--
''havagazı ile intihar etmeyi denemiş, başarısız olmuştum.ama başka bir sorunum vardı. sabahları yataktan çıkamıyordum. nefret ediyordum yataktan çıkmaktan. herkese ''insanlığın en büyük iki icadı; yatak ve atom bombasıdır'' diyordum.deli olduğumu düşünüyorlardı. çocuk oyunları, ömürlerini çocuk oyunları oynayarak geçiriyordu insanlar.hayatın dehşetinden etkilenmeden rahimden mezara gidiyorlardı.''
--spoiler--
--spoiler--
''Bir kadın olarak doğmuş olsaydım, kesinlikle orospu olurdum. Erkek olarak doğduğum için sürekli kadınları arzuladım, ne kadar aşağılardaysan o kadar iyidir. Buna rağmen kadınlar -iyi kadınlar- beni korkuttu çünkü onlar ruhunuzu ele geçirmek isterler sonunda, peki o zaman ne kalırdı benden geriye korunmak isteyeceğim? Açıkçası fahişeleri, düşmüş kadınları arzu ettim, çünkü ölüdür onlar ve serttirler, sizden hiçbirşey beklemezler. Çekip gittikleri zaman hiçbirşey kaybetmezsiniz. Öte yandan bütün bunaltıcı bedellerine rağmen yumuşak, iyi kadınlara da hasret çektim. iki türlü de kaybettim. Güçlü bir adam her ikisinden de vazgeçerdi. Ben güçlü değildim. Böylece kadınlarla, kadın düşüncesiyle uğraştım durdum.''
--spoiler--
--spoiler--
''hakkımda yazılanlara gelince, bazı tanıtım yazıları, makaleler, bir kitap ve biyografi sayılabilir; ancak onlar bu duvarın arkasındaki dolapta bir yerdeler ve şimdi gidip ararsam terler ve sıkılırım. siz de bunu istemezsiniz biliyorum, sağ olun. ayrıca daktilo ve imla yanlışları için özür dilerim. ikisine de hiçbir zaman ilgi duymadım...''
--spoiler--
hem çok zeki, yetenekli ve dahi adam olup aynı zamanda sigortaları yakmış, idealsiz, amaçsız, gevşek adam olma trendinde bir halka daha.. bir popüler kültür yazarıdır, bir henry miller çizgisinde giden tipik amerikanın tipik sıradışı görünümlü sıradan yazarlarından biridir,, kesinlikle kalemi güçlü değildir, sadece konuşma dilini şiire ve düzyazıya aktarmadaki yeteneği nedeniyle, bir de argoyu ustaca kullanması nedeniyle, bir de küfürbaz ve kadınlara içkiye ve kumara olan düşkünlüğü nedeniyle, bir dönem çok tutulmuştur,, amerikada anket yapsan türkiyede olduğu kadar tanınmıyordur eminim, adamlar kullanmış ve atmışlardır, biz hala orjinal birşeymiş gibi adamın fikirleriyle geçiniyoruz, ne komik bir durum,, ayrıca bir zamanlar çok severdim kendisini, fakat zamanla okudukça ve tanıdıkça anlıyor insan,, onun da diğerlerinden farklı olmadığını.. üzgünüm beyler, eksileyebilirsiniz, ama gerçekleri değiştiremezsiniz..

arthur demişim, henry olacaktı, dilim sürçmüş..
--spoiler--
Yüzde yüz insan yoktur aslında. Hepimizin, başkalarının farkında olup bizim farkında olmadığımız deli ve çirkin bir yanı vardır. Yoksa bu çiftliğe nasıl katlanabilirdik?
--spoiler--

--spoiler--
Aşk ne zaman biter biliyor musun ? Bitti dediğinde yüreğin acımıyorsa.
--spoiler--

--spoiler--
insanların, senin hakkında ne düşündüklerini önemsemeyerek, ömrünü uzatabilirsin mesela.
--spoiler--
sabah erkenden kalkıp işe gitmeyi eleştirip yine de işe giden kişi. bu yönüyle takdir ediyorum.
tam bir kopuktur. bütün eserleri şarap ve viski kokar. onu okurken en azından bir kaç şişe bira olmalı yanınızda.

ciiddiyim.
sırf kendisi yüzünden pall mall içmeye başlamıştım bu adamın. beyni güzel insandır.
çapkınlar için bir şiir. işe yarar.

çok fazla erkekle birlikte yaşamamış kadınları yeğlerim.
bekâret beklemiyorum ama deneyimle duyarsızlaşmamış
kadınları yeğlerim, bu kadar basit.

erkeklerini tutumlu bir şekilde seçen kadınların
kendilerine özgü nitelikleri vardır;
yürüyüşlerinde,
gözlerinde,
kahkahalarında ve müşfik kalplerinde kendini belli eder.

çok fazla erkeği olmuş kadınlar
bir sonraki erkeklerini
duygudan ziyade
intikam arzusuyla seçerler sanki.

oyunu bencilce oynadığında
her şey aleyhine çalışır insanın;
aşkta ısrar edemez
ya da şefkat talep edemezsin.
sonunda vermeye razı oluduğunu
almakla yetinmek zorunda kalırsın ki
genellikle hiçtir.

bazı kadınlar hassas şeylerdir
bazı kadınlar leziz ve harikulade.
güneşe işemek istiyorsanız işeyin
ama lütfen iyi kadınlardan uzak durun.
"Noel ve Yılbaşı üzerimize doğru geliyor yine. O mide bulandırıcı ikili. Televizyon mağaralarından çıkan bütün o kalabalık. Aile toplantıları. Hiçlik, sahte sarhoşlar, sahte gülümsemeler, sahte insanlar.

Bir şekilde atlatırız umarım, bir kez daha.”

Charles Bukowski

aynen öyle, aynen.
Bazen bazı yerler de bazı insanlar bir başka. Ne bileyim saatle'de kahve kopenhang'da bira gibiler.
hayatını uç şey üzerine kurduğunu söyler; kadınlar, içmek ve yazmak. Ayni zamanda at yarışlarını çok seven ve dile getiren yazardır.
"yolu istemedim,
yazmak istedim
ve bunun için duvarlara
ihtiyacım vardı."
Yalnız olmak yanlış bir kalpte olmaktan iyidir.
iyiki tanıdım dediğim yaşlı osuruk. Keşke yaşasa idi ve daha fazla yazsaydı.
--spoiler--
''beni tanıyan herkesin size söyleyeceği gibi, makbul biri değilim. kötü adamı sevdim hep, kanunsuzu, hergeleyi. iyi işleri olan sinek kaydı tıraşlı, kravatlı tiplerden hoşlanmam. ümitsiz adamları severim, dişleri kırık, usları kırık, yolları kırık adamları. ilgimi çekerler. küçük sürpriz ve patlamalarla doludurlar. adi kadınlardan da hoşlanırım; çorapları sarkmış, makyajları akmış, sarhoş ve küfürbaz kadınlardan. azizlerden çok sapkınlar ilgilendiriyor beni. serserilerin yanında rahatımdır, çünkü ben de serseriyim. kanun sevmem, ahlak sevmem, din sevmem, kural sevmem. toplumun beni şekillendirmesinden hoşlanmam.''
--spoiler--