bugün

gelen desteklerin arttığı kampanyadır. hedefine ulaşacaktir.
(img:#1929027)
Yıl olmuş 2020 hala ezan sesinden rahatsızlık duyan pembe götlüler var.. kulağındaki kristali sikeyim.. timo verner misin pezevenk..

Gürültü kirliliğinden, çevre kirliliğinden, bilgi kirliliğinden rahatsızlık duymuyorsun ezan sesinden rahatsızlık duyuyorsun. Samimi olmadığın gibi milli ve manevi de değilsin dostum.. yallah moskovaaya...

Haddini bil azınlık!

Açık ve net evet.
destek oldum hemen bu kampanya kaçmaz gel vatandaş gell.
yıl olmuş 2020 hala %99 u müslüman ülke diyorlar.

yıl olmuş 2020 ama hala anayasal suç olan "müslüman ülke" tanımlaması yapıyorlar.

siker misin sabaha mı bırakırsın bunları?

çık minareden oku kardeşim, neden teknolojiyi kullanıyorsun islam için? madem teknolojiyi kullanmak istiyorsun o halde saatinden cep telefonundan takip et namaz vakitlerini. bu devirde ezan sesinden takip eden mi kaldı namaz vaktini?

bu yapılan inanmayanları baskı altına almak amacıyla yapılmıyor mu yani? o en günah şey olarak tanımladığın kul hakkına girmiyor mu bu diğer insanları rahatsız etme hususu.

çıkmış gelmiş beğenmeyen bu ülkeden gidebilir diye yazmış birde, ulan yavşak, o camiler de o ezanı okuyan hocalar da benim ödediğim vergilerle orada mevcutlar.

bak benden sana başka bir öneri; laik ve demokratik türkiye cumhuriyetinin diyanet işlerini kapatalım. camiler de kiliselerde olduğu gibi üyelik sistemine geçsin. inanmanın ve camiye gitmenin maddi bir karşılığı olsun. camiye gidip namaz kılmak isteyen insan ilgili camiye bağış yapmak zorunda olsun. her ay veya her yıl inananlardan hoca maaşları ve cami gereçleri için belli bir miktarda aidat alınsın. ben ve benim gibi inanmayan ve ibadet etmeyen kişilerin de parası cebinde kalsın, kul hakkımıza girmeyin. o zaman nasıl olur?

hoş şu anda da değil ama, öyle bir sistemde türkiye'nin %99 'u müslüman diyebilir misin?

bu ülkedeki herkes kendine müslüman.
Herhangi bir dine inanmıyorum. Ama bu kampanya şovdan başka bir şey değil. Saat tiktoklamasına kafayı takmak gibi birşey bu ezandan rahatsız olma durumu. insanlar dinlerini yaşayacaklar tabiikide. Bırakın yaşasınlar. Dini olan insanlara saygılı, dinle bir alakası olmayan insanlara da hoşgörülü olmalıyız.
Hoparlör ayarları çok kötü bir de bazı müezzinlerin sesi de berbat olunca kulak tırmalayıcı oluyor.Ayarlanmasında fayda var.
O kadar çok yanlış birbirine girmiş ki diyecek bir söz yok.

Yeyin birbirinizi.
dertleri ses değil islamın kısılmasıdır. hepimiz biliyoruz bu gerçeği.
Tengir destek veriyorsa aksini yapın daha çok açın.
Türk milletinin varlığından rahatsızlık duyan kişilerin haksız ve hadsiz kampanyasıdır.

Dün andımızdan rahatsızlık duydular
Bugün minarelerimizdeki ezandan
Emin olun yarın istiklal marşımızdan rahatsızlık duyacak bu güruh. Amaç yüce türk milletinin milli ve manevi değerlerini yok saymak..

Basaramayacaksınızzzz...

Açık ve net evet.
Sesler Türkiye genelinde yüzde 95 gayet güzel ve uyandırmıyor da. Ama bazı camilerde bir ses ayarlaması gerekli, bazıları aşırı açmışlar ses ayarını. Ezan duyulmalı ama kulak çınlatmamalı.
mmmm. nefis bir linç kokusu geldi ama yazasım var.

gayet haklı ve mantıklı bir kampanyadır.

ezanın amacı bir din yetkilisinin, inananları ibadete davet etmesi/ hatırlatması ise eğer, bunu sadece yakın çevrenin duyabileceği bir sesle yapmak gayet makul bir hamledir. kaldı ki zaten camiler yeterli sıklıkta dağılmış durumda, bir caminin minaresine çıksanız göz mesafesinde 5-6 cami görebilirsiniz belki de.

haliyle bu ezan işini bir de o camiler ile senkronu tutturamadan yapınca inanana ayrı inanmayana ayrı eziyete dönüşüyor o dakikalar. yahu bir insan evi camiye yakın diye sessizliğe ihtiyaç duyamaz mı? bunu nameli nameli, bir de sesi sonuna kadar açıp bağırarak okumanın anlamı nedir?

gerçi amaç yukarıda belirttiğim kadar basit olsa ezanın, içinde bulunulan ülkenin dilinde okunmasına da kimsenin karşı çıkmaması gerekirdi ama, herhalde o kadar basit değil bu işler. neyse.
Öyle ya da böyle %99 u müslüman olan bir ülkede bizde sizlerin varlığından rahatsız oluyoruz. Sizde Madem minarelerinde ezan sesi yükselen bir ülkeden rahatsızlık duyuyorsunuz yallah moskova ya, yallah erivan a..

Bakın ülkemizden siktirin gidin demiyoruz rahatsızlık duyuyorsanız müslüman olmayan başka ülkelere iltica edin diyoruz.

Zira, biz bu kutsal vatan topraklarının üzerinde bizler var olduğumuz sürece,

Değmeyecek mabedimizin göğsüne namahrem eli. Bu ezanlar,ki şehadetleri dinin temeli, Ebedi, yurdumun üstünde benim inlemeli.

Şüheda fışkıran vatan topraklarımızda haddinizi bilin.

Açık ve net evet.
ezana karşı olmayan kampanya. en azından dahil olup ezana karşı olmadığım kampanya. ben "minareler arası düet"e karşıyım. 4 ses birbirine giriyor ve her biri bir diğerini bastırıyor. bildiğin desibel savaşları. ezan, namaz, oruç vs. biri ya da birilerini rahatsız ediyor ise bu sorgulanacak bir şeydir. bunun kafirlikle alakası yoktur. velev ki kafir, din hoşgörü mü barbarlık mı?

sesi güzel olmayan da ezan okumasın bir zahmet. hele hele uzun 2000 içenler hiç okumasın!
saygısızlıktır, müslüman bir ülkede ezan elbette okunacaktır. toplum size göre değil siz topluma göre yaşayacaksınız. yani yarın öbür gün almanyaya gitseniz mesela iş gereği diyelim, çan sesindenmi rahatsız olacaksınız ? yada imza toplayacaksınız ?
Böyle kampanya desteklenmez, destekleyen varsa yallahsın Amerika topraklarına.
Hayret, Kimse ülkenin % 99'u müslüman yazmamış.
Kafaya türban bağlayıp götüne skinny Jean çeken Ilımlı islam coğrafyasında ilerleme var.
Neyse, konu kapanacaktır.

--spoiler--
Türkiye'de sadece Müslüman'lar yaşamıyor! Her mahallede birden fazla cami var ve günde 5 kere ezan okunuyor ve biz ateistler her gün çok yüksek seste ezan duymak istemiyoruz. Ezan okunmasın demiyoruz sadece sesi biraz kısılsın istiyoruz!
--spoiler--

Ayrıca, böyle bir anlatımla zaten kimse bu kampanyayı kaale almaz. Boş iş.
Destek vermediğim kampanya. Bu türk yurdunun sarsılmaz temel mukaddes değerleri vardır. Bunların tartışmaya açılması bile tavize meydan verir. Bugün sesi kısılır, yarın aslında okunmasa da olur denilir...
Şu konuda bir düzenleme yapılabilir. Kıraatı güzel olmayan kişilerin ezan okumasına müdahale edilebilir.
Burasi bir hukuk devletidir. Hukukun ustunlugu dusunulerse amaca ulasmasi mumkun olan durumdur.
desteklediğim kampanyadır.

Atatürk’ün önderliğinde kurulan Türkiye cumhuriyeti’ni bir müslüman ülkesi olarak nitelendirmek yanlıştır, faşizmdir.

Çünkü bu ülkede en az 20 milyona yakın Alevi var. inanmayanı var ve sayıları hiç de azımsanamayacak kadarlar, gitgide artıyorlar. Başka dine mensup olanları var. Turisti var...

Herkes sizin ezan sesinizi dinlemek zorunda değil. Artık teknoloji de var. isteyen gerek mobil uygulaması ile ya da cihazı ile ezan sorununu halleder.

Şahsen ben çok rahatsız oluyorum ezan sesinden. O zaman ben de ülkenin her yerinde her gün Rock müzik açayım sonuna kadar?
ezansız müslüman ülkesi olmaz.
şiddetle reddettiğim kampanya.
More ne dinsizliği kalmış, ne türksüzlüğü.

Ben Bağıran l hoparlörden, kötü sesli birisinin 100 desibel üstü ses ile acı acı bağırmasını dinlemek zorunda mıyım. Zorundasın diyen gelsin yüzüme desin.
Bu kampanyalar ancak ekşi sözlük ve uludag sözlükte rağbet görür.

Nerede dinsiz var sanki sözlüklerde toplanmış.

Durumu eşitlemeye geldik